Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7,4 mmol/l terheléses cukor...

7,4 mmol/l terheléses cukor eredmény magasnak számít?

Figyelt kérdés

Én is átestem a terheléses cukor vizsgálaton, az éhhomi cukorszintem jó, 4,3 a terhelt magas (??) 7,4 mmol/l.

Most voltam háziorvosnál az eredménnyel, de semmit nem tudott rá mondani, azt mondta, hogy felhív egy diabetológust vagy kicsodát, és visszahív, de nem hívott vissza.

A védőnő meg azt mondta, hogy kérdezzem meg a háziorvost.

Szerintetek?



2016. ápr. 18. 15:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Igen, 7 fölött soknak számít, mindenképp érdemes tartani a szénhidrát-diétát, illetve gyakran mérni/méretni vércukorszintet. Nekem 7 volt, a diéta mellé vettem vércukormérőt és időnként rámértem az éhgyomrira és az étkezés utánira is.
2016. ápr. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Tehát ha jól értem, akkor érdemes beruházni egy vércukormérőbe? Ki tud nekem ilyen diétát összeállítani?
2016. ápr. 18. 15:22
 3/15 anonim ***** válasza:
nálunk 7,1-nél már befektetnek diéta-beállításra.
2016. ápr. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
51%
2016. ápr. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Azt nem is írtam, hogy alapból túlsúllyal kezdtem a terhességemet, de a vérképem meg a cukrom is mindig rendben volt, sosem volt vele problémám, eddig mikor mérte a védőnő még alacsony is volt, állandóan ilyen 2,7 körüli értékeket mért. És ezek olyan értékek, amikor már reggeliztem egy banánt vagy müzlit pl.

Most a 26. hétben vagyok ,idáig 2 kg-t híztam, ami igazából nem is nagyon hízás még, mert időközben piont ennyit fogytam, tehát most a kiinduló súlyomnál vagyok. De a doki annyit mondott , hogy semennyit nem hízhatok.

Ez lehetséges egyáltalán terhesség alatt?


A diabetológiára kell beutaló? Azt sem bánnám, ha befektetnének, csak valaki mondana rá valamit, hogy akkor magas, vagy nem magas, vagy mi legyen ezzel, mert ha gond van, ez tényleg veszélyes lehet.

2016. ápr. 18. 15:36
 6/15 Bella169 ***** válasza:

Nekem 6,0 lett a terhelt cukrom, és ugyan diétáznom nem kellett, de a háziorvos jelezte, hogy figyeljek oda a cukor é szénhidrát bevitelre.

Én úgy tudom kell diabetológiára beutaló, de olyat is hallottam, hogy a terheseket beutaló nélkül fogadják.

Ilyen értéknél biztos, hogy kell a szigorú diéta, amit szakember segít összeállítani, mert nem csak a ch összmennyisége fontos, hanem az is, hogy az hogy van elosztva egy nap és hogy lassan vagy gyorsan felszívódó-e.

2016. ápr. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

akkor szerdán úja próbálom a háziorvost, csak az a baj, hogy ő nem tudta megmondani, hogy ez magas-e vagy nem.


Akkor kérek tőle beutalót, majd szakorvos megmondja. Azért a hétre megrendeltem a Norbi Update 1-es menüt, eddig is rendeltem hébe-hóba, de akkor most jön egész héten.

Ártani nem árt addig. köszi az eddigi válaszokat, ment a zöld!

2016. ápr. 18. 16:09
 8/15 anonim ***** válasza:
Én nőgyógyászommal beszélnék a helyedben, ha ő úgy látja, akkor ad beutalót diabetológiára. Nálunk külön foglalkoznak a terhesekkel. Ilyen értékkel nálunk nem fektetnek be, csak elmagyarázzák, hogy hogyan kell étkezni, és két hetente járni kell ellenőrzésre. A túlsúly, alacsony vércukor érték azért nekem gyanús, ir-re utalhat, majd nézz utána. A gond az, hogy a terhesség előrehaladtával egyre romlanak az értékek, így ha már most a határon vagy, akkor a végére még rosszabb lesz. Valahol egyébként 7, valahol 7,8 a határ a 2 órás értékre. Én nem is nyüstölném ezzel a házidokit, hanem nőgyógyásszal beszélnék.
2016. ápr. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm, azért a háziorvost zaklatom vele, mert ő kérte a cukorvizsgálatot, így hozzá mentek az eredmények.

Hívtam ma a nődokimat is, de nem volt elérhető, majd holnap újra próbálom.

Elméletileg nincs IR-em, gyakorlatilag meg ki tudja..

2016. ápr. 18. 18:21
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Azérz a Norbi update 1-gyel vigyázz. Egyrészt aok édesítőszert tartalmaz, ami nem jó a babának.

Másrészt főleg a szénhidrátokat vonja ki az étremdből, és a cukros diéta során fontos a megfelelő szénhidrát bevitel. A kevés ugyanolyan rossz, mint a sok. Kérj beutalót diabetológiára. Az updatet oedig hanyagold, főleg terhesség alatt.

2016. ápr. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!