Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan változott az arcbőrötök...

Hogyan változott az arcbőrötök terhesség alatt? Száraz, pattanásos bőrre mit hasznàltatok, mit javasolnátok, ami bevált?

Figyelt kérdés

Alapvetően nagyon szép, sima arcbőröm van. 1-1 pattanás menstruáció elött ha kijön már sokat mondok, de az sem óriás, vagy gyulladt, szinte csak én szoktam észrevenni.. most pedig az első hetektől kezdve folyamatosan visszatérő problémám van vele.

Nem mondom, hogy nagy ragyák jönnek ki, hanem apró kis piros kipattogzás szerű, de azért néhány kisebb pattanás is..meg száraz is nagyon, de hiába kenem, a sok piros pötty akkor is ott van.

Kisfiammal annak idején 1 hétig voltak pattanásaim, azután pedig egyszer sem. Igaz azóta öregedtem is (35 leszek, vele pedig 30 voltam amikor várandós lettem).

De nagyon zavaró, és a hátam is tele van.. terhesség elött meg mint a babáknak, mindig dicsérték a bőröm.. alapozóval valamennyire (!) el tudom fedni, de nem az igazi. Már a 16.hétben járok holnaptól és még mindig ilyen. Elmúlik 1 hètre kb aztán mikor kezdenék örülni visszatér és marad 2-3 hétig.

Nálatok meddig tartott?


2023. máj. 22. 13:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem egész terhesség alatt ilyen maradt, de minden lefekvés előtt 3 csepp mandulaolaj nagyon sokat segített rajta. A pattanásokat nem tüntette el, de nem voltak gyulladtak és sokkal egészségesebb, kipihentebbnek tűnt a bőröm, ami sokat adott az összképhez.
2023. máj. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem attól ilyen, ha rosszat eszem.


Azt nem mondom, hogy terhesen nézegesd, hogy mire van kezdődő intoleranciád/allergiád, mert mire kideríted meg is szülsz. De a laktózt próbáld csökkenteni, annak elég nagy a valószínűsége.

2023. máj. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszi!

Húgom is azt mondta, hogy inkább olyan, mintha kiömlenék valamitől🤷🏻‍♀️ fura. Tejet/tejterméket viszonylag keveset fogyasztom, szénhidrátot annál többet. Nem nagyon eszem olyasmit ami allergiás reakciót okoz, de persze ki tudja, majd figyelgetem :)

2023. máj. 22. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!