Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak szerintem rettenetes...

Csak szerintem rettenetes korai egy 5 hetes terhességet a munkahelyen bejelenteni?

Figyelt kérdés
Barátnőm csinált kèt terhessègi tesztet mindegyik pozitív lett neki. Azt mondja ugy számolta 5 hetes, orvosnál még nem volt jövőhètre kapott időpontot. Már mindenhol elmondta hogy babàt vàr (második baba lesz). Tudjàk a szülei a párja szülei, közeli-távoli rokonok ismerösök és ráadàsul a munkahelyen is bejelentette, ahol nem nagyon örültek. Azt mondta ő nem megy dolgozni már.. ugyhogy táppènzen lesz mostantól. Hiàba mondtam neki hogy várja meg legalább hogy az orvos mit mond.. annyi olyat hallani hogy pozitiv a teszt de szivhang mégse lesz vagy akár a 12. hétig történik valami. Azt mondta neki az elsö terhessége is probléma mentes volt itt se lesz gond. Egyébkènt isten ments hogy gond legyen, mert örülök hogy összejött a baba. De ugye szerintetek is korai volt hogy a munkahelyén bejelentette hogy babàt vár?
2014. szept. 16. 12:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon korai volt, én lehet a 12. hétig csak a férjemet fogom beavatni...viszont ez az ő dolga, nem a tied, szóval ne üsd bele az orrod. Azt csinál, amit akar.
2014. szept. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%

Attól függ milyen munkakörben dolgozik.

Ha ülő munka akkor lehet picit korai volt,de saját döntése mikor jelenti be.


Nekem is ahogy pozitív lett a tesztem szólnom kellett,mert ionizáló szórt sugárban dolgoztam.

2014. szept. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha, nem veszélyes "anyagok" között dolgozik, akkor szerintem igen.

Én kétszer voltam szülésin, de mindkettőnél 10-12 hét után jelentettem csak be, hogy babát várok.

2014. szept. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát korai, de az ő dolga. Ne legyen semmi baj!

Én személy szerint egyiket sem mondtam el fűnek-fának orvosi vizsgálat előtt, azt csak én és a párom tudtuk.

A munkahelyen illik minél korábban szólni, de persze jobb orvosi vizsgálat után, mert milyen ciki lenne, ha utána meg bejelenti, ja tévedtem, mégiscsak dolgoznék. Ez nem játék, de nelegyen semmi baja.

2014. szept. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A körülményektől függ. Én pontosan 4 hetesen elmondtam. Nem nagyon volt más választásom, mert tudták, hogy kezelésre járok (ezt sem tudtam eltitkolni) és mindig megkérdezték, hogy sikerült-e. Szurkoltak nekem. Nem tudtam volna hazudni nekik, amikor aznap reggel az orvos után késve értem be.
2014. szept. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szívből kívánom, hogy minden rendben legyen, de nagyon korai. Én pl. sajnos a 10. héten vetéltem el, és én is bezengtem mindenkinek.
2014. szept. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Most már elmondta, úgyhogy nincs mit tenni. Mi 8 hetesen jelentettük be a szűk rokonságnak, de mire 13 hetesen kiderült, hogy meghalt a baba, már elterjedt a hír. Még hónapokkal később is szíven ütött, amikor kíváncsian néztek a pocakomra és kérdezték: hogy van a pici? Számtalanszor kellett elmondanom, hogy nincs baba, és mindig újra feltépték a sebet. NEM SZABAD elmondani 12-13 hetes kor előtt, én legalábbis nem fogom, ha újra teherbe esem. De szívből kívánom a barátnődnek, hogy egészséges, boldog terhessége legyen :)
2014. szept. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%

Nalunk a kis konyv bemutatasa szukseges. Barmennyire is puszipajti a munkaltatom, a munkaszerzodes mindenkinel eloirja, hogy terhesseg eseten a kis konyvet be kell mutatni.

Addig szoba se allnak senkivel.

2014. szept. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Korai! Nekem is probléma mentes volt az első terhességem, a másodiknál hiába volt pozitiv teszt, nem volt baba a petezsákban :-(
2014. szept. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
81%
Még valami: a munkáltatónak valóban be kell jelenteni a terhességet (sőt, ajánlott is, mivel csak ebben az esetben tiltja a törvény a felmondást), de csak a 12. hét betöltése után kötelező. Egyébként 6 hetes kor előtt az orvos sem nagyon áll szóba senkivel, sőt, a 12. hétig sem vesznek túl komolyan. (7-es voltam.)
2014. szept. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!