Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A placentám mellső falon...

A placentám mellső falon tapad és kezdődő szemcséződés van.33 hetes vagyok..kérdezte az orvos dohányzok e mondtam hogy nem..ez össze füghet azal hogy szemcséződik a lepényem?ezért aggodnon kelene?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 14. 11:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Es valóban nem dohányzol? Vagy csak nem merted megmondani neki? Igen, összefügg, hamarabb öregszik a méhlepény, a baba nem kap megfelelő tápanyagot, elég oxigént, koraszülött és sorvadt lehet a dohányzástól.
2023. ápr. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy ősszefügghet.

Komolyan nem cigizel? Vagy csak hazudtál?

2023. ápr. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, összefügghet, és igen, ez aggodalomra ad okot.
2023. ápr. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 ismerősöm cigizte végig a terhességet.

Az egyik megszült 36hetesen, a másik igaz elvitte 40.hétig, de túlhordva is 2.4kg volt a baba

2023. ápr. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Uhh, 4-es, es mi lett a babakkal?
2023. ápr. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha hazudtál, az elég nagy baj, az aggodalomra ad okot. A baba érdekében nem hazudhatsz. Persze ha tényleg dohányzol, akkor téged ez eleve nem is érdekelhet...
2023. ápr. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

5!

Igazából mind kettő megvan. Annyi idősek, mint a lányom, 1.5 évesek.

A 36hetre született "megúszta" annyival, hogy korababa lett. Semmivel nincs lemaradva. A másik viszont pár műtéten túl van. Szajpadlas hasadékkal (vags mi a pontos neve, farkastoroknak is hívják asszem)született. Dokik szerint igencsak közrejátszik a cigi benne. A súlya utolérte a korát.

2023. ápr. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%

Igen, összefügghet a dohányzással. De nem csak az okozhatja, bár az az elsődleges. Ha jól tudom, okozhatja cukorbetegség, magas vérnyomás, túl sok kalcium, ilyesmik.

Nekem az első gyereknél 32 hetesen már 3-as volt a lepény és meszesedett, 40+3-ra szültem.

Második gyereknél végig 1-es stádiumú volt. Ott magas vérnyomás miatt 39 hétre szültem.

Nem dohányzom, csak azért írtam le ezeket, mert nincs két egyforma terhesség és az első babánál nekem is korán kezdődött a meszesedés.

2023. ápr. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem dohányzom egyáltalán! Ezert nem ertem hogy aggodnom kell e nem e korai a szemcséződésem 34.hetre el kuldtek nstre is
2023. ápr. 14. 19:05
 10/13 anonim ***** válasza:
Aggódnod nem érdemes, mert észlelték, figyelik. Ha úgy látják, a placenta nem táplálja már megfelelően a magzatot, korábban meg fogják indítani a szülést. De mivel már 33 hetes vagy, már annyira nagyon korán semmiképp sem kell megszületnie.
2023. ápr. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!