Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt Ausztriába...

Terhesség alatt Ausztriába költözésnél, hogy működik az itthoni táppénz?

Figyelt kérdés
12 hetes vagyok. Gyárban dolgoztam, így már táppénzen vagyok.Párom mindenképpen szeretne kikoltozni, megyunk is lakást nezni jovoheten.Viszont mivel az is alberlet lenne,gondolom csak ideiglenesre lehetne ott is bejelentkezni, es itthon is ideiglenesen vagyok.Ha kikoltozunk, utana hogyan jarna nekem itthonrol a tappenz? 2 hetente megyek haziorvoshoz a papirert.
2017. dec. 15. 08:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ugyan ugy mint ha itt laknál.
2017. dec. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Lakcím nélkul ? 😀 Lakcím-utca szerint vannak elosztva a városban a dokik... Es most is alberletben vagyunk , ideiglenes lakcímmel....ez fog megvaltozni, ha osszejon a kikoltozes, az Ausztriaira...
2017. dec. 15. 09:17
 3/11 anonim ***** válasza:
A táppénznek, szerinted mi köze ahhoz hogy hol laksz? A táppénz azért jár , mert dolgoztál eleget és befizetted az adót. Teljesen mindegy , hogy a híd alatt laksz vagy a Buckhingam palotában. Az a lényeg, hogy munkahelyed legyen.
2017. dec. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
előző vagyok. Egyébként meg kb. 15 éve szabad orvos választás van, ahhoz mész orvoshoz , akihez akarsz, nem utca szerint működik.
2017. dec. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Itt ahol mi lakunk, nezik a lakcimkartyat, es csak akkor latnak el ha ahhoz mentél akihez tartozol 😀 latom nem értitek....
2017. dec. 15. 10:08
 6/11 anonim ***** válasza:
Osztrák orvostól nem fogsz kapni táppénzes papírt, mert nem Ausztriából fogod ezután sem kapni a táppénzt, ezt az otthoni orvostól tudod megkérdezni, hogy mi legyen. Egyébként igen, abban az esetben, ha nem választasz másik körzetes orvost, akkor ahhoz tartozol, akihez utca szerint be vagy írva, de ez nem kötelező, hiába nézik a lakcímkártyádat. Egyébként párod már kint dolgozik? Mert ha igen, akkor lesz ott is biztosításod, amit a párod jelenthet le, tehát onnantól oda is mehetsz vizsgálatra, ilyesmi, de táppénzes papírt akkor sem adhat. Ha meg felmondod az albit Magyarországon, akkor visszakérheted magad az állandó lakhelyed szerinti orvoshoz.
2017. dec. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Igen ,nézik. Oda vagy bejelentkezve. Mashová csak akkor mehetsz ha átkéred magad ,ahoz amelyik szinpatikus.

Itt dolgoztál ,táppénzes papírt innen kapsz. Meg a 3évig is innen kapod a lovet.

2017. dec. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Állandó lakcímem, az meg nem ebben a városban van, hanem jóval messzebb, mamáméknál . Mivel szuleim elváltak,így a családi házból ki kellett jelentkeznem . Alberletbe meg ugye nem lehet állandóra ...
2017. dec. 15. 15:08
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen, parom kinnt dolgozik, ezert is jott szóba elsosorban a kikoltozes, hogy ne kelljen ingaznia . Az utazas helyett inkabb dolgozik 1 oraval tobbet es csak hazajon .
2017. dec. 15. 15:11
 10/11 A kérdező kommentje:
Amúgy én értem hogy szabad orvosvalasztas van, de itt a doki elkuld ha nem hozza tartozol lakcim szerint 😂 es megteheti, mert mondhatja azt , tul van terhelve...
2017. dec. 15. 15:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!