Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi segíthetne, hogy ne legyek...

Mi segíthetne, hogy ne legyek paramami?

Figyelt kérdés

Korábban is hipochonder voltam, de mióta terhes vagyok időről-időre teljesen bepánikolok.


Pl. Ma főzés közben kivettem előbb egy husit, mikor még nem volt puha. Első körben nyilván úgy ítéltem meg, hogy megfőtt csak nem puhára (karaj), viszont azóta iszonyú ideges vagyok, hogy mi van, ha mégis voltak benne valami baktériumok, amik bár főttnek nézett ki a hús, nem pusztultak el.


Vagy találtam vegán penészes sajtot a hűtőben. Előtte több nappal ettem belőle, feltehetően, akkor még nem volt penészes (azt sem értettem, hogy hogyan penészedett be, előtte még sose láttam ennél a fajtánál). Azóta azon gondolkodom, hogy menjek-e liszterózis vizsgálatra vagy ne.


De ugyanígy, ha kutyákkal találkozunk és megsimogatom őket, utána van, hogy hazaérve már agyon mosom a kezem, meg napokig ki vagyok tőle borulva, hogy mi van, ha kézmosás után, de étkezés előtt hozzányúltam a ruhàmhoz és így leszek úgy beteg, hogy a baba értelmi fogyatékos lesz.


Azóta vagyok ennyire becsavarodva ebbe, mióta túl vagyunk a 12. héten.


Hogyan ne legyek paramami? Pszichológus tud segíteni, vagy ez rövid távon csak rosszabb lesz és pont addigra javulna, mire megvan a baba és talán vége lenne ennek az állapotnak?


2023. márc. 4. 18:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk a penésznek meg a liszteriózisnak mi köze egymáshoz?!


Igen, pszichológust keress mindenképp, mert ez nem fog véget érni a baba megszületésével és a kényszerképzeteiddel az ő életét is gallyra vágod...

2023. márc. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem is próbáld meg kezeltetni magad még most, mert ha megszületik a baba, csak rosszabb lesz. Akkor aztán majd 10-szer ennyi dolgon lehet majd aggódni.
2023. márc. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 kajitani ***** válasza:
100%
Jajj,ismerem az érzést. Érdemes terápiás kezelést kezdeni(én is jártam), mielőtt teljesen gajra teszed az idegrendszered.
2023. márc. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

Én az elején voltam nagyon ilyen. Új volt a helyzet, ismeretlen. Aztán kb a 12. Heti után valamennyire jobb lett, de még nem az igazi. Aztán kis idővel még jobban megnyugodtam és amit az elején egyáltalán nem mertem megenni, azt most nyugodt szívvel megeszem. Mondhatni lenyugodtam, megismertem a helyzetem.

Még nem született meg a pici, de már nagyon várom. Most más fajta félelmeim vannak.

Ha úgy érzed nyugodtan menj egy pszichológushoz. Hátha tud segíteni, te is megnyugszol egy picit.

2023. márc. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

Mi segíthetne?

Pszichológus.

Városban laksz,gondolom...én kacsákat is vágtam terhesen :). Élünk.

Kérj segítséget, mert ez így beteges.

2023. márc. 5. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, javaslom kérj segítséget, mert ha megszületik a baba még több "veszélyt" fogsz látni. Egy ismerősöm az első 2 hétben nem aludt szinte mert légzésfigyelő ide vagy oda, folyamatosan a babát figyelte alvás közben, hogy vesz e levegőt. Aztán egyszercsak kidőlt és aludt 12 órát egyhuzamban, de úgy, hogy nem tudták felébreszteni. Akkor döntött úgy, hogy segítséget kér.
2023. márc. 5. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!