Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kéne bejelenteni a...

Mikor kéne bejelenteni a terhességem a munkahelyen?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy elvileg védett vagyok... de kezdettől szorongok kicsit, mert ezen a helyen érdekesen értelmezik a dolgokat, a mindenes főnök a tulaj közeli rokona, aki elég despotikusan értelmezi a neki jutott szerepet, igazságtalan dolgok is történtek amióta itt vagyok. 2 éve dolgozom itt (azelőtti munkahelyen 8 évet), és mivel már betöltöttem a 35-öt, a nőgyógyász javasolta, ne várjunk túl sokat, lehet nehéz lesz teherbe esni... a családban csak erre volt példa. Erre, egy hónapon belül sikerült, sose hittem volna. Egyelőre elkiabálni se merem, a hatodik hétben vagyok, tegnap voltam a megállapításon, a doki szerint minden rendben, 3 hét múlva menjek vissza. Akik voltak hasonló helyzetben, esetleg tudnak tanácsot adni, hogy érdemes ezt jól intézni a munkahellyel? Vagy túl korai ezen még filózni is? Köszönöm!

2023. ápr. 27. 08:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a 12. heti genetikai után jelentettem be. Szerintem ez elég korrekt a részedről, akkor már viszonylag biztos a terhesség, de a munkáltatónak is van ideje új embert keresni.
2023. ápr. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
12. het utan, addig semmikepp. Ha barmi van, inkabb csondben tappenzre menni. Ahol amugy problema a gyerek, ott tok mindegy, mikor jelented be, akkor is problema lesz. A munkad elveszteset erdemes elkerulni, ha amugy szeretsz ott dolgozni, ha barmi lenne a terhesseggel. A 12. het utan erre nagyon lecsokken az esely. En mindketszer a 14. heten mondtam el.
2023. ápr. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
12. hét után már biztosabb a dolog akkor lehet szólnia. Ha vannak rosszullétek stb.. akkor elmész táppénre és ha nagyon faggat hogy mi a bajod akkor megmondod hogy nagyon rosszul vagy, és az az orvos előírta a pihenést illeve pár vizsgálatot. Aztán amikor 12 hetesen már biztos a dolog akkor szépen bejelented hogy ez van és ha még tudsz dolgozni mert olyan a munkád akkor addig visszamész és lesz idő helyedre keresni valakit és átadni neki mindent.
2023. ápr. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ, hogy fogadja a munkahely.

Én lombikoztam, amit teljesen eltitkoltam, de nem azért, mert akkor kirúgnának, hanem hogy senkinek se kelljen róla beszélni, ha pl. nem sikerül.

A leszívástól a tesztelésig 2-3 hetet folyamatosan itthon voltam.

A 2., immár sikeres beültetés után maradtam is. Szívesen kivártam volna a 12 hetet, de addigra 5 hete táppénzen voltam, és már érdeklődtek, tudom-e, mikor jövök, mert nyári szabadságtervezetet csinálnak.

Akkor nem szívesen, de elmondtam, mivel tudtam, ha minden ok, nem megyek 1 napra sem vissza dolgozni.

Szerencsére a terhességem jól alakult.

2023. ápr. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is kb 12 héten jelentettem be mert már utána jönni menni kellett vizsgálatokra meg hát időben tudják az a jó. De ha például neked olyan a munkaköröd ami veszélyeztetheti a terhességet akkor már most.
2023. ápr. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szóval ha lehetséges, akkor legyen a 12. hét a határ. Normális helyen nem is tennék fel ilyen kérdést, a régi helyemen együtt örülnének velem, itt viszont az évek óta itt dolgozó kollégák se biztosak a munkájukban, mert nem teljesítményre, hanem pofára megy... Szeretni szeretem, mert jól csinálom és hasznosnak is érzem magam, csak a légkör sokat ront az egészen. Ha beüt valami, és kénytelen leszek hamarabb előhozakodni, max remélhetem hogy valóban jól alakul a várandósság. Köszönöm az eddigi válaszokat, mindenkit felpontozok.
2023. ápr. 27. 11:07
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha emeléssel vagy hajlással járó fizikai munkát végzel akkor azonnal a párom ebédet hordott ki házakhoz soför kisérőként április 1 ig dolgozott május 12-re van ki irva
2023. ápr. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!