Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Májusban fog megszületni a...

Májusban fog megszületni a kislányunk, neki szeretnénk fogni beszerezni babadolgokat. Tanács?

Figyelt kérdés

Első kisbabánk lesz. Már van egy lista, hogy mit kell vásárolni, tudnátok segíteni kiegészíteni? Ruhákat még nem írtam fel. Miből hányat érdemes venni? Mekkora méret legyen?


BabaKád

Babakocsi

Autóülés

Fészek ?

Etető

Ágy

Cumi

Párna

Takaró a babakocsiba

Takaró az ágyba

2xÁgynemű

Hordozó

Matrac



2023. márc. 8. 19:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%

Szoptató párna, akkor is ha tápszerezel, jól jön.

Légzésfigyelő,pelenkázó

Babakádba egy szűkítő jól jön mert megtartja.

Ha anyatejes leszel akkor egy mellszívó, anyatej tároló tasak és bébiétel melegítő(jó lefagyasztott tej esetén vagy bébiétel melegítésnél később).

Jól jön egy elektromos ringató/rezgő pihenőszék is

Játszószőnyeg.

Kis sapka a fejére szeles napokra, egy vékony anyagú.

Szoptatós melltartó és ahhoz mosható betét, ha anyatejes leszel.

2023. márc. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

Én nem vettem pelenkázót hanem egy csomag eldobható pelenkázó alátétet tökéletesen le lehetett törölni/fertőtleníteni és így újrahasználni.

Én etetőszéket nem vettem az elején csak mikor 6-7 hónaposan megtanult ülni.

Párna szintén felesleges, ha gyerek feje alá szeretnéd nagyon balesett veszélyes.

Autós ülés babakocsi nekünk az elején egybe volt(hordozó). Ez pratikus is volt olyan szempontból, hogy a csomagtartóban csak a váz foglalt helyet.

A pihenő szék nekünk is bevált! Játszószőnyeg is jó de azt akár lelkes rokonok is megvehetik.

Ruhákról nem tudok nyilatkozni annyit kaptunk örököltünk, hogy egy éves koráig kb 2 csomag bodyt vettem.

Mi az elején elég helyszűkébe voltunk ezért voltak ezek a megoldások de mostmár sok hellyel is így csinálnám.

2023. márc. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%

Én amondó vagyok (2 gyerekkel), hogy előre felesleges bármit is beszerezni az alapon kívül.

Ágy, babakocsi, kiskád, azt kb ennyi. Amiről tudod, hogy 100% hogy kell. Aztán ha valamit úgy érzel még hiányolsz, meg tudod venni késöbb is. Mert ha megveszed előre, lehet csak kihasználatlanul fog állni, akkor meg annyiért úgysem tudod eladni amennyiért vetted.

2023. márc. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Neked beteg az agyad kedves 2es.
2023. márc. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Kettes te elmész a 🦀ba.
2023. márc. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%

Autósülés teljesen felesleges még, a hordozót be lehet tenni.

Sok textilpelus, párnát felejtsd el.

Cumisüvegek, törölköző,lepedő, lázmérő, orrszi porszi, vatta, popsitörlő (popsikrémet, fürdetőt a doki ír fel az elején)

2023. márc. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%
2#-es neked elgurult a gyógyszer...?
2023. márc. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%
#2 Te nem vagy normális... Miért kell ilyeneket mondani/ilyennel stresszelni az anyukát te vadállat... Persze majd apa ugráljon 3 nap alatt mindenért gyorsan mielőtt haza nem viszik a picit a kórházból. Nekünk több hónap volt míg bevásároltunk!!! Plusz ez nem egy átlagos eset
2023. márc. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
42%

Octenisept gél/spray (köldökápoláshoz)


Popsikenőcs


Popsitörlő


Hintőpor (ha akarsz használni)


Sima pelus (2-4 kgig, a dm saját márkáját ajánlom legolcsóbb és legjobb szerintem, elsőre nem kell sok csak egy kis csomag mert lehet a legkisebb méret pici lesz azt apa bármikor tud venni)


56-os rucikat és 62 eseket is vettem keverten (sokat kaptam ajandekba)


56: 10 db rugdalozó hosszú ujjú (plüssós es sima anyagú is van)

5 db hosszú ujjú body

5 db rövid ujjú body

4 db talpas pocakgatya

2 db ujjatlan rugdalozó (egy melegebb plüssös es egy sima anyagú)


62: 3 db pulcsi (egy cipzáros, egy melegítő, egy sima vékonyabb bele bújós)

5 db hosszú ujjú rugi

3 kisnaci

1 pocakgatya (az a lábas)

2 db ujjatlan rugi

4 db rövid ujjú body 1 db sima rövidujjú

4 db hosszú ujjú body 2 db sima hosszú ujjú


10 db 0-15ös méretű zokni


Kis sapkák (3 db van)


Kiskesztyű (zoknit is húzhatsz a kezére tehat nem muszáj)


Textil pelenka


kiságy, hozzá matrac, pelenkázószivacs, vízhatlan matracvédő, 2 db lepedő, ágynemű (legyen melegebb takaró és hidegebb paplanja is), ágyrácsvédő, szundikendő


Babakocsi, babakocsis pléd,babakocsira én vettem neki játékot


Babahordozó ami az autóba betehető


Pluszba érdemes venni neki egy plédet


Kapucnis törölköző 2 db


Cumisüveg 1 db, cumi 1 db, az amivel a cumit a rucijához akasztod


Plüss csörgő


Zenélő körforgó


Légzés megfigyelő


Fürdőkád/ állvány hozzá (nekem nincs mert túl magas, kényelmetlen a magasságomhoz)


Hőmérő a vízhez


Én még vettem piano szivacsot, hordozható pelenkázólapot, kéz és láblenyomat örzőt


Pelenkázótáska sem árt


Mivel egy szobás lakásban vagyunk vettem ez rezgőszéket a picinek a nappaliba amiben tud aludni amíg apa pihen


Habszivacsot (amin tud játszani)


Plüss csörgőket


Egy db 0+ rágókát


Hirtelen ennyi jut eszembe, remélem tudtam segíteni.

2023. márc. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
93%

Autós ülés felesleges a babahordozókat be lehet kötni

Etető még felesleges

Párna sem kell az újszülöttnek (tegyél a feje alá textilpelust azt is a nyála miatt, hogy ne a matrac legyen olyan)

2023. márc. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!