Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan működik a táppénz?

Hogyan működik a táppénz?

Figyelt kérdés

Kórházban dolgozom, húzgálni kell a betegeket, amit már így terhesen nem szívesen tennék, nem szeretném, ha bármi baj lenne. Főnököm rám bízta, ha szeretnék mehetek táppénzre.


Ma mennék a nőgyógyászhoz, Ő vajon kitud nekem állítani papírt, amit vihetek a háziorvoshoz, vagy így 4 hetesen még korai? Nyílván én is tudom, hogy korai időszak még, és még sok mindent nem lát.


Vagy csak szimplán háziorvoshoz kell mennem? Bár ma attól függetlenül szeretnék a nőgyógyásszal is konzultálni.



2023. ápr. 25. 12:53
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Hát 4 hetesen, úgy, hogy még uh-n se látszik a terhesség, mégis mivel venne táppénzre? Ahhoz bizonyított terhesség kellene…

Majd ha már látszik, 6 hét után.

2023. ápr. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
A háziorvosnak a nőgyógyásztól kell egy javaslat amivel felvesz tp re.
2023. ápr. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Egyelőre csak a háziorvos tud 8-as kóddal tp-re venni. A terhesség miatt (9-es kód) csak akkor vehetnek tp-re, ha bizonyítottan élő a terhesség, azaz van már szívhang.
2023. ápr. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Az is szükséges hozzá, hogy veszélyeztetett terhes legyél, aminek semmi köze a munkádhoz.
2023. ápr. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%
Hivatalosan könnyített munkát kell hogy adjon a munkáltató, önmagában a terhesség nem táppénz indok.
2023. ápr. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%

Akkor elvileg tegnap/ma teszteltél pozitívat ha 4 hetes terhes vagy.

Ilyenkor maximum a férjemnek mondtam el mert bármi baj lehet még, lehet akár csak kémiai terhesség is (ne legyen)

6-7 hét előtt nem fog a nőgyógyász szivhangot találni így élő terhesseget sem megállapítani ami alapján táppénz javaslatot adna a háziorvosnak

2023. ápr. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
94%

Ha valóban 4 hetes terhes vagy, a doki még pont kb semmit nem fog látni.

Táppenzre nem fog írni, mert ez még nem terhesség. Ha lesz szívhang, utána írhat ki.

Vagyis ír egy ajánlást, amivel mehetsz a háziorvosodhoz.

2023. ápr. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
66%

A saját tapasztalatomat írom le: Először mikor mentem terhesség megállapításra még nem volt szívhang. Kérdeztem a nőgyógyászt hogy mi a teendő ilyenkor, mert a munkahelyemen nehéz fizikai munkát végzek több műszakban és szeretnék majd elmenni veszélyeztetett terhesként táppénzre.( a munkahely nem tud biztosítani munkát kismamáknak)

Mivel még nem volt szívhang, ezért nem tudott kiállítani a veszélyeztetett terhességről igazolást. Egy héttel később mikor visszamentem hozzá már volt szívhang és ki is állította a papirat, amivel felkerestem a háziorvost, hogy vegyen fel 9-és kóddal táppénzre.

Amit tudsz tenni: Kibírod valahogy azt a kis időt még lesz szívhang+igazolás vagy ha esetleg nagyon nem bírod a munkát egyéb okkal el tudsz menni sima táppénzre. Az 8-as kód és sajnos később majd rontja a CSED összegét.

2023. ápr. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!