Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Építsem le a progeszteront?

Építsem le a progeszteront?

Figyelt kérdés

10+5 vagyok uh méretek alapján, mensi szerint 11+4. Eddig 2x100 mg-ot javasolt az orvos, másfél hete 1x100at, de nem mertem akkor csökkenteni. Most 10 szemem van még a levélből. Baj lehet, ha mostantól csak napi 1x100at szedek?

Két missed abom volt tavaly, ezért kaptam az 5. héttől kezdve.


2023. máj. 18. 18:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem inkább az orvos szavára adj gyógyszerszedés ügyben mint a gyakori népére.
2023. máj. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az orvos 9+2nél csökkentette volna.🤷‍♀️
2023. máj. 18. 19:12
 3/11 A kérdező kommentje:
Egy másik meg mást mondana.
2023. máj. 18. 19:13
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
És akkor miért nem csökkented vagy keresel egy másik dokit hogy véleményezze? De ha úgy gondolod okosabb vagy hajrá. Sajnos a progeszteronpótlás sem garancia a problémamentes terhességre, baj mástól is lehet.
2023. máj. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Persze, nem okosabbnak tartom magam, csak elfogy és érdekel, ki mit gondol? Ilyenkor leépítené vagy? Azzal meg tisztában vagyok, hogy nem csodaszer.

De köszi, várom a többiek válaszát.

2023. máj. 18. 19:34
 6/11 anonim ***** válasza:
14%
Ha valaki progeszteronhiány miatt vetél el, az nem missed lesz, hanem vetélés...szóval alapból se sok értelme van, csak a sajét megnyugtatásod maximum. Ilyenkor meg már rég a plcenta termeli...
2023. máj. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

És nem lehet esetleg az orvost megkérdezni, hogy egyáltalan meddig kellene szedni? Vagy azt mondta addig szedd amig van, és utána nem kell?

Másik hogy nem lehet pl vérvétellel ellenőrizni a progeszteron szintet, hogy most már vajon megfelelő-e?


Volt amúgy tüneted ami progeszteronhiányra utalt, vagy csak autómatikus adta?


Van orvos, akiben jobban megbízol? Ha igen, akkor én vele konzultálnék.

2023. máj. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

Nekem 10+3 hetesen mondta a doki, hogy még egy hétig 2x1, aztán utolsó héten 1x1 aztán el is lehet hagyni, ott már 12. héten járok. Így is történt, a folyamatos csökkentés a hivatalos ajánlás.

Neked is éppen elfogy 12. hétre, elég az 1x1 bőven.

2023. máj. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Igazából 2 missed után sem szívesen írta fel. Azt írta a leletre, hogy az én kérdésemre. Nem a hormonpótlás híve és ezt mondta is. Sztem azt gondolja, a megnyugtatasom miatt felírja, de úgy van vele, nem emiatt megy vagy marad a terhesség. Meg ezért felezte sztem az adagot is. Nem volt semmi tunet, ami arra utalt volna, hogy progi hiányom lenne. De azért így nyugodtabb voltam. Mert arra sincs bizonyíték, hogy nincs.🤷‍♀️

Nem mondott semmit. Csak, hogy napi egy elég. De, hogy meddig, azt nem.

2023. máj. 18. 21:01
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

8as vagyok, nekem azért írta fel,mert gyengén pecsételgettem. Ettől egyből megszűnt, tehát nekem valóban progeszteronhiányom volt.

A magzati méhlepeny már átveszi a termelést a 12 hét körül, ilyenkor már el lehet hagyni, hagyd el te is. Valóban nem ezen fog múlni már a kimenetel.

2023. máj. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!