Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kombinált teszt down eredmény...

Kombinált teszt down eredmény 1:645-höz-nél nagyon frászban lennétek?

Figyelt kérdés
Mert én igen.Mik a tapasztalatitok?
2010. okt. 4. 17:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Az általános orvosi elképzelés szerint 1:1000 a jó, függetlenül a korhatárok nélkül. Ha a korhatárt nézem, én 35 éves vagyok 1:350-ig jó. A komb. eredményem: 1:560 volt. Laikusként, mivel neg. lett, örültem, majd mikor azt mondták, hogy "határeset", elkerekedett a szemem és több hétig agyon izgultam magam. Javasolták a 4-es tesztet.

Az eredményt ma kaptam meg. A kombinált teszt és 4-es teszt eredményét átlagolták, így jött ki az integrált eredményem: 1:14000.

Mire az egész végére értem, minden jel arra utal, hogy ha 100%-ra akarok menni, akkor ez mind sem ér semmit, menjek szúratni (ráadásul miómám van). Ha optimista beállítottságú vagyok, akkor elég az integrált teszt eredmény, ami 90-95% érzékenységű, kockázatmentes (a komb. és 4-es tesztnél megbízhatóbb). Így mivel jó lett az összeredmény, hajlamos vagyok kicsit figyelmen kívül hagyni a komb. teszt eredményt. Ugyanis a nyaki redőt két helyen mérték: magán 4D uh (25 perces hasi vizsgálattal): 1,07 mm, állami-kórházi (3 perces hüvelyi vizsgálattal, miközben a hölgy beszélgetett a kolléganővel): 2,2 mm.

Már így kezdődött.

2010. okt. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A barátnőmnek 23 évesen 1:400-hoz lett az eredmény és teljesen egészséges kisfia született. Ne aggódj!
2010. okt. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát én ezekre a vizsgálatokra illetve eredményekre SEMMIT nem adok!

Úgyhogy kérdésedre válaszolva: Nem.

2010. okt. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem 1:93-hoz volt és egészséges a kisfiam!Ha ennyi lett volna nem idegesítettem volna magam vele.

Minden jót!

24hkm

2010. okt. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekünk 1:23 volt a down kockázata, és teljesen egészséges babánk született.
2010. okt. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

21:44!

Voltál amniocentezisen?

2010. okt. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

21:44-es vagyok. Voltam amniocentézisen,ahol persze kiderült, hogy nincs semmiféle kromoszóma rendellenessége a babánknak.A korom sem indokolta ezt a rossz eredményt, a válasz egyszerűen ennyi volt: talán elszámoltak valamit. A kismama meg őrüljön meg!

Ezért nem szabad idegeskedni!!!Minden jót kívánok!

2010. okt. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A 19:16-os válaszolóval teljes egyetértésben mondom, hogy nem lennék nyugodt semmilyen teszt eredménnyel, mert ahogy egy későbbi választban is írták, lehet, hogy elszámolják. (Amúgy meg ilyen esetben számomra igen van nem válasz létezik. Az "esély arra, hogy", az nem elfogadható...nekem.) A teszttel ellentétben az amniocentezis 99,9% diagnosztikai eredményt ad, és a hátralevő 20 hétben legalább a Down-kór miatt nem kell parázni. A vetélési kockázatot pedig túllihegik, a mai UH technológiával nem sértenek meg semmit, és ha a kismama kötelezően betartja utána a pár nap pihenést, akkor kizárt, hogy elvetéljen, ha amúgy egészséges a babája!


De persze nem vagyunk egyformák, a döntés mindig az érintett anyuka kezében van!

2010. okt. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!