Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyit számít a 12 hetes...

Mennyit számít a 12 hetes ultrahangon 1mm? Ha 2 UH géppel se láttak orrcsontot,ne is reménykedjek?

Figyelt kérdés
5,9 cm a Crl,12+2 hetes vagyok. Ezenkívül igazából semmit nem akartak megnézni,mondván úgyis van időpontom fizetős UH-ra,és amúgy is,6 cm felett vizsgálnak. Mivel rossz lett a kombinált teszt vérvétele (nagyon magas a szabad béta hcg és alacsony a papp-a) kiveszekedtem,h legalább az orrcsontot nézzék meg,h látják e. De nem látták, a tarkóredő 3 mm alatt van, ezt a 2 dolgot nézték. Egyébként valóban igaz,h ha kifizetem az 50ezer ft-ot a kombinált tesztre,akkor nem vagyok jogosult az sztk-s genetikai UH-ra? Több,mint 1 hét múlva megyek a másikra,ezért szerettem volna sztk-ba is megnézetni.
2023. márc. 15. 07:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mondtam volna el, hogy megyek magánba. Egy csomó orvos utána tök bunkó lesz ha elmondod és utána a szemedre vetik, hogy minek mész akkor az sztkba. Max. Utólag említeném meg ha nagy eltérések vannak a vizsgálatokban...
2023. márc. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Milyen 2 UH-ról beszélsz, ha azt írod, hogy csak az sztk-ban voltál és a másik helyre jövő héten mész?
2023. márc. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Én 12+2 magánban voltam, ott egyértelműen látták, nem is nagyon kellett keresni. Abszolút csak hiszti meg durcázás, hogy nem vizsgáltak így meg, van beutalód, kötelesek lettek volna. Beteg jogi képviselőnek lehet szólni, ha szeretnél. Jó, ha magánba mész. Simán lehet, hogy egy normális orvos, egy normális készülékkel már látni fogja az orrcsontot. Ha nem, akkor is egy sokkal pontosabb és biztosabb diagnózist fog adni, ami alapján dönteni tudsz. Az enyém amúgy 5,62 cm volt 12+2 és mindent meg tudtak szépen nézni rajta.
2023. márc. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Ezek mind utalhatnak a Down-szindrómára, de lehet, hogy teljesen egészséges a magzat. Megértem, hogy ideges vagy én sem lennék nyugodt. Milyen eredményed lett kombinált teszten? Én amint lehet elmennék cvs-re (nem pazarolnám az időt és pénzt nipt tesztre).
2023. márc. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogy ne lennèl jogosult az SzTK-s ellátásra? Mennyi Tb-t fizetsz is havonta ?

Hű de felhúzott hogy ilyen barmokkal akadtál össze …

Amit mértek ne is vedd alapul, nem volt hozzád kedvük, a jövő heti lesz a mérvadó !

Drukkolok

2023. márc. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A kiskönyvbe kitöltötte a magándoki a 12 hetes részt,h mikor megyek. Ebből látták. Az sztk-ba van 2 UH gép,az egyikbe kiveszekedtem,hogy legalább az orrcsontot nézzék meg,mondták,h nem látjàk,de a másik gép jobb,megnézték azon is, de ott sem látták. Szabad béta hcg: 272 papp-a: 0,8.
2023. márc. 15. 09:14
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az 1mm nem annyira számít, de ha az orrcsontot nem látták, az sajnos baj. Csináltassatok valódi genetikai tesztet, mert a kombinált teszt az nem genetikai vizsgálat, csak statisztikán alapul. Szóval Prena, Nifty, Trisomny stb. egy hét alatt megvan az eredmény.
2023. márc. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia fuss egy prena tesztre kb 3-4nap alatt van eredmény és megnyugodhatsz! Egy rossz kombi eredménnyel és egy magán genetikával sem leszel nyugodtabb hidd el!
2023. márc. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
6. Ez egyáltalán nem rossz eredmény. A bhcg picit magasabb, de nem tragikus, a papp-a pedig kifejezetten jó. Mekkora lett a becsült kockázat? Ha 500 felett én mennék nipt tesztre (az orrcsont miatt akkor is ha 1000 feletti) ha alatta van, csak invazív genetikai vizsgálatra (cvs, amnio).
2023. márc. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Prena vagy nifty tesztet ajánlom!
2023. márc. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!