Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire durva a császármetszé...

Mennyire durva a császármetszés utáni felállás? Első baba lesz,nem fordult be fejvégűbe 39.hétben vagyok. Fogalmam nincs mire számíthatok Attól félek hogy fogom el látni a babát így?

Figyelt kérdés
2023. febr. 27. 19:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
Nagyon.
2023. febr. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
3-ból az első meglepett, a harmadik nagyon laza volt. Jó tanácsként fogadd el, hogy a mozgás lesz a barátod, hogy kevésbé fájjon. Most a harmadiknál már akkor mozgattam a lábamat, amikor ment ki az érzéstelenítő. Mindig annyit, amennyi kiment. Mielőtt felálltam már felhúztam a lábamat térdben, eldöntöttem jobbra-balra. Iszonyú sokat számított, simán felálltam és zuhanyoztam egyedül (ott voltak,de nem kellett segítség). Utána is sok séta, többször fel kell állni, le kell ülni és hamar jó lesz.
2023. febr. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
Ez kimaradt: a babát el fogod tudni látni, mint mindenki más. Ő eleve mozgásra kényszerít majd, így jobban gyógyulsz.
2023. febr. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
34%

Angliaban volt keresre csaszarom. (lehet valasztani, hogy akarsz szulni)

Csaszar utan fel orval mar ulve ettem, 2 oraval setalgattam. 10 oraval mar otthon voltunk, ellattam egyedul a babat. Semmi gond nem volt. Az elso felallas nem volt rosszabb mint egy erosebb menstruacios hasfajas.

2023. febr. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
67%
Megfelelő fájdalomcsillapítás és időzítés mellett egyáltalán nem durva. Én Luxemburgban szültem, itt még akkor állítják fel az embert, amikor még nem ment ki teljesen az epidurál hatása, és közben már kap fájdalomcsillapítót is (amit maga dönt el, hogy adagol). Én az első két napban vettem be két-két fájdalomcsillapítót, utána nem kellett, és SOHA nem fájt a hegem, hasam, stb.
2023. febr. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
56%

Császár után ha fekszel 8 órát egyhuzamban, nem mozdítod meg a fejed, kezed, akkor nem fog fájni a fejed és a vállad. Ez szerintem fontos.

Utána fel kell állni. Olyan mintha hasizom nélkül próbálnád, nagyon durva. Kigurulsz az ágy szélére, egyik láb lerak, kézzel felnyomod magad, miközben lerakod a másik lábad is. Majd valahogy kézzel felnyomod magad ülő pózba. Na nekem ez a műveletsor 1,5 óra volt. Pedig nem vagyok egy hisztis típus.

Utána eltipegsz a bútorokba kapaszkodva a zuhanyzóig, és próbálod rendbetenni magad. Majd vissza az ágyba, ahol már vár a babád egy gurulós kocsiban. Abba lehet kapaszkodni mikor tolod. 🙂

Az első nap borzalom volt, de minél többet mozogsz, annál hamarabb rendbe jössz. Első nap komolyabban meg kellett terveznem hogy állok fel, latogatási idő és wcre menetelek előtt egy órával nekikezdtem a műveletnek. Második nap már fél óra alatt ment, harmadik nap 10 perc volt. Ki lehet bírni.

2023. febr. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
67%
Én itthon szültem császárral 2x, legutóbb 2 hete és egyáltalán nem volt durva a felállás. Én már alig vártam, hogy 5 óra fekvés után felkelhessek. Szó szerint futottam is a babámhoz. :)
2023. febr. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
43%

Nekem is nagyon, mindkétszer. Úgy éreztem magam, mint egy nyomorék, és rettentően irigyeltem a természetesen szült nőket.

Lassan ülj fel, ha úgy alakul, támaszd meg magad, keress kapaszkodót. Az első nap borzalmas, de rohamosan javul. Másnap nekem máris sokkal jobb volt. Ellátni pedig el fogod tudni, főleg azért, mert muszáj. Ezt tudja, akinek már ott a gyereke.

2023. febr. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nekem nem kimondottan fájt szerintem hatott még a fájdalom csillapító, inkább rettentő kellemetlen volt ahogy lehuppantak a szerveim, meg szédültem. A fájdalom később jött mikor ugye bár kevesebb a fájdalom csillapító. Őszintén fáj mocsok mód, volt, hogy kicsordult a könnyem egy egy felállásnál de túl lehet élni és el fogod tudni látni a babád, meg kell tanulni a helyes teknikát, hogy állj fel NE hasizomból, hanem karból nyomva húzva. Mozogni kell sokat de ne erőltesd meg magad.
2023. febr. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
32%
Egyáltalán nem volt durva, nem is értem miért paraztattak ezzel császár előtt. Nem mindenki ilyen szerencsés, de azért ismerek több nőt akinek alig fájt. Pár órával császár után elzavartak zuhanyozni, simán ment.
2023. febr. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!