Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez magasnak számít?

Ez magasnak számít?

Figyelt kérdés

26 hetes vagyok jelenleg .


A január 10.-ei vérvétel eredményem alapján 15,4 magas lett a CRP. Ma voltam nőgyógyásznál, aki szerint ez egy kicsit magas, szóval ismét vért vettek tőlem, pénteken lesz eredmény és a nőgyógyászom szerint ha több lett mint 20 a CRP január óta, akkor antibiotikumra van szükségem. Semmilyen panaszom nem volt amikor januárban vért vettek tőlem, se megfázás, ez azért fura mert ma a nőgyógyaszom azt is megkérdezte tőlem hogy esetleg nem-e voltam kicsit megfázva amikor mentem január 10.-én vérvételre.


Mitől lehetett ilyen az eredmény? És szerintetek ez még a "normális" szintű CRP, vagy eléggé magas lett?


Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2023. febr. 7. 18:29
 1/5 anonim ***** válasza:
13%
~4,5 alatt normális.
2023. febr. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
Magasabb, mint a normál de nem hú de vészes, ha azt tekintjük, hogy több tízezres is lehet az érték. Nekem pl egész terhesség alatt 8 volt, mindenféle panasz nélkül. Amúgy ennyi emelkedést egy fájó fog is tud okozni. Nem kell ennyit pörögni ezen. Ha 20 felett lesz, akkor beszeded az antibiotikumot, semmi bajotok nem lesz tőle, lemegy a gyulladás és kész.
2023. febr. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Terhesség alatt nagyon sok kismamának magasabb, bármilyen gyulladás nélkül.


Bakteriális eredetű fertőzés-gyulladás esetén többszáz vagy többezer az értéke. Vírus esetén nem jellemző, hogy ennyire megugrik de ott nem is kell antibiotikum persze.

2023. febr. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, majd pénteken meglátjuk javult-e :)
2023. febr. 7. 21:43
 5/5 A kérdező kommentje:
Tegnap jött meg az eredmény, ami a doki szerint teljesen rendben volt. 13 volt a CRP, így nem kell antibiotikumot szednem :)
2023. febr. 11. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!