Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan érezted magad, mikor...

Hogyan érezted magad, mikor kiderült, hogy terhes vagy?

Figyelt kérdés
5 hetes terhes vagyok, de nagyon aggódom, hogy nem fog ez menni nekem, hiába szerettem volna babát, most tele vagyok kétséggel, valóban jó ötlet volt-e ez. Más is volt így vele? Ez fog változni?

2023. febr. 2. 21:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Természetes, hogy a legelején érzel ijedtséget is. Majd elmúlik.
2023. febr. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Elmulik :)jön majd olyan kötődés ;)

Utána meg majd csak vásárolsz meg erről beszélsz

2023. febr. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első durva rosszullétnél bepánikoltam hogy mégse akarom ezt, nem fogom ezt kibírni még 9 hónapig. (Csak a 12. hétig kell kb...:))

Aztán olyan rosszul voltam hogy nem is gondoltam a terhességre csak a túlélésre. Se enni, se inni nem tudtam, de hányni igen...:)

Aztán mikor jobban lettem már örültem hogy mégsem halok meg, így a boldogság felülírta a félelmet. Utána dolgoztam, volt hogy el is felejtkeztem a dologról.

Ne aggódj nem fogsz végig pánikolni.

2023. febr. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

Én még mindig nem tudom, hogy érzem magam...pedig a 37.hetet taposom.


Az elsőnél bepánikoltam, mert elsőre összejött és azt hittem több időm lesz rákészülni. Aztán sajnos megkaptam a több időt, plusz 3 hónapot, mert 7 hetesen elment.


A mostaninál az első hetek masszív 18 órás alvással teltek. Csak addig voltam ébren, amíg dolhoztam. A 8.héttől a 12. hétig jól teltek a hetek, élveztem az életet, koncertre jártunk, meg 2 hetes házizsákos túrára mentünk a férjemmel.


A 12.héttől kezdődött a pokol. Minden szag, minden kaja látványa meghánytatott, napi 5-6 alkalommal ölelgettem a wc-t, kb a 24.hétig.


Aztán mire elmúltak a rosszullétek, jött a heteken át tartó hasmenés, majd egy több, mint egy hónapig tartó megfázás, köhögés. A köhögéstől bordaközi fájdalmak, amikkel laikusként kórházba rohantunk, mert annyira fájt, hogy nem tudtam levegőt venni, mozogni, semmit.


Szóval én sajnos nem igazán érzek még kötődést a babával. Várom, várjuk, már beszereztünk neki mindent, de mivel ennyire bénán teltek a hónapok, így egy percig sem tudtam beülni a rózsaszín felhős kismama klubba. Vagy csak vegetáltam, vagy a túlélésre játszottam, és aggódtam, hogy nehogy baja legyen a legtöbb bajomat előidéző kisfickónak.


Hihetetlennek hihetetlen, hogy hamarosan anyuka leszek, szülők leszünk, de energiám nem nagyon volt arra, hogy rágörcsöljek olyanokra, hogy jó szülők leszünk e, vagy hogyan vesszük majd az akadályokat :)

Most meg mar úgy vagyok vele, hogy jöjjön aminek jönnie kell, amennyire tudtunk, tudtam felkészültünk.

Csak legyen egészséges, minden más akadályt majd közösen legyőzünk :)

2023. febr. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én 7 hetes terhes vagyok, agyon örültem a férjemmel együtt mikor megtudtuk és azóta is nagyon boldog vagyok és iszonyatosan várom, hogy láthassam és elindulhasson a szülői életünk, viszont én is felek sokszor. Elsősorban a szüléstől de az egész 8 hónaptól ami meg rám vár, hogy bírom majd, fog e fájni a hátam stb. Kb 5 napja engem is elért a hányinger, fáradtság néha szédülés, nem kellemes egyáltalán. Igazi kötődés sincsen még, szerintem az majd akkor lesz ha érzem mozogni, akit fog igazán tudatosulni a dolog. Szóval nyugi, mindannyiunkban van félelem és kb sosem fogod azt sem érezni, hogy igazán fel vagy készülve az anyaságra, de rengetegen túl vannak rajta úgyhogy nekem/nektek is menni fog!
2023. febr. 3. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amikor az elso pozitiv tesztet meglattam egybol ezt mondtam kb 10x egymas utan: úristen, úristen.

Termeszetesen az oromtol, meglepodottsegtol.🥹

Majd egybol hivtam anyum, hogy kepzeld egy kisbaba van a hasamba, egy baba van a hasambaaaaa.😂 Visszagondolva vicces amugy, mert akkor meg nem egy baba volt hanem egy picike mak szem, de amit ott ateltem az brutalis erzes volt.🥰

Aztan a keszulodes, ultrahangra jaras, szivhang hallgatas… csodas erzes.


16 hkm

2023. febr. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!