Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vas tablettának volt nálatok...

Vas tablettának volt nálatok valami mellékhatása terhesség alatt?

Figyelt kérdés

21 hetes vagyok jelenleg, csütörtökön voltam ultrahangon és az orvos elég sápadtnak látott, vékony is vagyok, így vas kapszulát írt fel.

Naponta egyet veszek be, de azóta enyhe görcseim vannak. Menstruációs görcs szerűek, csak sokkal enyhébbek és néhány másodpercig tartanak , viszont naponta többször jelentkeznek.


Emellett a vérnyomásom is “megugrott”.

Eddig 100/58 körül volt mindíg, vagy még a 100-at sem érte el a terhesség eleje óta, ma meg pl 125/67 volt, 90-es pulzussal. Kávét csak egyet iszok naponta, Jacobs 3in1-et, azt is úgy, hogy egy bögrét tele öntök tejjel és abba teszem bele, eddig sosem volt hatással a vérnyomásomra.

Lehetséges, hogy ez az ugrás és a görcsök a vas kapszula miatt vannak?


Sideral-t szedek, elolvastam a tájékoztatót, de semmit nem ír benne a lehetséges mellékhatásokról.

Van valakinek hasonló tapasztalata ezzel, vagy más vaspótló készítménnyel?



2023. febr. 12. 15:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen


Másik készítménnyel oldódott meg


Tablettákat nem birom, szirup kellett.

2023. febr. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Vérvételen nem voltál? A sapadtsag azért nem teljesen egyértelmű tünet..

Egyébként nálam csak székrekedést okozott, de másik készítményt szedtem (sorbifer), ezt nem ismerem, nem is hallottam ilyen mellekhatasokrol

2023. febr. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én vérszegény lettem, maltoffer-t szedek. Utálom összerágni, ezért csak vízzel nyelem le. Nekem nagyon sötét székletet okoz, azon kívül semmi mást. Nincsen székrekedés. Annyi, hogy arra kell figyelni a magnéziumot 2 órával utána vagy előtte szedd, mert üti egymást. Tejtermékkel is így.
2023. febr. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Székrekedést, úgyhogy nem is vettem be inkább mindennap.
2023. febr. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Értem, akkor ezek a dolgok lehet nekem sem a gyógyszer miatt vannak.

Egy vérvételen voltam eddig, az viszont csak 3 genetikai rendellenesség kizárására volt, a papíron amit akkor kaptam, csak az volt rajta, hogy melyik rendellenességre mennyi esély van, az nem, hogy vérszegény vagyok, vagy nem. A dokim nem is említette, hogy másik vérvételre is mennem kéne, nem tudom máshol hogy van, én Romániában élek, ráadásul ez az első terhességem, nem igazán vagyok jártas. Genetikai ultrahangon sem voltam sem 12, sem 20 hetesen, védőnő nálunk nem létezik, vagy terhes gondozás (legalábbis a környéken, ahol élek) , háziorvos is csak egyszer látott, amikor nyilvántartásba vette a terhességet.

2023. febr. 12. 20:06
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom ott milyen a terhesgondozas, de itt mindhárom trimeszterben van kötelező vérvétel, ahol többek közt néznek vasat is, ezeket nagyon komolyan veszik. Ha beszélnel a haziorvossal, ő biztosan tudna adni beutalot egy vervetelre, nem?
2023. febr. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
49%

Hol laksz hog nincs genetikai?

Nekem fekete a székletem más baj nincs.

A vérvételi papíron több "tètel "jelzi a vérszegénységet.

2023. febr. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!