Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességet a helyemben mikor...

Terhességet a helyemben mikor és hogyan mondanátok el a munkahelyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok

szóval nagyon nagyon az elején vagyok, kb 5 hetes az is épphogy,még nem volt szívhang se. Más miatt mentem az orvoshoz, még nem is késett, amikor kiderült. Jövő hét pénteken kell újra mennem.

Ami biztos, hogy korábbi terhesség lefolyása és betegség miatt biztosan többet kell majd járnom orvoshoz mint az alap, illetve eleve veszélyeztetett leszek. Valószínűleg ágynyugalomba, táppénzre fognak küldeni hamar, annak ellenére hogy irodai munkám van. De a munkakörömben különböző projektek felületeihez csak nekem van hozzáférésem, szóval ha váratlanul tartósan kiesek bizonyos dolgok megállnak. Emiatt úgy érzem el kéne mondanom már holnap mert ki tudja mi lesz, legyen idejük valakit keresni mielőbb, hogyha gyorsan megy legalább egy részét még át tudjam adni én a munkakörnek. Nem is csak a cég miatt, hanem hogy ne legyen okuk tp alatt hivogatni hogy ezt azt otthonról csináljak meg. És persze nem akarnék hazudni se hogy miért kérek megint szabit. Ugyanakkor úgy érzem semmi közük még hozzá, és kicsit félek attól is hogy pénteken rosszat mond az orvos mert van rá esély sajnos.

Hozzáteszem nem vagyok túl jóban sem a főnökséggel. Szorongok napi szinten, terhességtől függetlenül a hányás gyakori munkába menet előtt. Szóval nem kicsit stresszelek és valahogy nem szívesen mondanám el. Nagyon nem tudom mi lenne a jó, holnap elmondani és túl esni rajta, vagy kibírni jövő hét végéig és ha már legalább szívhang van jó esetben, akkor elmondani. De a kivárással meg az a gond hogy folyton öklendezek szóval lehet valakinek leesne a dolog. S ez se jó a babának hogy szorongok már ezen is hogy mikor és hogy és mennyit mondjak el.


Nem szoktam ilyen bizonytalan lenni, de ez most valahogy így jött ki, mindenre van mellette és ellenérvem. És bocsi ha az írás is kaotikus. Köszike ha van építő jellegű tanácsotok.



2023. márc. 26. 17:55
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
81%

9es vagyok


nem igazán értem a lepontozást


a kérdező ezt írta: "Szorongok napi szinten, terhességtől függetlenül a hányás gyakori munkába menet előtt."


tehát ez önmagában egy stresszel munka neki...nem csak bent ücsörög és nem egyenlő az otthoni nyugodt netflixezéssel


emiatt írtam h addig menjen táppénzre, mert sztem ez igenis veszélyes lehet a babára már

2023. márc. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
81%

Az nem normális, ha valaki annyira szorong a munkájától, hogy reggelente hány.

Alapból azt tanácsolnám, hogy keress másik munkahelyet, ahol nem gyomorgörccsel mész be dolgozni. De mivel terhes lehetsz, még ne mondj fel.

Az jó ötlet amit előttem írtak, hogy menj sima táppénzre, és ha terhes vagy, akkor utána meg veszélyeztetett terhesre. Ha a munkahely pampog, hogy nem tudnak nélküled dolgozni, akkor mondd, hogy betanítasz valakit 2 hét alatt (otthonról, online videohívásban), utána őt keressék majd.

2023. márc. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!