Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A méhlepény fedi a méhszájat....

A méhlepény fedi a méhszájat. Hogy lehet hogy előtte jó helyen volt?

Figyelt kérdés

Egészen eddig problémamentes várandósságom volt. 12 hetes genetikai ultrahangon a lelet szerint a fundusban tapadt a lepény, 15+1 a lelet szerint normál helyen történt placentáció.

17+6 elkezdtem vérezni, ügyeleten megállapították hogy a méhlepény fedi a méhszájat. Hogy a fenébe lehet ez létezik ilyen hogy ekkorát változik ? :(


2 napja fekszek itthon jóformán csak mosdóba kelek fel még zuhanyozni sem mertem elmenni. Volt már valaki ilyen helyzetben, lehet ennek még jó vége? Nagyon sokat szendvedtünk a babáért :(


Vérzés azóta nem volt de reggelre meg napközben nagyjából egy alkalommal rózsaszínes a wc papír pisilés után...



2023. ápr. 27. 13:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos van ilyen. :/

Pihenés, ágynyugalom, magnézium és nincs szex. Gondolom a doki is ezt javasolta.

Nem lesz semmi baj! Majd fentebb húzódik.

2023. ápr. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon sokat véreztem már ebben a terhességben, az első trimeszterben többször voltam ügyeleten is egyre fokozódó vérzések miatt. Az elején mellső fali lepényt írtak, aztán később hátsó fali lett úgy, hogy érintette a méhszájat. Ekkor konkrétan sírva mentem be, hogy biztos elment a baba, mert egy tenyérnyi alvadtvér darab jött ki belőlem, utána pedig ömlött a vér, alig akart elállni. Ezt mégegyszer megismételtük, ekkor voltam 13 hetes. A 18. heti genetikain még mindig közel volt, de már nem érintette, most voltunk a 30. heti uh-n, már rendesen hátsó falinak látták.

Szóval nem tudom, hogy az elején ennyire benézték volna (nem hiszem, többen is nézték), vagy tényleg így megváltozott a helye, mindenesetre a rengeteg vérzés ellenére is megvagyunk, baba is jól van és a 15. hét környékén a vérzés is elmúlt.

Kitartás, próbálj minél többet pihenni.

2023. ápr. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A placenta ahogy nő a méh, borzasztó gyorsan változtat pozíciót. Nekem a 12. Hetin rajta volt a mehszajon, a 15. Héten már eltávolodott, most így a vége felé pedig a közelében sincs. Pihenj és vigyázz magadra, de nem lesz gond, még simán lemászhat a lepény onnan.
2023. ápr. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm aranyosak vagytok!

Lenne még pár technikai kérdésem:

- csak wc-re kelhetek fel igaz?

-rövid hajmosás fürdőkádban ülve lehet?

-ülni szabad vagy inkább tényleg kizárólag feküdjek?

-orvoshoz ami oda vissza 20 perc séta az beleférhet?

2023. ápr. 27. 13:46
 5/15 anonim ***** válasza:
Nekem mondta a 12. heti genetikain a magánorvos csütörtökön, hogy elől van a lepény, következő hétfőn meg mondta, hogy szerinte ez a hátsó falon lesz végül. 4 nap alatt ennyit mozgott. Rákérdeztem, és mondta, hogy a 12. heti uh-n, amit mérnek az egyáltalán nem a végleges, utána még simán bárhova vándorolhat a lepény. 19. héten a hátsó falon volt teljesen, az ottani orvos azt mondta, hogy szerinte ez már marad is. Elvileg minél fiatalabb a terhesség, annál többet mozog még a méhlepény. De ha a méhszájon tapad, akkor sem kell, hogy bármi baja legyen a babának ettől, ki lehet így hordani a terhességet. Sajnos a természetes szülésre kizáró ok, ha a méhszájon marad, de a babádnak attól nem lesz baja. :)
2023. ápr. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne menj orvoshoz 20 perces sétára, hívd fel, és beszéld meg vele, amit akarsz. Az ágynyugalom az ágynyugalom.

A vízszintes helyzet a fontos, ne ülj semmiképp sokat.

Csak a hajmosást csinálod fürdőkádban? Most inkább zuhanyozz, és akkor intézd el a hajmosást.

2023. ápr. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

A saját nőgyógyászomhoz kell visszamennem hogy rám nézzen ő is ultrahanggal. Nem sok de pár lépcső is van ott :/

Nálunk itthon csak fürdőkád van abban szoktam ülve "zuhanyozni" a hajmosást is az alatt intézném el. De ugye utána hajszárítás ülve...


Valamint meg vagyok fázva most kezd felszakadozni a lerakódás emiatt állandó köhögési ingerem van. Igyekszem elkerülni a köhögést de van amikor nem megy :( ez nagy baj igaz?

2 napja orrot fújni sem merek pedig be van dugulva picit. Így csak visszaszívogatom...


Nagyon váratlanul ért ez a helyzet egészen addig míg elkezdtem vérezni viszonylag aktív voltam.

2023. ápr. 27. 14:13
 8/15 A kérdező kommentje:

Teljesen kivagyok attól is hogy első gyerek.. Hogy fogjuk így beszerezni a cuccokat neki?

Tudom még messzebb van de húgomnak június végén lesz esküvője :(

2023. ápr. 27. 14:18
 9/15 anonim ***** válasza:
72%

Nyugi, kérdező, azért nem kell ennyire rástresszelni erre a dologra, hogy még köhögni sem mersz, ugyan már.


Nyilván nem a legjobb helyzet, nekem is hasonló volt, egyszer szó szerint folyt belőlem a vér, azt hittem, elvetéltem, aztán még sokáig vérezgettem-barnázgattam, elmúlt és visszajött, de végül 22.hétre, ahogy picit nagyobbat kezdett nőni a hasam, fel húzódott, már jó helyen volt.


Természetesen ne erőltesd meg magad, de nem kell vízszintesben feküdnöd, ezt már rég megcáfolták, szimplán kerüld a hajolgatást és megerőltetést. De én pl. a 2 éves gyerekemmel voltam itthon, akit ugye nem lehetett a szögre akasztani, vele menni, játszani kellett, ellátni, felvenni. A férjem nyilván segített és kímélt, de nem eshetett ki a 10.héttől a 22.-ig a munkàból, szóval tulképp ment ugyanúgy minden tovább, csak igyekeztem minél többet a földön ülve játszani a gyerekkel.


A lényeg, hogy ne pánikolj be, az nagyon ritka, hogy valakinek ne húzódjon feljebb a lepénye. Nyugodtan köhögjél.

2023. ápr. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha fentebb húzódik, amire jó esély van, akkor el fogsz tudni menni vásárolni. Ha nem, akkor sajnos marad a netes vásárlás. Egyébként én is netről vettem renegetg dolgot. Június végéig pedig még végképp fentebb mehet. Ha pedig nem, akkor férjed elmegy rá, és videochaten közvetíti. Gondolom, neki is sokkal fontosabb, hogy a baba meg te jól legyetek.
2023. ápr. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!