Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányszor kell megjelenni és...

Hányszor kell megjelenni és melyek a nem kötelező vizsgálatok?

Figyelt kérdés

Első babámmal vagyok várandós. (8+4)


Olyan kérdésem lenne, hogy hányszor kell kötelezően elmenni nőgyógyászhoz az egész terhesség alatt? A dokimhoz ma július 10-re tudtam időpontot foglalni :O Azon gondolkodom, hogy lehet váltok orvost, mert ha gond van, nem tudok elmenni hozzá. (Igen, magánba akarok járni.)


Melyek a nem kötelező vizsgálatok? Itt olyanra gondolok, hogy fogászati szűrés?


2023. máj. 20. 13:14
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

A július 10 nagyon késő, ha még nem is voltál terhesség megállapításon. Már 5. hét környékén illik időpontot intézni 7-8. hét környékére.

A 12. heti genetikai ultrahang az mindenképp szükséges, muszáj lenne elindulni most már valakinél, akkor váltani kell.

2023. máj. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Olyan, hogy kötelező, nincs, csak ajánlott.


A legfontosabb nyilván a 3 ultrahang, azt nem érdemes kihagyni, meg a cukorterhelést és ellenanyagszűrést sem.


A laborok, fogászat, házidoki kevésbé fontos, de nyilván ajánlott.

2023. máj. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Jujj hát addig már a 12 hetes uh vérvétel háziorvos ekg védőnő vizsgálat..sokmindennek lekell mennie,

Ha terhesgondozásra nem ad hamarabb időpontot akkor válts azonnal vagy menj sztk ba semmivel se csinálnak ott se többet se kevesebbet mint egy magán doki.

2023. máj. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

Ahogy kettes írja, nincs olyan hogy kötelező vizsgálat. Ezek ajánlott vizsgálatok amik kizárólag az anya és baba érdekeit szolgálják. Azt hiszem az anyasági támogatáshoz kellenek ezek, ami 60 ezer forint, valljuk be ma már a semmi kategória.


Ha te amúgy jársz fogorvoshoz pl, akkor mindegy hogy elmész e a fogorvoshoz. Ha átlag magyar vagy erősen hiányos és rothadó fogazattal, akkor meg érdemes hogy ránézzen egy fogorvos legalább terhesség alatt, mert a fogászati góc veszélyes a babára.


A három uh, a laborok és hepaB/treponema szűrés azért fontos, meg alkalmanként nézzen rá valaki a vérnyomásra meg egyebekre.

2023. máj. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, 4 pecsét kell a kiskönyvbe, akkor jár az anyasági.
2023. máj. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Semmi nem kötelező. És oda jársz vizsgálatra, ahova akarsz magánba. Ott se kötelező, amit ajánlanak.
2023. máj. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak az anyasági támogatáshoz kellenek a kötelező vizsgálatok, ha nincs rá szükséged, akkor egyszer sem kell menned.

Én mondjuk aggódós voltam, akkor voltam nyugodt, ha láttam, hallottam a babát az ultrahangon, ezért alig vártam, hogy menjek, nem is csak a kötelezőkön jártam, voltam pluszban is, babamozizni is.

Egyébként sima ultrahangra jártam a magándokimhoz bizonyos időközönként, a terhesgondozásra az sztk-ba (semmi értelme nem volt, de ha ajánlott, akkor csináltam, belefért), a genetikai UH-ra meg direkt erre specializálódott magánrendelőbe mentem. De a nőgyógyászom utólag mondta, hogy ha a 12. hetire nem is, de a 18. hetire célszerű "akkreditált" helyre (értsd: àllami kórház vagy rendelő) menni, hogy ne legyen mutogatás, ha mégis probléma lenne...

A fogorvos pl. belepecsétel a kiskönyvedbe, az látszik, ha nem mentél el.

Viszont ha lehetetlen bejutni az orvosodhoz, én biztos keresnék másikat a helyedben. Az enyém szinte minden nap rendelt vagy délelőtt vagy délután, online lehetett hozzá is foglalni, de ha valami nyugtalanítót észleltem, akkor felhívtam, és ha úgy látta jónak, soron kívül is fogadott.

2023. máj. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Amikor az időpontot foglaltad mondtad, hogy terhesség megállapítás/12. heti genetikai Uh lesz?

Ezekre másképp adnak időpontot,mint egy sima rákszűrésre.


Ha pedig már voltál terhesség megállapításon és a 12.heti genetikai uh-t nálatok nem a nőgyógyász csinálja, hanem külön szonográfushoz kell menni és utána csak a lelettel kell a nőgyógyászhoz, akkor lehet direkt adták így és jó az a július 10.

2023. máj. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Voltam már terhesség megállapításon. Jövőhéten megyek védőnőhöz. (9.héten)

2023. máj. 21. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!