Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veszélyes munkakörben dolgozom...

Veszélyes munkakörben dolgozom. Nemrég tudtam meg, hogy terhes vagyok,viszont csak 5 hónapja van munkaviszonyom. Mennyi időre vagyok jogosult táppénzre menni? Szülés után számíthatok-e valamilyen pénzbeli támogatásra?

Figyelt kérdés
Júliusban kaptam meg a felsőoktatásban szerzett diplomámat és szeptemberben kezdtem dolgozni. Diplomás GYED pedig ha jól tudom, csak akkor jár, ha a baba a végzést követő egy éven belül születik. Az én esetemben, pedig az egy éven túl lesz.

#táppénz #munka #jogszabály #CSED, GYES, GYED
2023. febr. 7. 13:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Csedhez és gyedhez kell az elmúlt 2 évben 365 nap biztosítottság, de ha az egyetemen ebben az időben nem volt passzív a jogviszonyod, akkor az is bele fog számítani, tehát szerintem fog járni, de ennek utána kell nézni. Táppénzen annyit lehetsz, amennyit az adott helyen már dolgoztál.
2023. febr. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

5 honapig, amennyit dolgoztal.

Viszont ha nem vagy veszelyeztetett terhes, nem kell tappenzre menni, torvenyben van, ha veszelyes a munkakor, koteles a munkahely biztositani masikat. Ha nincs, akkor az alapberrel otthon lenni.


Mindenki egybol tappenzre rohan, kozben meg nem neznek utana a jogaiknak, sokkal jobban jarsz ha az alapberrel otthon vagy, ami tobb mint a tappenz.

Fent van minden torveny a neten, csak nezz utana.

2023. febr. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
2-es, ez nagyon szépen hangzik, csak ugye a munkáltatók általában nem akarnak alapbért fizetni arra, hogy valaki otthon ül, a kismama meg nem akar problémát, vitát, rossz viszonyt, hogy aztán ne vegyék vissza dolgozni.
2023. febr. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Táppénutre menj nem kapsz ugyse más munkakört hiába a jogok meg a törvény
2023. febr. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%

Kettesnek igaza van, csak ugye más a foglalkozás egészségügyi definíciója a veszélyes munkakörnek, meg a kismama által elképzelt veszélyes munkakörnek. Tehát nem én Juli fogom eldönteni hogy a munkaköröm veszélyes e vagy sem. Pl én laborban dolgozom, potenciálisan citotoxikus és magzatkárosító vegyszerekkel. Abból a laborból a pozitív tesztet követően a munkavédelmi felelős kitiltott (értelemszerűen azonnal tájékoztattam őket). De a többi laborban vagy irodában minden további nélkül dolgozhatok, és ezt a foglalkozás eü orvos is jóváhagyta. Ha kizárólag ott dolgoznék és más munkát nem tudok végezni, na akkor van felmentés.


Amire ki akarok lyukadni, hogy bár van valóban veszélyes munkakör, közel sem biztos hogy amit annak mondanak, az szakmailag is az, inkább szubjektív megítélés miatt tartja a kismama/nőgyógyász önhatalmúlag veszélyesnek. Na ilyenkor jön a táppénz.

2023. febr. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok, 3-asnak: ez nem igy mukodik, hogy a munkaltatok nem akarnak valamit. Vannak torvenyek, munkaugyi birosag. Csak az emberek az alapveto jogaikkal nincsenek tisztaban. Inkabb meg a meghunyaszkodas, minthogy kiallni magukert. Nem is ertem.
2023. febr. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
5-os, ez is igaz. En pl. korhazban dolgozom, a mellettunk levo osztalyon kemoterapias napi rendeles volt, ott aki terhes volt azonnal athelyeztek masik osztalyra, mert korhazban is nyugodtan lehet dolgozni ( en is vegig dolgoztam szulesig, noverkent ), csak ugye nem mindegy milyen osztalyon.
2023. febr. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%

6-os, ismétlem, tudom, hogy ez kötelessége lenne a munkáltatónak, de garantálom, hogy ahol ezzel próbálkozik a kismama - pláne kisebb cégeknél - oda nem fogják visszavenni dolgozni.


Azért hunyászkodnak meg inkább, mert sz*rabbul járnak, ha nincs hova visszamenni dolgozni.

2023. febr. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%
#8: És azért teszik ezt a munkáltatók, mert megtehetik, mert az emberek hagyják magukat és nem állnak ki a jogaikért. Ha mindenki megkövetelné a munkáltatójától, hogy jogszerűen járjon el, akkor nem mernék ezt megcsinálni. Ezért jó, hogy minél többször, minél többen tájékoztassanak a lehetőségekről. A munkáltatónak persze, hogy nem érdeke a fenti eset, ezért nem is fogja forszírozni. Viszont kibújni nem tud alóla, ha a jogaival tisztában lévő dolgozó konkrétan rákérdez.
2023. febr. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8-as, ebben az esetben szerintem teljesen mindegy, 5 hónap után elmegy szülni, így se, úgy se fogják visszavárni.
2023. márc. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!