Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes kismamaként hogy ne...

6 hetes kismamaként hogy ne kapjam el a betegséget?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kb 6 hetes kismama vagyok. Első babóca, és nagyon aggódok. 1 hete kesik,és azóta folyton gorcsol a hasam főleg ejszaka,mintha meg akarna jönni. Elkezdtem szedni a magnerotot,attól jobb lett,viszont a férjem ma úgy jött haza,hogy lázas 38,5 és faj a torka, csúnyán köhög. Mi lesz ha elkapom? Lehet baja a babának,ha elkapom ? 😞 mit tehetek,hogy ne veteljek el?

2023. márc. 10. 18:53
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Kerüljétek egymást, ha lehetsèges, de mivel úgyis egy légtérben vagytok, nagyon sok mindent nem tudsz tenni. Szellőztess rendszeresen. Ha belázasodnál azt próbáld hűtőfürdővel csillapítani. Ha ennyi miatt elvetélsz, akkor amúgy is megtörtént volna. Egészséges terhesség nem megy el egy kis influenzától.
2023. márc. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az esti görcsöktől nem kell feltétlenül megijedni, nekem 2 hétig minden egyes este olyan görcseim voltak, mintha bármelyik pillanatban megjöhetett volna. Nem jött meg, semmi baj nem volt, egészséges babát szültem.

Később 18 hetesen elkaptam valami fosós-hányós vírust anyósom temetésén, majd rá két hétre a férjem hozott haza egy kis covidot is. Egyikből sem lett baj. 😊

2023. márc. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A görcsre magnézium,valószínü nqgyon kevés van a szervezetrdbe.

Apukát meg kerüld

2023. márc. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Náthatól még senki nem vetélt el, ha mégis megtörténne, nem attól. Most ne bújjatok össze, ne puszilkodjatok és külön légtérben aludjatok. Talán az utolsó a legfontosabb, éjszaka telefújja a szobát bacikkal, vírusokkal. Reggel ha kel szellőztetni. Esetleg ha van ozonos legtisztítótok, ha már ennyire beijedtél. De képzeld csak el, ahol mondjuk a 3. gyerekkel varandós anyuka és van már 2 nagyobb aki közösségbe jár. Ott ráadásul általában anyuka gondozza a többi gyereket ha betegek. Szóval nem kell ennyire tulgondolni, de amit tudsz tegyél meg,hogy megnyugodj.
2023. márc. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!