Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a bajom? Megfulladok?

Mi a bajom? Megfulladok?

Figyelt kérdés

33+4 napos vagyok és holnaptól már nem megyek dolgozni. Hirtelen azt érzem megfulladok. Rám szakad minden, most rakom össze a kórházi táskámat, hetekben költözünk át egy másik lakásba. Közben van problémám családilag is, nem a férjemmel hanem a szüleim testvéreim miatt.


Közben rám tört hogy is fogom ellátni ezt a kis életet. Sokat olvasok róla meg minden de közben megrémít az ismeretlen. A hétvégén kb mindenen is sírok a férjem nem nagyon tud vele mit kezdeni csak próbál beszélni hozzám hogy mi a gond. Miért sírok most igazából? De válaszolni sem tudok mert én sem tudom.


Kérlek mondjátok hogy ez normális a hormonok meg minden egyéb tényező miatt. Tudom az agyammal hogy nem lesz semmi gond és megoldunk mindent de mégis az érzéseimet mintha nem én kontrollálnám. Bénának érzem magam és szerencsétlennek plusz a testemmel kapcsolatban is nehéz megszoknom hogy egyre nehezebben mozgok.


Sosem szoktam ilyen lenni, de most nagyon elkapott. Szerintem azt is meg kell szoknom hogy hirtelen nem kell dolgozni járni persze teszek veszek itthon de valahogy más. Nem az a nyugodtan elülő ember vagyok.


2023. márc. 26. 12:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hormonok, tök normális ahogy érzel.

December 16.-án (31+2 voltam), mikor másik országba költöztünk, 36+5-re szültem. Karácsony, újév kiesett az ügyintézésből, és volt még 1-2 hiányzó dolog, amit nem sikerült addig elintézni.

De a baba ígyis-úgyis megszületik, az anyaságba mindenkinek bele kell rázódni..

A stresszt a családod miatt pedig ha nem is tudod teljesen kizárni, legalább próbáld meg csökkenteni, nem hiányzik az most neked/nektek.

2023. márc. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Minden rendben lesz. Ijesztő, és nehéz, de elmúlik ez az érzés és megszokod hogy lesz egy babád, közben meg majd jön a rutin is vele.


Azt el kell fogadd, hogy semmi sem lesz olyan mint volt! Én meggyászoltam a régi életem és az első 2 hónapban úgy gondoltam hiba volt gyereket vállalni, és nem mertem egyedül maradni vele mert féltem a felelősségtől (covid alatt szültem Angliában és pont akkor volt a furlogh időszak amikor a férjem otthon volt pár hónapig, és rettegtem jogy visszamegy dolgozni).


Jelentem olyan 3 hónaposan ahogy elmúlt a 4.trimeszter jobban lettem lelkileg, és már nem vagyok boldogtalan. Már oviba megy a kis sajtkukac és nekem könnyebb most hogy nagyobb. Igaz a dac korszak miatt gyakran rángatózik a szemhéjam.


Szóval minden rendben lesz, lehet ilyen lesz a szülés után is és a kötődés se alakul ki azonnal, de ne félj, minden rendbe jön!

2023. márc. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is rápànikoltam, hogy nem lehet-e ezt visszacsinálni🤣


Normális


Nyugi🥰

2023. márc. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) ezek a kommentek sokat segítenek és enyhítettek a lelkemen😊
2023. márc. 26. 15:31
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

3-ra reagálva: Amikor elfolyt a magzatvizem elkezdtem osztani a férjemet, hogy én erre nem állok készen, nem tudom megszülni, úristen, mit fogok csinálni a babával?! (Csecsemő és gyermekápoló a szakmám, koraszülött intenzíven is dolgoztam mielőtt terhes lettem..)

#1 voltam.. :)

2023. márc. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!