Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Már szülés előtt streilizáljam...

Már szülés előtt streilizáljam a cumit és cumisüveget? Ki hogyan csinálja? Nincs hozzá sterilizálóm, egyszerűen itthon szeretném ki főzni de nemtudom hogyan és meddig kell.

Figyelt kérdés
2023. febr. 16. 12:31
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Én felfőztem egyszer és ennyi 3.gyerek,utána vettem mosogatószert babysetés volt külön szivacsa azzal mostam.
2023. febr. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Én simán leforráztam és pár percig hagytam a forró vízben.
2023. febr. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
34%
Sosem sterilizáltam semmit 🤷‍♀️
2023. febr. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
22%
Mi se cumit,se cumisüveget nem használtunk.Szerintem felesleges előre készülni vele.
2023. febr. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Én elővettem egy kis fazekat, forraltam bele vizet, hogy ellepje az alkatrészeket, rátettem a fedelet és pár percig úgy hagytam. De ezt közvetlenül a tápszerkészítés előtt csináltam, szülés előtt felesleges.
2023. febr. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
38%
Az első két hétben napi egyszer kifőztem lábasban, amúgy a cumit cumisüveget bimbóvédőt mikróban is lehet legalabbis Nekem olyqn van, azóta 2-3 naponta sterilizálok egyszer, babaknak való mosogatószerrwl mosom a cuccait külön van hozza üvegmosókefe és ennyi, 3.gyerekem mindig így csináltam, és csak féleves koráig sterilizálok utána már nem,ahogy vasalni is addig szoktam.
2023. febr. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%
Azért pontoztatok le mert mi nem is használtuk ezeket?Pont azért írtam,mert előre még megvenni is felesleges,nemhogy sterilizálni.Ha nem kell, akkor azért,ha kell akkor még azért,mert úgyis frissen kell sterilizálni.Napokig nem marad steril semmi.Szülés előtt meg sinalja,majd pár nap kórház, aztán kezdheti előről.
2023. febr. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
5 percig kell forralni. Ha nagyon vízköves a vizetek, kicsi citromlé vagy ecet mehet a vízbe hogy ne a cumin csapódjon le. Csak azért írom, mert mostanában szembesültem vele, nálunk mennyit változott a víz minősége. A nagyfiamnál 5 éve még simán kiforraltam, csilli-villi lett cumisüveg, cumi, minden - pont mint ahogy elmosva beletettem. Most meg novemberben született a pici, 1 cumisüveget most is forraltam és csúnya vízköves lett. Be is szereztem inkább mikróba tehető sterilizálót. A mellszívónak szoktam használni, meg 1-2 cumi van amit beleteszek, de szerencsére cicis a babám így nem kell cumisüvegekkel bajlódnom egyelőre. Mosogatószerből nekem a Frosch baby vált be. A Csepke baby sem rossz. Külön szivacsot használok melyet hetente cserélek.
2023. febr. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 kajitani ***** válasza:
Lehet venni a Rossmann-ban sterilizáló zacskót,amiben a műanyag elemeket kevés vízzel mikróban ki lehet gőzölni. Mi ezt használjuk.
2023. febr. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!