Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Genetikai tanácsadásra kell...

Gabriella2011 kérdése:

Genetikai tanácsadásra kell mennem. Nagyon félek a magzatvíz vételtől. Tudom, hogy a vérteszt 99%, de a vetélésnél,még mindig jobb. Kinek milyen tapasztalata van?

Figyelt kérdés

2023. máj. 3. 21:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Miért kell menned? Sajnos ezt meg kell kérdeznem, hogy segíteni tudjunk.
2023. máj. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%

Èn ugyan nem voltam, de nem vagy köteles veleegyezni a vizsgàlatba. Neked kell mèrlegelni mit szeretnél. 99%-os eredmèny biztonsàgosan, vagy biztos eredmèny vetèlès veszèlyèvel. Ès senki nem dönthet helyetted.

Èn szemèly szerint nem kèrnèm a magzatvìzből levő mintavètelt.

2023. máj. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A korom miatt illetve a betegségem miatt, kis hashimoto, pcos, ir és a családban allagile szindróma illetve sajnos rák is van.
2023. máj. 3. 21:56
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezek közül egyik sem igazàn indok egy ilyen invazìv beavatkozàshoz. Allagile-s babàt elvetetnèd, egyàltalàn időben lennèl hozzà? Ha a gènt hordoznàd, akkor neked is lenne Allagile szindròmàd.

Vihar a biliben, ilyen indokok miatt nem engednèk szùràst.

2023. máj. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
10 hetes vagyok így még időben, allagile miatt halt meg az egyik szülőm, illetve a testvérem emiatt transzpantálták.
2023. máj. 3. 22:22
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Domináns gén felelős èrte, tehàt csak az örökìtheti tovàbb, aki maga is Allagile-s. Testvèred örökölte, 50%-os esèllyel adja tovàbb. Te nem örökölted ezek szerint.
2023. máj. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A testvéremnél is akkor derült ki, amikor már csak a transzplantáció volt a megoldás. A témához visszatérve valamelyiket választanom kell, mert az orvos elküldött genetikaira, nyilván jobban tartok az alap vizsgált genetikai megbetegedésektől már a korom miatt is.
2023. máj. 3. 22:38
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a kérdést. Az orvosod javasolja a korod miatt. Muszáj neki, de nem kötelez rá. A hashitomo, PCOS, IR teljesen lényegtelen ebből a szempontból, egyik se okoz genetikai betegséget. Te is akarsz vizsgálatot, de magzatvízvételt nem. Akkor csináltass valami non-invazív vérvételest, vetélési kockázat nélkül. Mi a gond?
2023. máj. 4. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Csináltathatnál magadon tesztet, hogy hordozod-e a gènt. Ha igen, akkor meg vizsgàlni is kell, hogy okozott-e màr èszrevètlenül kàrt a szerveidben. Ès akkor a babàt is rögtön születèsekor tesztelni kène. Ha meg nem hordozod, akkor mindenki happy.
2023. máj. 4. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, a te döntésed.


Leírom az én esetemet: első babámat vártam, a korom és egy nem túl jó kombinált teszt eredmény miatt bevállaltam az amniocentézist. Maga a beavatkozás kellemetlen, pici fájdalommal jár (bár mondjuk a fájdalomküszöb ugye egyénenként más). Nálunk az a protokoll, hogy utána 5 nap pihenés, antibiotikum és progeszteron pótlás. Ezeket természetesen betartottam, és nem is volt semmi gond.


Neked kell mérlegelned, hogy mit vállalsz és miért. Én tudtam, hogy egy beteg baba sajnos nem fér bele - a munkám mellett nem tudnám vállalni, ha a munkám adnám fel, nem tudnám eltartani... Tehát az aminocentézis 0,5%-os vetélési kockázata jóval alacsonyabb volt, mint annak a kockázata, hogy a baba beteg lesz.

A környezetemben legalább 6 embert tudok, akinek volt amnioja, senki nem vetélt el.


Írod, hogy a vértesztek 99%-osak. Nos, nem. Csak a vizsgált 3 szindrómára adnak relatív pontos eredményt, de pl. azok mozaikos verzióit már nem mutatják ki. Az aminocentézis sokkal átfogóbb képet ad - persze olyan eljárás nincs, ami mindent de mindent kimutatna.


A rák pedig nem genetikai betegség jelen tudás szerint.

2023. máj. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!