Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha könnyen viselem a terhesség...

Ha könnyen viselem a terhességet, könnyebben is szülök?

Figyelt kérdés

Tuti, hogy nincs összefüggés, csak érdekelne, hogy akinek így volt, hogyan alakult a szülése?


26 éves vagyok, 31 hetes. Eddig szerencsére nem híztam, - 3kg fogytam.


Nincsen panaszom, reggelente amíg "be nem melegítek" addig fáj alul,de utána simán mozgok,hajolok takarítok. Még dolgozom.


A kisbabámra szerencsére már most nagyon rá tudtam hangolódni, ismerjük szeretjük egymást. 💙 Sokszor kapcsolódunk. 💙


Mentálisan felkészültnek érzem magam, nem félek a szüléstől. Jöjjön aminek jönnie kell, alkalmaszkodom. Fejben próbálok majd ott lenni.


Fizikálisan nem vagyok az a nagyon sportos típus. Túlsúlyos is vagyok.



2023. febr. 1. 09:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm úgy vitte végig, mint aki nem is terhes, egyszer sem hányt, nagyon jól viselte aztán mégis indítás lett, sok óra vajúdás aztán császár. Sok köze nincsen hozza.
2023. febr. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
20%

Nagyon könnyű terhessegem volt es a szülésem is elég könnyű, 8 óra alatt megvolt. Viszont irgalmatlanul fájdalmas, pont mert viszonylag gyorsan tágultam. Úgy ordítottam, hogy a legtávolabbi szülőszobába vittek és becsukták az ajtót, hogy ne rémüljön halálra a többi nő. 35 éves voltam és kicsit sem túlsúlyos.

Hogy ki hogy "kapcsolódik" a magzathoz meg hogy tud-e hajolni, az a szülés szempontjából lényegtelen.

2023. febr. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Kapcsolódás ide vagy oda lehet bármi viszont készülj fel, hogy akárhogy hangolódsz az a gyerek fog ordítani akkor is ha mindent megteszel érte, ezt most semmiféle bántásból, csak, hogy ne legyen olyan mélyvíz hirtelen.
2023. febr. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Semmi köze hozzá



Nekem “bemelegítés” sem kellett még a 41. Héten sem..


Volt egy nehèz és egy könnyű szülésem🤷🏻‍♀️

2023. febr. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
51%

Két könnyű szülésem volt (8 és 6 óra alatt megszülettek az első fájástól kezdve), az egyik terhességem maga az álom, a másik borzasztó, gyűlöltem minden percét, még egy kis depresszió is befigyelt a második trimeszterre. Fizikailag kb ugyanúgy bírtam mindkettőt, nyilván másodszorra kis nehezítésnek ott volt a nagyobbik gyerek, de annyira nem volt vészes. Nem volt túlsúlyom egyszer sem, +7 kg-vel mentem szülni, ami egy héttel később már el is tűnt.

Szerintem sincs összefüggés.

2023. febr. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem vannak emberek, akik valahogy mindent könnyen vesznek (lelki szempontból), mert olyan alkatok. És az ellenkezője is létezik, akik mindent sokkal nehezebben élnek meg. Emiatt lehet összefüggés, hiszen az első típusú ember mind a terhességet, mind a szülést könnyebbnek fogja megélni, míg a másik nehezebbnek. Akkor is, ha pontosan ugyanaz történt velük.
2023. febr. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
48%
Nekem az első terhességem viszonylag könnyű volt, de a vajúdás hosszú volt és borzalmas. Maga a szülés meglehetősen könnyű volt, de lehet csak a vajúdáshoz képest érzem így. Második terhességem nehéz volt, főleg a második fele, hamar elfáradtam, nehezen bírtam mozogni, kimerítő volt. A szülés vajúdással együtt másfél óra volt.
2023. febr. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a tapasztaltot, gondolatot.


Szerintem nagyon hatással van egy ember mentália felkészültsége a vele szemben álló kihívásokra. Vagyis eddigi életem során azt tapasztaltam. Majd kiderül április elején, hogy milyen lesz.

2023. febr. 1. 10:25
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Irigyellek, hogy te így fel tudsz készülni mentálisan.

Az első terhességemet szinte végigdolgoztam, fizikai munkát végeztem (vendéglátás) 34 óra kőkemény vajúdás után született.


Második terhességem alatt irodai munkát végeztem, de 20. héttől el kellett jönnöm táppénzre. Nem volt könnyű terhességem.

Indítással szültem, az első fájástól számítva 4 óra alatt megvolt.

Próbáltam mentálisan felkészülni, sokat olvastam a vajúdásról. A szülésznő is segített a légzésben, a férjem masszírozott. Minden fájásnál nyíló virágokat próbáltam elképzelni, és hogy ez a fájdalom nem az ellenségem, hanem a segítségem... Na ez a gondolkodás kb az első 4-5 fájásnál volt jelen. Utána inkább egy ördögűzésre emlékeztető jelenet zajlott le.

Szóval tényleg le a kalappal azok előtt, akik tudják uralni ezeket a dolgokat. :)

2023. febr. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nem voltam egy tanfolyamon sem, csak sokat olvasok a témában, meditálok. Viszont az alapszemélyiségem is egy nagyon nyugodt természet, semmin sem aggodalmaskodok, (a férjemet néha idegesíti is, hogyan állok mindenhez ilyen könnyen -

ő az ellentétem ebben, mindenen kattog 🤗) mindenhez pozitívan állok hozzá - én ennek tudom be az életben ért szerencséket is.


Nagyon várom a szülést. 😻 Kiváncsi leszek, mennyire tudom majd megőrizni ezt magamban, hiszen a fájdalomra nem tudok felkészülni, csak arra tudok gondolni, bármi is jön megoldom ahogy mindig és egyszer vége lesz. És meg kell élnünk együtt a kisbabámmal, és apával.

2023. febr. 1. 11:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!