Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ikerterhesség már az elejétől...

Ikerterhesség már az elejétől vérezgetés és görcsök? mire számítsak megmaradnak?

Figyelt kérdés
Veszélyeztetett vagyok velük, már a pozitív teszt óta minden nap szinte pecsételő vérzés vagy barnázás van 3x1 adag utrogestan mellett is, valamint görcsök. Arra is szedem a panangint. A babák 7hetesek és semmi bajuk, nem látni sem hematómát semmi vérzésre utaló tényt sem... akkor mi okozhatja ezt? Egy doki se tudta megmondani, csak hogy feküdjek de ez lehetetlen mert van egy kisbabám aki egy éves, egyedül vagyok vele itthon. Volt valaki hasonló cipőben? Mi lett a vége? Én már kezdek kikészülni nem tudok megnyugodni mikor nem múlik el ... korházat és a körzetis dokikat is végig jártam.

2023. márc. 25. 14:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Hiába írom le, hogy én sajnos elvetéltem az ikreinket a 9.heten, mert jó eséllyel nem azért történt velem mindez, mint amiért te görcsölsz.


Szerintem (és ezt tapasztalatból mondom) nem szabadna aggódnod, valószínűleg csak nő a méhed.


Előző szülésed császár volt?

2023. márc. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem, spontán hüvelyi szülés volt.


A méh növekedése görcsökkel járhat, rendben na de a vérezgetés? :-(

2023. márc. 25. 15:23
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tud valaki segíteni? Tényleg pihenned kéne...
2023. márc. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"Egy doki se tudta megmondani, csak hogy feküdjek de ez lehetetlen mert van egy kisbabám aki egy éves"

Pedig tényleg azzal kockáztatod durván a vetélést, ha veszélyeztetett terhesen nem tartod be az ágynyugalmat, amit előírtak.

2023. márc. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem ez az a helyzet, ahol indokolt lehet az egyévest bölcsődébe adni, ha nem rázza meg túlságosan és tényleg nincs más mód.
2023. márc. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy feküdni kellene, de nem tudok! Most töltötte be az 1 évet a kicsi, tehát még tényleg picurka! A nagymama tud rá néha vigyázni, hétvégente de mindenki dolgozik.
2023. márc. 25. 17:40
 7/11 A kérdező kommentje:
Ja és még cicis is a kisfiam.
2023. márc. 25. 17:41
 8/11 anonim ***** válasza:
62%

Akkor sajnos simán lehet, hogy attól van sajnos. Van egy pár barátnőm akik barnáztak meg vérez(egt)tek amíg abban nem hagyták a 'nagyobb' szoptatását.


Főleg ikrekkel.. tudom-tudom… mennyien tandemeznek meg ilyesmi, de sajnos igen, sokak meg véreznek és görcsölnek. Te most ikres vagy, ami alapból megerőltető, plusz viszonylag kicsi lesz a korkülönbség is.. Sztem a cicizest érdemes lenne leépíteni.. de legalább gondold át.

2023. márc. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 babyboom567 ***** válasza:
100%

Szerintem ebbe a gyerekvállalásba,a férjednek is jobban bele kellene állni(persze, tudom dolgozik, és azt is tudom, hogy értetek dolgozik), és több segítséget szerezni valahonnan. Higgyél nekem,az a kisebb rossz ha meghalnak a babák(nyilván ezt sem akarja senki!!és ez is tragédia!!),de sokkal sokkal nagyobb baj,ha koraszülött ,halmozottan sérült,önellátásra képtelen gyerekeitek lesznek valami miatt.Ebbe az egész családotok, a meglévő gyereked, mindenki bele fog rokkanni érzelmileg és anyagilag is.(és egy ikerszülés mindenképpen kockázatos).(van ismerősünk halmozottan sérült gyerekekkel,NEM akarod az ő életét).

Az életetek következő kb 40-50 évét azt fogja meghatározni, hogy ezt a kb 8 hónapot ami még a terhességből van, hogy tudjátok megoldani meg beszelve,összedolgozva.Igenis ebbe most bele kell tenni mindenkinek amit tud.Neked, hogy fekszel amennyit tudsz.A bölcsi jó ötlet, bár nem tudom, hogyan kivitelezhető.

2023. márc. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 babyboom567 ***** válasza:
100%

Ez Az a helyzet ahol létjogosultsága van a nagymamai gyednek(szerintem).Vagy a férjed /anyukád/apukád/apósod/anyósod felváltva kivesznek szabit/táppénzt mindent,de meg kell oldanotok, hogy feküdni tudjál.

Kb 30-32 hetet kellene megoldani,nem egy lehetetlen feladat(főleg ha több nagyszülő van).

2023. márc. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!