Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha könnyen viselem a terhesség...

Ha könnyen viselem a terhességet, könnyebben is szülök?

Figyelt kérdés

Tuti, hogy nincs összefüggés, csak érdekelne, hogy akinek így volt, hogyan alakult a szülése?


26 éves vagyok, 31 hetes. Eddig szerencsére nem híztam, - 3kg fogytam.


Nincsen panaszom, reggelente amíg "be nem melegítek" addig fáj alul,de utána simán mozgok,hajolok takarítok. Még dolgozom.


A kisbabámra szerencsére már most nagyon rá tudtam hangolódni, ismerjük szeretjük egymást. 💙 Sokszor kapcsolódunk. 💙


Mentálisan felkészültnek érzem magam, nem félek a szüléstől. Jöjjön aminek jönnie kell, alkalmaszkodom. Fejben próbálok majd ott lenni.


Fizikálisan nem vagyok az a nagyon sportos típus. Túlsúlyos is vagyok.



2023. febr. 1. 09:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

9-es vagyok.

Igen, nálam itt a "hiba", hogy nem vagyok nyugodt természetű. Valamin mindig kattog az agyam, és türelmetlen is vagyok 😅


Jó egészséget, könnyű szülést kívánok! :)

2023. febr. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Mondom az én tapasztalatomat. Nekem egy elég nehéz, sok tünettel járó terhességem volt, úgyhogy alig vártam, hogy vége legyen. A szüléstől egyáltalán nem féltem, sőt vártam nagyon is. Egyrészről nyilván a gyerekem miatt, másrészről, hogy vége legyen végre a terhességnek. Én úgy gondolom nekem sokat segített, hogy mentálisan fel voltam készülve, pozitívan álltam hozzá és nem volt bennem félelem. De szerencse kérdése is…. Könnyű szülést és jó egészséget nektek!
2023. febr. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Alapból olyan beállítottságú vagyok, mint te. Nagyon könnyű terhességem volt, megéltem, szerettem, nem éreztem nehéznek és akkor sem panaszkodtam, amikor a végén már sehogy nem volt jó fizikailag.

Sokat olvasgattam, készültem hogyan tudom majd ellazítani magam, "kizárni a fájdalmat", esetleg készülni a gátvédelemre, stb.

Aztán indított szülésem lett, ahol abszolút nem vártak, hogy esetleg alakuljanak a dolgok valahogy maguktól, nem voltak türelmesek, bekötötték az oxitocint és fél óra múlva már azt hittem lefordulok az ágyról. Abban a fél órában még nagyon jól ment a gondolatok kizárása, tudatos kapcsolódás, elengedés, meg anyámkínja, de utána számomra is meglepő volt mennyire nem tudtam kezelni a helyzetet és mennyire nem voltam felkészülve arra, hogy ez a semmiből fog ilyen borzasztóan fájni fél óra leforgásán belül. Nem éreztem magam biztonságos, segítő közegben. Sürgetve éreztem magamat, magunkat és bár egy problémamentes, 12 órás szülésem volt, én úgy éltem meg, mint akit kifacsartak, kizsigereltek, kierőszakolták a gyerekét. 2 hónapig éreztem magam iszonyatosan sz*rul, mert a kislányomnak így kellett megszületnie. Mint akit megfosztottak az első, közös JÓ élménytől.

Még mindig sajnálom, de már elengedtem. Előre nézek és továbbra is pozitívan, de én a könnyű terhességem után a szülést nagyon nehezen éltem meg. Hormongőzzel, kialvatlansággal vegyítve gondolhatod mi lett a pozitív énemmel abban a két hónapban! Konkrétan kijelentettem zokogva a férjemnek, hogy én ezt sosem fogom tudni feldolgozni és pszichológushoz kellene fordulnom. Segített volna, ha támogató, biztonságos légkörben érzem magam és akármennyire is fáj, legalább ez megvan.

Utólag, amit tudok javasolni, hogy hiába gondolod úgy, hogy nincsenek ideáid, a leírásod alapján, hidd el, vannak. :) Maximálisan engedd el ezeket, a saját dolgodat könnyíted meg arra az esetre, hogyha esetleg máshogy alakulna... De kívánom, hogy ne így legyen! Élj meg egy békés, nyugodt szülést, támogató közegben! :)

2023. febr. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Tökéletes hozzáállás. Az első szülésem katasztrófa volt (nem részletezem, mert nem akarlak megrémíszteni), a második könnyű volt, de ott segített az epidurális érzéstelenítés.

A harmadik, és egyben utolsó fantasztikus volt! Tudod miért? Mert úgy álltam hozzá, ahogy Te. Nem küzdöttem a fájdalom ellen, hagytam átmenni magamon. Nem feszültem be, próbáltam ellazítani magam, és kértem a babám együttműködését is.

A legszebb szülésem volt.

2023. febr. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Igazából elég jártas vagyok az sztks, állami kórházi ellátásban sajnos... Volt, hogy coviddal feküdtem bent a 2. trimeszterben. Tudom, hogy lesznek nagyon nagyon dühítő, felháborító pillanatok, és tudom hogy lesznek majd kedves pillanatok is. Mindig van egy angyalka, aki megsímogatja az ember szívét, ha észreveszi.


Tudatosan muszáj belűlről táplálkozni ilyenkor és kizárni mindent, akkor is ha úgy kezelnek mint egy kutyát, akkor is ha megalázó helyzetekbe kerülök.. Akkor is ha császárra kerülne a sor. El kell fogadnom, alkalmazkodnom kell, és csak magamtól várhatom a segítséget.


Igazából egész életemben magamban kellett mindennel megküzdenem, ez megerősített.


A fájdalmat vizualizálni szoktam, és azzal azonosítom, ahogy a babát előre segíti a fény felé. Minden egyes alkalomkor... Ilyen agyszüleményeim vannak. 🤷😂


Megértem,hogy nem érezted magad biztonságban és erőszaknak élted meg, és ez csalódás. Ezért nem indulok elvárásokkal csak magammal szemben. 🤗

2023. febr. 1. 15:18
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen voltam mint te, de oxitocinos indítás után nulla fájással sürgősségi császár lett. Amúgy utólag, azután, hogy végighallgattam a mellettem lévő szülőágyon 2 másik nő szülését, ha lenne még gyerekem (nem lesz) és választhatnék, császárt választanék, úgy elvették a kedvem a természetes szüléstől. :( Neked könnyű szülést kívánok!
2023. febr. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, Drága! Sajnálom, hogy ilyen élményed volt. :(
2023. febr. 1. 18:09
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Az sem jó, ha magaddal szemben támasztasz elvárásokat, mert baromi nagy csalódás lehet a vége. Inkább azt kellene elfogadni, hogy bármi jöhet és abban az is benne van, hogy a nagy pozitívság ellenére borzasztó élmény is lehet és akármennyire is készülsz semmi nem úgy alakul majd. Ha így mész, na akkor lesz könnyebb.
2023. febr. 2. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!