Terhessègi cukor?

Figyelt kérdés

Mikor terhes lettem első körben volt egy EKG ès egy vérvètel. Ezeket a papírokat mèg azóta sem kérte tőlem egy orvos sem pedig már a 20.hètben vagyok.

Ma kívàncsisàgból átnèztem a papírokat,olvasgattam és feltűnt hogy az akkori(11.hós)vérvèteles papíromba vizelet cukor + lett. Mivel fentebb írtam,hogy orvos ezt a papírt meg se nézte így eddig én sem tudtam róla.holnap megyek védőnőhöz rákérdezek de szerintetek ez mennyire veszélyes? Most akkor a kezdetektől “cukros” voltam vagy nem értem. Ne haragudjatok de még ilyen nem törtènt velem. Árthattam ezzel a babámnak? Az elmúlt időszakban egyèbkènt nem ézkezem rosszul. Mióta babát vàrok 2kg híztam.igyekeztem eddig figyelni arra mit eszek de bevallom nektek pont ma tartottam csalós napot éshát megettem 2-3 kakaós palacsintàt.

Holnap a vèdőnő biztos vègez a vizeletemből egy tesztet a cukorra.Remélem negatív lesz.



2023. jan. 15. 18:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Ooo

A vèdőnő sem nézte eddig?


Nekem ő is.


Szerintem viszont ő azt nem tudja megnézni neked. ( de lehet tévedek)

2023. jan. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Eddig senki nem nèzte. Mióta megcsinàltattam a kiskönyvet azóta most kell először mennem hozzà.adott egy kis csövet amibe mindig vinnem kell pisit.előző terhessègemnèl is mindig vinni kellett hozzá ès nèzte a cukrot
2023. jan. 15. 19:02
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Vérből mennyi a cukrod?

Terhesség alatt csökken a vesében a cukor visszaszívása, így előfordul, hogy van a vizeletben, nem feltétlenül kóros.

2023. jan. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom. Nincs itthon cukor mérőnk. A vèrvételes papíron pedig csak egy + jel van :( aggódom
2023. jan. 15. 19:09
 5/12 anonim ***** válasza:
Vérvételes papíron semmi érték nincs? Az hogy lehet. Tudsz feltenni róla képet?
2023. jan. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy az első trimeszteri laborban volt vércukor, glükóz néven fut….
2023. jan. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Sikerült megmèrnem. 4.8at mèrtünk.

Sajnos kèpet nem tudom hogy kell felrakni

2023. jan. 15. 19:42
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a nőgyógyász azt mondta, hogy terhesség alatt előfordul, hogy cukorbetegség nélkül is van a vizeletben cukor. Szóval nem feltétlen van nagy baj. Mindenképp beszélj róla a védőnővel.


Ha most 4.8-at mértél, akkor az pillanatnyilag oké. Ettől még étkezés után felmehet túlságosan (evés után 1 órával 7 alatt kell lennie, legalábbis ez a célérték annak, aki gdm-es).


Az első laborodra gondolom éhgyomorra mentél, pont azért, mert ott is néztek éhgyomri vércukorértéket. Ha nagyon gáz lett volna a helyzet, akkor az is magas lett volna.

2023. jan. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ia 4.8-as mérés az kb 1 óràval a vacsoràm utàn volt ahol palacsintát is ettem.

Köszönöm mindenki vàlaszát.hasznos volt a tied 8-as

2023. jan. 15. 20:14
 10/12 anonim ***** válasza:

Nálunk mindig kéri a védőnő az aktuális leleteket amiket még nem látott+ a terhesgondozáson is megnéznek mindent. Én úgy kezdem hogy ami "új" azt adom is oda.

Ha alapból nincs gond a cukorral akkor 24-26 hét körül csinálnak cukor terheléses vérvételt. Ott ki derül ha baj van. Felénk,nekem így volt legalábbis de szerencsére jó lett az eredmény.

2023. jan. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!