Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16 óra munka terhesen?

16 óra munka terhesen?

Figyelt kérdés

Márciusban volt egy missed ab műtétem.. azóta újra próbálkozunk. A kérdésem az lenne, hogyha újra sikerül a baba és ti az én helyemben lennétek akkor csökkentenétek az óra számot? 16 Órát dolgozom. Reggel 5tol este 9ig. Eladó vagyok. Emelek, egész nap állok stb.. ahogy azt kell.

Az előző baba 10 hétig maradt velünk sajnos..

Ha újra állapotos leszek szerintetek megéri maradni 16 órát? Vagy csökkenteni kéne majd? Ti hogy vagytok ezzel?

Én előző alkalommal úgy voltam vele, hogy ez nem betegség és lehet.. persze ahogy jól érzem magam és ha nincs semmi baj



2023. máj. 20. 06:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én nem boltban dolgozom, hanem gyárban, napi 12 óra, álló, nehéz fizikai munka. Volt vetélésem ennél a cégnél is és az előzőnél is ahol 8 órát dolgoztam. Én biztos voltam benne, hogy a jelenlegi munkahelyem, bármennyire is szeretném, nem teszi lehetővé, hogy babám foganjon, hiszen a napi szintű emelgetés, emulzió, olaj, alumínium por stb megterheli úgy a szervezetet, férfiét is, hogy amíg itt dolgozom, el is felejthetem hogy terhes leszek. És láss csodát, sikerült. Most 8 hetes vagyok, egyenlőre minden rendben, de azonnal táppénzre vettek. Mindenképpen kérd ki az orvosod véleményét és attól függően dönts. Ha úgy érzed, bírod és megoldható a könnyített munkarend, akkor nem fog eltiltani az orvos sem a munkavégzéstől.
2023. máj. 20. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!! És gratulálok!! ❤️🙏
2023. máj. 20. 06:36
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm szépen. Szorítok, hogy minél előbb újra kismama legyél :)
2023. máj. 20. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Bármi lehet, ez lutri sajnos.

Én a missed ab utáni terhességnél dolgoztam tovább, túlóráztam is bőven, de a határidők miatti stresszt elengedtem és semmi nehezet nem emeltem már (mondjuk amúgy is irodai munka, de aktakupacok és hasonlók vannak 🙂). Megtehettem volna, hogy egyből táppénz, de ismerem magam, féltem, hogy unalmamban fogok becsavarodni az aggódástól.

Kolléganőm a vetélése után egyből táppénzre ment, ahogy érezte, hogy terhes, szinte az elmaradt mensi előtt. Mindketten gond nélkül megszültünk :)

Viszont a 16 óra sok, nem tudom, hogy az előző terhességnél mennyire voltál fáradt, gondold át azt is, hogy te hogy bírnad ezt a hosszú időt.

2023. máj. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
Én gyárban dolgoztam 12 órában, nem mondanám, hogy nehéz fizikai munka volt, de azért naponta párszor 20-30kg-os raklapokat kellett arrébb billegetnem. Én jeleztem az orvosomnak, azonnal a 6.ik héten táppénzre vett. Viszont ha nálatok megoldható a könnyített munka kérése akkor kérném. :) 16 óra nagyon sok, és pl. Én a 6.ik héttőla 12.ikig abban is elfáradtam, hogy arrébb raktam egy poharat. Egész napokat átaludtam. Szóval attól is függ, hogy a te szervezeted hogyan reagál majd a terhességre. :)
2023. máj. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2023. máj. 20. 09:31
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem dolgoznék tovább 16 órát. Csak amennyit nagyon muszáj.
2023. máj. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
16 órát még nem terhesként sem dolgoznék semmi pénzért. Ennél bármi jobb, nem hiszem el, hogy egy Aldis kasszázás annyival szarabbul fizet napi 8 órában, hogy inkább ezt vállalod. Terhesen pedig semmiképpen nem reális. Azért hívják terhességnek, mert mind fizikailag, mind mentálisan kimerítő. Nem is értem ,hogy vagy életben ennyi munkával, mégis mennyit alszol? Jézusom.
2023. máj. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Egy napot otthon vagyok, egy napot dolgozom. Így tudok pihenni. Igazából szeretem ezt csinálni és a főnökeim irtó normálisak ezért is vagyok már ott egy ideje! Szeretem. De mindenkinek ment a zöld pipa. Ha újra sikerül a terhesség lehet, hogy át váltok 8 órára.
2023. máj. 20. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!