Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Észre lehet venni valahogy,...

Észre lehet venni valahogy, ha terhesség alatt magas a cukor?

Figyelt kérdés
Van valami tünete vagy csak a terheléses vércukor vizsgálat alapján derül ki?

2023. febr. 1. 19:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

[link]



De amúgy nem igazán.

2023. febr. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nálam a terhelésen nem derült ki, viszont van otthon vércukormérőm és időnként ellenőriztem otthon (úgy, ahogy a gdm-eseknek kell, étkezés után 1 órával, esetleg 30 percnél is). Az egyik nap, pár héttel a terhelés után egész nap folyamatosan szomjas voltam, hiába ittam, száraz volt a szám. De nem fogtam gyanút. Este a szokásosnál jobban bevacsoráztam, aztán mértem egyet - 10.4 lett (7 kéne legyen maximum). Másnap már írta is a háziorvos a beutalót a diabetológiára. Igaz, nálam ez csak egy akut dolog volt, pár nap alatt - mire eljutottam a diabetológushoz - visszamentek a mért értékeim a normál tartományba, és a terhesség végéig nem fordult elő ilyen eset újra, folyamatosan ellenőriztem. Éppen volt egy gyulladt fogam, amit előtte kezeltek ki, úgy gondolom, az okozhatta.
2023. febr. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
En terhesen cukros lettem, a terhelesen derult ki. Viszont visszagondolva mar elotte is gyanus lehetett volna, mert parszor elofordult, hogy gyumolcsos (pl. banan vagy narancs) reggeli utan nemsokkal kicsit rosszul lettem, megszedultem. Volt olyan, hogy reggeli utan elmentem a boltba, es annyira beszedultem, hogy (tudom nem szep dolog) bele kellett innom egy polcrol levett cukros uditobe, hogy ne ajuljak el. Viszont ezeket nem kotottem ossze a terhessegi cukorral, azt gondolotam csak keveset reggeliztem. Most mar szinte biztos, hogy a nem megfelelo reggeli hirtelen megdobta a cukrom, ami aztan hirtelen le is zuhant. Terhesseg elott nem volt semmilyen jellegu cukorproblemam, igy eszembe sem jutott a terhessegi cukor lehetosege. Utana dietaval karban tudtam tartani a szulesig.
2023. febr. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

3!

Terhesen ez velem is megvolt. Mégsem voltam cukros.

2023. febr. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Persze.Vannak tünetek plnagyoj álmos leszel az étkezés után vagy hirtrlen nagyon szomjas vagy pl éjszaka.

Akkor olyan is lehet,hogy nqgyon melegedlesz mondjuk egy csoki után..

Fejfájás tarkó nyomás is összekapcsolható vele,de ugye ez miatt ritkán gondolnak gdm re.

Nekem ezek a tünetek voltak az első várandósságom alatt.

2023. febr. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

4#


Azert gondolom, hogy a cukor okozta, mert miutan beallitottak a dietat, es annak megfeleloen etkeztem, mar nem jelentkeztek ezek a rosszulletek. De ez csak az en meglatasom, termeszetesen okozhatta "siman" csak a terhesseg is.

2023. febr. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem semmi nem tűnt fel belőle egyiknél sem
2023. febr. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
40%
Hivatalosan nem voltam gdm-s, mert csak 7 lett a terhelésem, de diétáztam és mértem, szerencsére, mivel magas volt a cukrom. Olyankor szédülést is éreztem sokszor, meg szomjúságot
2023. febr. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én semmi ilyesmit nem tapasztaltam terhelés előtt. Terhelésen lett azt hiszem 7.6 az eredményem.


Elkezdtem diétázni, még dietetikushoz is elmentem a diabetológián kívül, de eskü a diétázás alatt többször voltam rosszul, pl. reggelik után, pedig jó tartományban volt a cukrom végig. Egy darab kilengésem nem volt; 6.6 felett sose mértem. Azt tudom, hogy az otthoni mérés csak önellenőrzés, mert benne van a +-0.5 eltérés is akár, de na. Fura, hogy pont diéta alatt tapasztaltam ezeket a tüneteket,amiket itt soroltok. :D

2023. febr. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ennek oka valószínűleg az, higy a dietetikusok nagy része nem ért ehhez, olyan étrendet állít össze, ami tele van gyorsan felszívódó szénhidráttal stb, s mivel az emberek vakon megbíznak benne, hisz miért ne értene hozzá. A cukorcsúcsod valszeg korábban volt, mint mikor mérted, azért volt akkor már csak majdnem 7.
2023. febr. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!