Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A kérdésem azokhoz szólna...

A kérdésem azokhoz szólna akik szoptatás alatt lettek terhesek?

Figyelt kérdés
Van egy 9 hónapos babám akit igény szerint szoptatok, a férjemmel úgy döntöttünk bele vágunk a kistesó témába, és érdekelne mennyire befolyásolja a szoptatást egy újabb terhesség? Leginkább a tej mennyisége milyensége érdekelne hogy ugyan az marad minden vagy szükség lesz tápszeres pótlására mert meg fog csappani a mennyiség? Hallottam a tandem szoptatásról de az ugye a szülés utáni időszakban van amikor újra belövell a tej de addig az első babámnak jut elég tej?

2023. ápr. 15. 22:47
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

Változó.


Nekem nem kellett pótlás, pedig a hozzátáplálás nagyon nem ment.


Végüp a 20-25. Hèten kb 2 hétre nem volt semmi tejem, de a gyerekem nagyon nyúzta, hogy legyen, innen előtej volt. Ilyes sàrgás savós néha zsíros, de ő kortyolt belőle..


Szülés utàn hamar belövellt, mîg első alkalommal 5 nap kellett, most 24h után.


Engem is aggasztott, hogy kinek mennyi jut, így nagyon figyeltem, hogy a kicsi igényeit helyezzem előtérbe a szoptatáskor.


Bevetettem a mérleget is.

3-4 napot mértem.

De világossà vált, hogy a 2 hetes baba 4-5 perc alatt 110-140 ml-t eszik a nagy meg anyatejes széklettel van és szilárdat 1,5 évesen nem akar enni, hogy tuti elég mindenkinek.


Nagggyon sokat kellett innom, mert vattát köptem.



Aztán persze rendeződött a nagy igénye is.. csak sokkot kapott a nagy mennyiségtől.

A kicsi havonta 1000-1200g-ot hîzott és sokat nőtt is.

A nagy szintén sokat nőt és mellette 3 hónap alatt 1 kg-ot hízott ( ráfért)


Egy évet szoptattam együtt őket.

2023. ápr. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Van egy ilyen fb-csoport is egyébként, ahol olvashatsz tapasztalatokat, tippeket. Én tandem szerettem volna szoptatni, de nekem is félidős terhesen elapadt a tejem (gyanítom átmenetileg), viszont nekem annyira kellemetlen volt úgy szoptatni, hogy csak az üres mellen nyammogott a lányom, hogy inkább leválasztottam (őt ez nem zavarta volna :D ). Hozzáteszem, ekkor a lányom már 2 éves volt, szóval annyira nem volt ez probléma nálunk. De nagyon sokan vannak, akiknél ez működik, és a tapasztalatokat olvasgatva nekem is az jött le, hogy a tested megoldja, te megoldod, a gyerekek megoldják :D
2023. ápr. 16. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
Nekem 1 éves a fiam, kizárólag anyatejes volt/most is az. 11 hónapos volt mikor terhes lettem az ikrekkel. Őt nem zavarja, nagyon cicis még mindig. A tejem egy kicsit kevesebb lett, de a kisfiam teljesen elutasítja a tápszert (több félét is próbáltam) most kecske tejet várjuk, és azt próbálom meg neki, valamint kakózni majd, mert veszélyeztetett vagyok az ikrekkel, és javasolták hogy szoktassam le a nagyot, de ez egyelőre sikertelen🤷‍♀️
2023. ápr. 16. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 5 hónapos babával lettem terhes, tejem az maradt, de még az első pozitív teszt előtt 2 nappal a babám abbahagyta a szopizást. Akkor nem tudtam, hogy mi van, de szerintem nem ízlett neki a tej. Nem is sikerült visszaszoktatni, azóta tápszeres. Nem tudom, mennyi tejem van, de ha sír a lányom, akkor még mindig elkezd időnként folyni, úgyhogy szerintem lenne elég. 20 hetes vagyok.
2023. ápr. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem semmi nem változott.Végig volt elég,sőt több mint elég tejem.A terhességet sem befolyásolta a szoptatás,nem volt semmi probléma,elsőre sikerült,és semmi bajt(görcsölést,stb)nem okozott egész terhesség alatt.
2023. ápr. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk már nagyobb volt, 1,5 éves, amikor újra terhes lettem. Akkor még napi 4X szopott, de a 4. hónapra teljesen elválasztotta magát. Addigra már tejem se nagyon lehetett.
2023. ápr. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy írtatok😊 akkor a lényeg hogy van erre megoldás 😄 ha elválasztja magát akkor gondolom nincs mit tenni de remélem kitartó lesz, mert szeretném ha sokáig cicizne a nagy lányom attól hogy ha esetleg jön a kistesó 😊
2023. ápr. 17. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!