Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehetséges, hogy ez már vajudás?

Lehetséges, hogy ez már vajudás?

Figyelt kérdés

Kb 3 órája nagyon erős derékfájásom van a jobb oldalon. Annyira erős, hogy hányingerem van közben. A hasam is fáj néha szintén jobb oldalon lent, viszont az viszonylag enyhe mértékű és hamar elmúlik. A derékfájás tart akár 20-30 percig is egyfolytában, mielőtt 5-10 percre csillapodna. Akkor sem szűnik meg teljesen, csak tompább lesz. Mindegy milyen pozícióban vagyok, fekszek, állok vagy ülök, nem segít semmi. Sosem éreztem még hasonlót.


Még csak 32+5 hetes vagyok. Nem tudom, mit tegyek. Mi lehet ez? Volt, akinél így indult a szülés?



2023. máj. 5. 18:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Nem, dehogy. Csak nyom a baba egy ideget a csípőd körül, ilyenkor már gyakran előfordul.
2023. máj. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem az ügyeletet nem ártana felhívni és megkérdezni ilyenkor mi a teendő. Mindenkinél máshogyan jelentkeznek tünetek, én jelenleg 38+3 hetes vagyok de eddig még nem nagyon tapasztaltam ilyet.
2023. máj. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Énis hívnám az ügyeletet!39 hetes vagyok ilyet nem éreztem még
2023. máj. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ez nem vajúdás, inkább valamire ráfeküdt a baba. A fájások nem 30 percig szoktak tartani, hanem kb 1 percig intenzívek, aztán szünet. Ügyelettől kérhetsz segítséget telefonon. Ha sürgős, akkor úgyis behívnak.
2023. máj. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Bal oldalamon fekszem és a baba rúgott egyet, amivel egy időben hallottam egy pukkanást belülről. Ez sem tudom mi lehet, első terhességem és így a vége fele annyira ijesztő minden. Sok dolgunk van még a baba előtt és nem lenne jó, ha ennyire korán jönne. Ha az éjszaka folyamán sem szűnik a fájdalom, akkor mindenképp bemegyünk az ügyeletre.
2023. máj. 5. 19:27
 6/15 anonim ***** válasza:
94%

2-es vagyok


Pukkanást akkor szoktak érezni vagy esetleg hallani amikor utána elfolyik a magzatvíz. Nekem is első terhességem, így sajnos én sem tudok sokat segíteni, viszont nálam ilyen "tünetek" eddig tényleg nem voltak. Azért ügyeletre elmenni elmehetsz és inkább biztosra mész legalábbis én így tennék. Betétet azért mindenképp rakj magad alá és figyeld :)

2023. máj. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én lehet bemennék az ügyeletre. Nekem volt pukkanás, de utána egyértelműen elfolyt a magzatvíz, viszont ez a fájdalom, nekem a tágulás járt ilyen érzéssel. Neked mèg nagyon korán van ehhez, jobb lenne ha valaki rádnézne.
2023. máj. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
79%

Dehogy csak akkor van pukkanás, mikor elfolyik a magzatvíz, ne pánikoltassátok már a kérdezőt... Ha elfolyt volna a magzatvize, az elég feltűnő lenne.


Kérdező!



Nincsen semmi baj. A pukkanás az normális, a kisbaba izületei "recsegnek", nekem is mindkét babámnál volt rendszeresen ilyen pukkanás a 30.héttől. Ez nem a magzatvíz, akkor már nem itt írosgatnál.


A fájdalom is normális, a baba nyomja egy idegedet, én is így voltam, a második terhességemnél megesett, hogy felállni alig bírtam, annyira fájt a bal csípőm-oldalam. Ahogy a 4-es írta, a vajúdási fájdalom nem fél órákig tart, és az inkább görcs, nem folyamatos fájdalom.


Persze, menj be az ügyeletre, ha akarsz, de garantálom, hogy az égvilágon semmi nincs, csak a babád feküdt be most rossz pózban.

2023. máj. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
63%

1. Ilyenkor NEM ügyeletre, hanem terhesambulanciára KELL menni!!!


2. Egyáltalán nem normális, amit érzel, a hasi fájdalom terhesség alatt mindig rendellenes.


Szóval nem holnap, hanem most ambulancia, ha nem akarsz koraszülést, jó eséllyel bent még meg tudják állítani!


"Szülésznő"

2023. máj. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Remélem bement a Kérdező.
2023. máj. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!