Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha terhesség alatt a cicám ki...

Ha terhesség alatt a cicám ki be járós (csak este jön be ) kint végzi a dolgát, akkor el tudom kapni a toxoplazmózist? Én még soha nem estem át rajta az eredményem negatív lett.

Figyelt kérdés

Múltkor már volt egy kérdésem ezzel kapcsolatban, azóta meg jött az eredményem (negatív )

A cica kint van, érintkezik kutyával és cicával is.

Minden ellen be van oltva, féregtelenítve, kullancs és bolha irtózva. De azért tartok attól, hogy a szőrén be hoz vmit, ha meg is simizem akkor alaposan kezet mosok.

Estére nincs szívem ki tenni.

Az allatorvos azt mondta, semmi gond nem lehet...



2023. ápr. 23. 06:55
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
84%
Nekem is volt bent macska terhesseg alatt.ki jart,de bent volt neki alom,es magyreszt bent volt...nem kaptam el a toxop.-t.
2023. ápr. 23. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Előbb kapod el mosatlan gyümölcstől, minr a macskádtól
2023. ápr. 23. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Kakilni ki jár, csak akkor jön be ha hideg van... Még csak 8 hónapos eddig bent volt, most próbálom teljesen ki szoktatni.

A szőrén akkor remélhetőleg nem hoz be semmit... 😑

2023. ápr. 23. 07:11
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Tájékozódj kicsit a toxoplazmáról, mielőtt kirakod szerencsétlen macskát.
2023. ápr. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz semmi bajod a cicától, én 3 ki-be járós macskával és 2 ki-be járós kutyussal nyomtam végig a terhességet. Nyilván mindegyik állatt oltott, féregtelenített.

Ha nem nyalogatod a cica hatsóját, akkor nem lesz semmi bajotok.

Nézd meg ezt a rövid, vicces, de szakszerű videót a roxoplazmozisról [link]


Én csak annyi szigort vezettem be a macskákat illetően, hogy az ágyba nem jöhettek be. Azt amúgy sem szerettem, de a férjem meg néha "becsempészte" őket.


Nagyon szépen átszoktak az ágy környékére, mellé.

2023. ápr. 23. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

1 hónapja tájékozódom.

Teljesen jól érzi magát kint, eddig is ki szeretett volna menni csak én nem engedtem...Nem kínzom azzal a macskát, hogy be zárom.... Sokkal jobb neki kint.

2023. ápr. 23. 07:33
 7/25 A kérdező kommentje:

07:31

Te csinaltattál toxo szűrést?

Én 30 éves leszek csodálkozok, hogy annyi állat között még nem fertőződtem meg, nem most szeretnék... Első terhességemnél nem is tudtam, hogy létezik ilyen, mondjuk akkor cica sem volt bent...

2023. ápr. 23. 07:36
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

2 vagyok, nálunk alap a toxo szűrés az első vérvétellel. Állatokkal nőttem fel, macskáztam, játszottunk macska💩os homokozóban gyerekként, mégis negatív lett az eredményem.

A terhességem alatt nem nyúltam egyik állatunk ürülékéhez sem, ennyi volt a változtatás, amire figyeltem. A gyümölcsöt/zöldséget mindig alaposan megmosom, ezen nem kellett változtatnom.

Ne parázz feleslegesen, nem olyan gyakori dolog ez, mint amennyire paráztatnak. Ha 30 év alatt nem kaptad el, nem most fogod

2023. ápr. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

2. Köszönöm szépen 😊

Remélem minden rendben lesz 😊

2023. ápr. 23. 09:18
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Eddig brnnt volt most kiengedted jobban betud hozni bármit..

De szerintem.nem.kell ennyire félni másnak is van macskája

2023. ápr. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!