Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Második genetikai ultrahangnál...

Második genetikai ultrahangnál mennyi az esély, hogy valami súlyos eltérést látnak?

Figyelt kérdés

12. Heti uh-n minden rendben volt, nifty-t is csináltattunk, ami negatív lett.

Mennyi az esélye, hogy mégis találnak valamit a második genetikain?

Mikor 12. Hetin voltunk akkor doki látta a fejében a pillangó formát, illetve utolsó terhesgondozáson azt írta a doki, hogy "szabályos koponya szerkezet, követhető gerincoszlop, zárt csigolyaívek, ép rekesz, telődő gyomor és hólyag. Szabályos szívüregek, ritmusos

szívműködés. Kp.magzatvíz, lepény a hátsó falon."

Olvastam itt több kérdést is ahol agykamra meg ilyen olyan tagulatot találtak sajnos a babánál. Tudom, hogy nifty semmire sem garancia de mennyire gyakori ezek a tagulatok vagy hogy olyat találnak ami miatt meg kell szakítani a terhességet?



#második trimeszter #genetikai ultrahang #Második genetikai #II. genetikai
2023. márc. 6. 10:36
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Nem gyakori, de nyilván előfordulnak. Most ezt így nem tudjuk megmondani, mennyi az esélye nálad.
2023. márc. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az esélyét nem tudom. Én ismerek olyat akinek baj volt, a 12. hetin meg semmi. Ismerhetek kb. 100 nőt, abból 1-nel volt gond a masodik uh-n. Olyat akinek a 12. hetin derült ki abból többet is ismerek.
2023. márc. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
40%

Én úgy mondanám, hogy iszonyú pici.


A nifty-vel nem kimutatott rendellenességek valószínűsége is alapból nagyon-nagyon pici. Rendben volt az első genetikai UH.


Nem valószínű, hogy bármit találnak, ha a nifty-n minden rendben volt.

2023. márc. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
Nagyon kicsi az esély, hogy végzetes bajt találjanak. Nyugi!
2023. márc. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Előfordul.


Ilyenkor nagyobb a baba.

Nagyon sokszor cisztákat találnak, tágulatokat.

Vese és szívproblémák itt jelennek meg képalkotó eszközön rendesen.


Stb


De ez sokkal kevesebb már, mint amik 12. Hétig szoktak kiderülni.


Nekem múlt hèten volt, nagyon izgultam előtte, pedig màr nem az első gyerekem.



A fentiek többsége is csak izgalmat/ idegeskedést okoz, általában kinövik a picik.

2023. márc. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, nekem pénteken lesz és eléggé félek tőle. Nyilván tudom, hogy bármi megtörténhet. Már érzem, ahogy rugdos és eléggé féltem.

Próbálok addig nem stresszelni meg elterelni a gondolataimat.

Köszönöm a megnyugtató szavakat mégegyszer.

2023. márc. 6. 11:36
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálunk akkor derült ki, hogy aorta ív szűkülete van uh-on)...

De mi is csak egy vagyunk a sokból,a többinek meg semmi baja nincs.

2023. márc. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk akkor derült ki, agykamra tágulat, meg is kellett szakítani a terhességet. De ebből nem az következik, hogy bármi baj lenne nálatok. Én amióta benne vagyok a témában, meglepően sok ilyen eset van, de ahhoz képest mennyinél nincs gond, elenyésző.
2023. márc. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ma voltunk genetikain, szerencsére mindent rendben találtak.

Ami viszont aggaszt, hogy nem végeztek koraszülés kockázat mérést, illetve ductus venosus áramlásmérést. Ez mennyire baj?

2023. márc. 10. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!