Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tudok tenni azért, hogy...

Mit tudok tenni azért, hogy ne háton fekve aludjak?

Figyelt kérdés
Bár még csak 18 hetes vagyok, de minden éjjel előfordult, hogy arra kelek, hogy háton fekszek :( pedig úgy alszok el, hogy a szoptatós parnat a detekamhoz teszem, mégis elforgok. Ugye ilyen kis terhességnél még nem gond, hogy a hátamon alszok? (Fogalmam nincs mennyi időt) kinek milyen praktika vált be?

2023. márc. 16. 05:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
40 hetesen is a hátamon aludtam. Semmi bajod nem lesz, ne gondold túl mert megbolondulsz.
2023. márc. 16. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan aludj a hatadon amíg úgy kényelmes. Semmi bajotok nem lesz.

Nekem kb a 30. héttől volt kényelmetlen. Akkor már sokszor arra ébredtem, hogy zsibbad mindenem. Azt mondta az orvos, hogy akkor lesz a méh olyan súlyú, hogy nyomja az ereket/idegeket.

2023. márc. 16. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan aludhatsz háton, amíg neked úgy kényelmes.
2023. márc. 16. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is mindig ott aludtam, 30. Héttől ha a hátamon feküdtem rosszul voltam nem kaptam levegőt zsibbadtam stb. Onnantól nem fordultam hátra alvás közben sem.


Ugy aludj ahogy tudsz és ne izgulj.

2023. márc. 16. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tilos háton aludni, csak egy idő után kényelmetlen. Arra meg úgyis fel fogsz ébredni.
2023. márc. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Érezni fogod ha nem jó. Én is próbáltam elkerülni hetekig, aztán most 35 hetesen néha úgy gondolja a baba, hogy neki oldalt nem tetszik, kirúgja a bordáimat a helyükről. Olyankor muszáj a hátamon aludnom, de szerencsére nem vagyok rosszul tőle egyáltalán.
2023. márc. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a 18. héten még hason aludtam. Egyik este ettől ideges lettem és hajnalban nekiálltam googlezni, hogy mi baja lehet tőle a gyereknek.


Az első cikk az volt, hogy hason lehet aludni, csak semmiképp ne háton, mert oxigénhiányos lesz a baba. (Oldalt persze jobb). A második azt ecsetelte, hogyha hasra fekszel este véletlenül, akkor utána rögtön menj orvoshoz, feküdj helyette háton.


Akkor elengedtem. Ha hason kényelmes, akkor úgy fekszem, ha háton úgy, ha oldalt, akkor úgy. A gyerek úgyis rúg, ha neki nem tetszik. A 18. héten már nagyban csikizett, hogy forduljak a másik oldalra, mert ott a feje. A 25. héten már elég érezhetően rúgkapál, hogy ez sem jó, meg az sem és amúgyis, miért ér az alvós körpárnához a hasam, neki az nem tetszik.


A lényeg, hogy ne aggódj, tudni fogod, ha valami nem jó.

2023. márc. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én még félig hason feke is ébredtem 30+++ hetesen, s többnyire csak háton tudtam aludni. Semmi baja a kisfiamnak :)


Aludj úgy, ahogy kényelmes, ahogy pihenni tudsz, a tested, aztán a magzat úgyis egyértelműen jelez, ha nem jó valami.

2023. márc. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet háton aludni, akár az utolsó pillanatig is, ha nem érzed nagyon kellemetlennek.
2023. márc. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató szavakat :) megnyugodtam, minden válasz hasznos volt
2023. márc. 16. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!