Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Progeszteron mellékhatások?

Progeszteron mellékhatások?

Figyelt kérdés

12 hetes terhes vagyok, az elejétől kell szednem 2*100 mg progeszteront szájon át - volt régebben missed abom, a nőgyógyász szerint "a biztonság kedvéért".

A mellékhatások viszont telibe találtak. Szédülés, ájulásérzés, durva puffadás, émelygés, gyengeség, minden van, de olyan mértékben, hogy pl már nem merek autót vezetni. Egy része talán terhességi tünet, de az ájulás mondjunk nem játék. (A vérnyomásom kicsit alacsony, de nem vészesen.)

Meddig normális "tűrni" ezeket a mellékhatásokat? Kérjek alternatívát a nőgyógyásztól?

(Az első gyerekemnél hüvelykapszulát kaptam, attól meg 2-3-szor megpattant valami ér és volt nagy rémület.)


2023. máj. 10. 10:08
 1/4 anonim ***** válasza:

1. 12 hetesen full felesleges megelőző missed miatt szedni, mert már rég a placenta termeli a progeszteront és nem a sárgatest.

2. Ha hüvelyben használod, nem olyan erősek a mellékhatásai.

2023. máj. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én többször elájultam tőle, háztartási baleset is lett belőle, de a progeszteron abbahagyása után továbbra is alacsony volt a vérnyomásom egész terhesség alatt. Szülés után közvetlenül is elájultam háromszor.
2023. máj. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Betöltött 12. hét után le lehet építeni. (De kérdezz azért rá az orvosnál)


Ha esetleg lesz legközelebb, akkor ragaszkodj a hüvelykúp formához, az nem okoz mellékhatást. (Én 2x400 mg-öt használok)

(Sőt őszintén szólva én magamnak leginkább injekciót kérnék ha lesz legközelebb. Azt csak napi 1x kell, benyomja az ember 2 másodperc alatt és kész...)

2023. máj. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, beszéltem a nőgyógyásszal és elhagyhatom a progit. Továbbra is vacakul vagyok, de ha a baba okozza, nem a gyógyszer, könnyebben viselem. :)
2023. máj. 13. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!