Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyed-Gyes kérdés, valaki...

Gyed-Gyes kérdés, valaki segítene benne?

Figyelt kérdés

Eléggé bonyolult a helyzetem és eddig senki nem tudott segíteni.

Január közepére várom a babámat és fogalmam sincs mit fogok kapni.

67%-os rokkantságin vagyok 7 éve,ennek az összege jelenleg 36000 ft.Az idén csak 2 hónapot tudtam dolgozni 4 órában,ez a minimálbér 4 órai összege.Az előző évet végigdolgoztam 7 órában.Nem vagyok táppénzen,mert elküldtek amikor megtudták,hogy babát várok.Fogok így egyáltalán gyedet kapni?Vagy csak akkor járna ha folyamatos munkaviszonyom lenne?


2010. okt. 5. 12:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Csak akkor járna gyed, ha dolgoznàl, és onnét mennék el szülni.
2010. okt. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem menj be az Államkincstárba,úgyis ott intézik ezeket,de én a helyedben egyiket sem venném igénybe ,mert kevesebb lesz 36 000.-nyugdíjnál...A GYES jelenleg 27 000.- ha emelik akkor is mennyi lesz,27500.-?
2010. okt. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mivel 2009-et végigdolgoztad, így a szülést megelőzően 2 éven belül megvan a szükséges 365 napod. Viszont a jogosultsághoz az kell, hogy biztosított is legyél az igényléskor (tgyás esetében elég az igénylés előtt 42 nappal, de akkor nem jár a gyed).

Mivel a rokkantsági nem jelent biztosítottságot, így javaslom, hogy menj el álláskeresési támogatásra, mert amíg azt kapod (és ha van 365 ledolgozott napod, akkor járni fog) addig biztosított vagy, így jár a tgyás és a gyed.

Viszont arra számítanod kell, hogy így az ellátások alapja a minimálbér lesz.

Menj el egy munkaügyi központba, és kérdezz rá, jár-e neked az álláskeresési, és ha igen, akkor mennyi időre. Ez alapján tudsz kalkulálni, de a lényeg, hogy szerintem januárig járni fog, ha a tavalyi évet végigdolgoztad.

2010. okt. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Álláskeresési nem jár azért mert 67%-os vagyok,viszont regisztrálnak bár arra nem kapok semmit,így is jó lenne?
2010. okt. 5. 12:58
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem hívd fel a területileg illetékes egészség biztosítót mert ott kell igényelni a tgyás-t és a gyed-et.
2010. okt. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mi az,hogy elküldtek,mikor megmondtad,hogy babaát vársz?Milyen szerződésed volt?Elvileg nem rúghatnak ki.
2010. okt. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Elküldhettek mert próbaidőn voltam.2 évet húztam le ott és aztán megszűnt.Rá fél évre újraindult és ismét felvettek,pedig tudták,hogy babát szeretnénk,nem volt titok.

2 hónap után bevéreztem egy picit és délelőtt elmentem orvoshoz,mire 1-2 óra múlva visszamentem megcsinálták a papírokat.:(Azzal indokolták,hogy ha táppénzre megyek nem kapnak utánam támogatást.Jól elintézték a sorsomat.....

2010. okt. 5. 14:03
 8/11 anonim ***** válasza:

A regisztrálás semmit nem ér. Sajnos az, hogy regisztrálnak nem jelent automatikusan biztosított státuszt. Így viszont annyira nincs ötletem. Esetleg rehabilitációs támogatás?

Meg lehet nem ártana egy munkajogásszal konzultálni, mert itt azért rezeg a léc a munkáltatódnál, hiszen nem indokolt a próbaidő kikötése ha újrafoglalkoztatnak. Ha már 2 évet dolgoztál ott, és amikor visszamentél, újra próbaidőre vettek, akkor érvelhettek azzal, hogy a próbaidő azért került kikötésre, mert tudták, hogy gyereket terveztek, és ha összejön, akkor nem kell biztosítani a felmondási védelmet.

Plusz javaslom a REP felkeresését, kérdezz rá, hogy milyen munkaviszonyt, vagy támogatást fogadnak el biztosítottként!

2010. okt. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,megpróbálom.
2010. okt. 5. 14:45
 10/11 anonim válasza:

Szia!


Nekem is csak azért fog járni a gyes/gyed munkanélküliként,mert álláskeresési jár nekem,bár ez lejár most hónap 30-án,de én még utána kapok 29000ft-ot 3hónapig a munkanélküli központból(a segély nevét meg nem mondom most hirtelen).Így biztosított maradok és úgy fogok szülni,és így jogosult vagyok mindenre.Persze én munkanélküli előtt 5 évig egyfolytában dolgoztam,így a 365 napom is meg van.Most 7 hónapja vagyok munkanélkülin.

Sajnos azt nem tudom,hogy rokantságira mi jár,de az elöttem szólók jól mondják,hogy mindenképpen menj be a munkanélküli központba és ott megmondják mi a teendő.

Sok sikert kívánok,és boldog baba várást.

2010. nov. 7. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!