Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A cyclogest kúpot hányadik...

A cyclogest kúpot hányadik terhességi héten hagytátok abba?van olyan akinek egész terhesség alatt kell?Nem lesz baja a babának ha a abba van hagyva pl a 13.héttől?

Figyelt kérdés
1Amúgy mű az igazság a 12,14 vagy a 16 héten veszi át a szerepet a méhlepény? Mindenhol mást lehet olvasni....

#méhlepény #Cyclogest abbahagyása
2023. máj. 28. 19:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Én a 12. héten abbahagytam. Előtte reggel és este kellett használnom. Az orvosom azt mondta, hogy nem kell fokozatosan, ahogy elfogy nyugodtan hagyjam abba.
2023. máj. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csak én attól félek baja lesz a babának. Tudom buta vagyok. 16 hetes vagyok és már nem 2x használom hanem csak napi1x. Még van 3 darab úgy gondoltam elhagyom kedden akkor leszek 17+1. Akkor nem kell félnem biztos? Félek mert lombikos vagyok🙄 12.heten abbahagyhattam volna én is...
2023. máj. 28. 19:31
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem az elején nagyon alacsony volt a progeszteron 25,5 és akkor barnáztam is. Utána még 2-szer lett nézve és akkor már 70 és 100 körül volt, arra azt mondta az orvosom, hogy elég és nyugodtan hagyjam abba. Én megbíztam benne, azóta szerencsére nem volt semmilyen vérzés vagy barnázás. Most a 20. héten vagyok.

#1

2023. máj. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igaz nekem utro kúp volt progipótlásnak de 12 hetesen abbahagyatta velem az orvos.


12 hetes korra a méhlepény teljesen átveszi a hormontermelést. Termel már előtte is, fokozatosan egyre többet.

14 hetes korra pedig már táplálja is a babát, ezért sokat olvasni mindkét terhességi hetet.

2023. máj. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is ezt a kúpot használom. Nekem nem volt barnázás meg semmi, előző kémiaiak miatt írta fel az orvos. A 12. hétig kell használnom, esténként egyet.
2023. máj. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem is 12. hétig kellett használnom, de én akkor már éreztem hogy nincs rá szükségem.

(Hogy miből éreztem nem tudom megmagyarázni, de felesleges érzésem volt)

13+0-nál váltottam 100 mg-os utrogestanra (volt itthon korábbról), első nap 3-3 darabot tettem fel és naponta csökkentettem, a végén 2 napig csak reggel 1-et tettem fel, így 14+0-ra leépítettem.

2023. máj. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is Utrogestant használtam, 2x1-et, aztán 11. héten már csak 1x1-et és 12. hétre el is hagyhattam. Semmiféle barnás folyás nem volt már utána.
2023. máj. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én este használtam, nem barnáztam, de volt előtte egy vetélésem és egy kémiaim, így elővigyázatosságból írta fel a doki.

A 12. hét után mentem hozzá, mondta, hogy a maradékot használjam el kétnaponta, aztán abbahagyhatom.

Szerintem már bőven elhagyhatod :)

2023. máj. 30. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!