Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet a tarkóredőt rosszul mérni?

Lehet a tarkóredőt rosszul mérni?

Figyelt kérdés
A múlt héten voltam az orvosomnál, 10. Héten, akkor mért 2.4es tarkóredőt. Rögtön küldött niftyre, le is vették a vért, most várjuk az eredményt. A jövő héten megyek a 12.hetes genetikai ultrahangra,az egyik legjobb genetikushoz van időpontom. De addig úgy érzem vánszorog az idő és nagyon félek. Járt már úgy más, hogy rosszul mérték a tarkóredőt, főleg a 10. Héten!, vagy szokott még ezután csökkenni az értéke? Köszönöm a válaszod!

#tarkóredő #Nagy tarkóredő
2023. máj. 30. 08:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet rosszul mérni, de inkább fordítva szoktak elmérni. Nagyot kicsinek.
2023. máj. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%

Ha kétséges meg szokták mérni vagy 3-szor.


Viszont a 2,4 nem is problémás, úgyh nyugi☺️

2023. máj. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%
Nem értem, miért rossz a 2,4-es érték. 3 alatt tökéletesen jónak mondják. Én kicsit sem izgulnék 2,4-es érték miatt.
2023. máj. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"A 12. heti ultrahangon történik az úgynevezett tarkóredő mérés is, ami a Down-kór szűrésében az egyik legfontosabb vizsgálat. A tarkóredő vastagsága 3 mm-is normálisnak számít, amennyiben azt a betöltött 12. héten mérik. Mivel azonban a tarkóredő vastagsága a magzattal együtt növekszik, ezért ha az ultrahang a 11. héten történik, akkor már kisebb, 2,5 mm körüli értéknél is további vizsgálatot rendelhet el az orvos, ha pedig a 13. héten, akkor a 3 mm is még a normális kategóriába eshet."


Azért nem jó az érték mert nem a 12. héten mérték

2023. máj. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes utána járni, de azt fontos hangsúlyozni, hogy a 3mm-es tarkóredőjű gyerekek többségének sincs baja. Sajnos van az ismeretségi körben kromoszóma hibával született gyermek, nekik 4-5 felett volt :-(
2023. máj. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én az istenhegyibe járok, Budapesten. Nekem is megnézték a kontroll 10 hetes uh-on a nyakát. Ott annyit mondott a szonográfus, hogy ugyan az ebben az időben mért érték nem feltétlen mérvadó, de az nem jó ha már ilyenkor is vastag/magas érték van.

Azzal biztos nem csináltál bajt, hogy elvégeztettétek a Niftyt, mert így már lesz egy eredmény (remélhetőleg megnyugtató) a kezedben. Ha pedig nagyon jó dokihoz mész a 12 hetesen akkor ez csak további megnyugváshoz vezethet. Illetve ha van eltérés a teszten vagy látnak valamit akkor meg még nagyon időben vagytok. Szerintem jól csináltátok.

Nálunk most jó lett az eredmény, de a kisfiamnál, a 12 hét végén anno (4,5 éves) 2,5mm mértek..ennek már nem örült az orvos. Mi is mentünk egyből prenára, pedig minden más rendben volt. Egyébként negativ lett, ahogy a későbbi uh-k is, és egeszséges, tündércuki gyerek. Szóval még ne add fel, bármi lehet. Drukkolok!

2023. máj. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként én úgy tudom, hogy a babàval együtt nő az érték, de anno nekünk 3x nézték meg a 12 hét 4. napja és a 13.hét 5 napja között (először a Sote-n majd 2x a Czeizelben) és mindháromszor közel azonos értéket mértek 2,4-2,6 mm között. Szóval nekem a kisfiamnál nem igazán valtozott. Ha neked sem fog, akkor ez a 2,4 mm még igazából valóban normális tartomány. De ilyen értékkel én is megcsináltattam volna a Niftyt. Biztos, ami biztos

(Utolsó voltam)

2023. máj. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, köszönöm kedves 4-es, értem most már. A Kérdezőnek 10.héten nézték és nem a 12-en.
2023. máj. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Vissza kellett volna hívnia a 12. Hétre és megmérni megint.
2023. máj. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Lehet rosszul mérni. Ismerősömnek jó értéket mértek, és down szindrómás babája lett. Nekem 5 felett mértek 2x is, 2 különböző helyen a 12. héten, de egészséges lett a gyerekem.
2023. máj. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!