Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor érdemes bejelenteni a...

Mikor érdemes bejelenteni a munkahelyen a terhességet?

Figyelt kérdés

Most derült ki hogy babát várok, még nagyon az elején vagyok! A kolleganőim (2 nem túl boldog 40es) és álandóan szekálnak mindenért! félek hogy a baba rovására megy amit nem szeretnék.


én igazából arra gondoltam hogy csak a tervezett Tpre menetel elött szólok nekik, de az kiszúrás lenne, és azért hallgatnék. elmondani félek, mert megint lenne valami ami miatt baszogathatnak!


Mit javasoltok?


pár hetes kismama!


2010. dec. 14. 08:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

10.hét körül "illene" szólni

BAsszus , félsz elmondani? nemár , felnőtt nő vagy mindjárt anyuka leszel

2010. dec. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ne foglalkoz velük, senkinek semmi köze ha te babát vársz, hidd el mindenhol vannak ilyen koléganők.Látni fogod a megfelelő pillanatot, mikor elmondhatod.
2010. dec. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

az a baj hogy mikor előre szóltam a fönök asszonyomnak hogy babát tervezek, annyi volt a reakciója hogy "hülye vagy!!!!!"


Ezek utána hogy jelentsem be neki?

2010. dec. 14. 08:26
 4/13 anonim ***** válasza:

MI afrancért szóltál a babprojektről?Barátnők vagytok?

Ne aggodalmaskodj,úgy fer ha szólsz időben

2010. dec. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Azt hogy hülye vagy valószínű azért mondta mert még "csak" 21 éves vagy
2010. dec. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Azt neked kell tudnod, h milyen a viszonyotok.Valahol elvárták a kolléganőmtől, h már az elején szóljon, akkor amikor megtudja, h terhes, h legyen idő helyette másikat keresni, VISZONT ha úgy érzed, h emiatt kirúgnának, akkor csak menj el tp-re és utána szólj, addig senkinek!Ezt neked kell felmérned, csak vigyázz nehogy kirúgjanak!Sok sikert!Én nem tudtam megegyezni a főnökömmel, és másik munkát kellett keresnem!Csak ezért írtam le!Sok sikert és boldog babavárást. 14 h kismami

2010. dec. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
én 12. héten szóltam, amikor már tudtam, hogy az első genetikai vizsgálatkor mindent rendben találtak. nem mentem egyből táppénzre, bőven volt idő megkeresni az utódomat.
2010. dec. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A 18. heti uh a legfontosabb, mert akkor még sajnos kiderülhetnek rendellenességek. Addig várj.
2010. dec. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
bármikor kiderülhet sajnos bármi, de ha addig vár, akkor meg már lehet, hogy a szemfülesek észreveszik a terhességét és az is kellemetlen.
2010. dec. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Emiatt nem rúghatnak ki. Viszont a főnöködnek már csak azért is érdemes mielőbb szólni, mert csomó vizsgálat van délelőtt, ami miatt lehet, hogy késni fogsz a munkából, nem árt ha tud róla.

Ha nem szeretnéd, hogy a többiek tudják, megkérheted, hogy a 12. hétig ne utaljon rá, de utána már illik elmondani mindenkinek. A 18 hetes terhesség már gyakran látszik is, nem illik addig várni.

Mega aztán, ha sokat leszel rosszul, úgyis rá fognak jönni a kolleganőid is. Az enyémek is rájöttek, pedig egyiknek sincs gyereke, de nem lehetett nem észrevenni.

2010. dec. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!