Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Olyan kismamák véleményére...

Olyan kismamák véleményére lennék kíváncsi, akik az első terhességük alatt elé sokat híztak. A második babánál tudatosabban étkeztetek? Kevesebbet híztatok?

Figyelt kérdés
Nálam az elsővel nagyon elszaladt a ló. 75kg-al kezdtem, 105kg-al mentem szülni🤦‍♀️95 - el jöttem ki a kórházból. Nem szoptattam sajnos, így ez maradt a gyerkőc 2 éves koráig. Utána is csak diétával sikerült lefogynom egész szépen. Évekig 60-65kg körül mozogtam. Aztán jött a Covid, kevesebb munka, elengedtem magam és megint 75kg lettem. Ismét annyival estem teherbe. Még csak az első trimeszter végén járok, de már híztam 2kg-ot,amit én soknak tartok.Hogyan kerülhető el ismételten ez a nagy fokú hízás? Nem,most nem eszek kettő helyett 😊

2023. jún. 1. 11:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Elsővel több mint 20 kilót híztam, de borzasztóan vizesedtem, szülés után 6 kg maradt rajtam (az viszont tartósan).

A másodikkal most vagyok a 25. hétben, eddig 2,5-3 kg plussznál járok, de tartom a 160 grammos diétát (vizesedés ellen ezt ajánlotta az orvosom, két hete kezdtem és teljesen megállt a hízás). Mivel túlsúllyal kezdtem, a doki szerint jó lenne 7-8 kg plusszal zárni.

2023. jún. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
A magasságomhoz képest én is legalább 10kg-al több vagyok, mint kellene. Így én is túlsúllyal kezdtem. Az elsőnél nem vizesedtem,így rajtam is maradt +20kg.
2023. jún. 1. 13:28
 13/17 A kérdező kommentje:
11 es. Olvastam erről a diétáról, ezt elsősorban cukorbetegeknek fejlesztették ki igaz? Megnéztem egy mintaétrendet. Nem vagy éhes mellette?
2023. jún. 1. 13:42
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezt a cukorbeteg kismamáknak kell tartani, de olyanoknak is szokták ajánlani akik túlsúlyosan estek teherbe. Általában nem vagyok éhes mellette, de mivel a cukrom rendben én azért nem tartom 100%osan (pl a lassú-gyors felszívódást csak nagyjából figyelem, és nem dőlök a kardomba ha estére 170 gramm jön össze a 160 helyett). Szóval nálam azért volt hogy lecsúszott egy kis fagyi vagy egy kis csoki, azokon a napokon éhesebb voltam este. De abszolút tartható és tök jókat lehet enni így is :) van hogy meg se bírom enni a kiszámolt adagot 😅
2023. jún. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

3# vagyok.

Azt elfelejtettem írni hogy èn is nagyon vízesedek. Szóval remèlem ebből a plusz 11 kg ból nem sok marad😅

2023. jún. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Miket esztek össze hogy ennyit híztok? Én képtelen vagyok a hìzásra, félek hogy a terhességem alatt se fognak felmenni plusz kilók pedig rám férne.1 trimeszterben vagyok és állandóan éhes vagyok de semmi nem esik jól :(
2023. jún. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Az elsővel 15-ot, a másodiknál kisebb súllyal indultam (túlsúly nélkül) és 20-nal tartok. A középen nagyon figyeltem, akkor nem is hiztam sokat, de a harmadik trimeszterben össze vissza eszem, és "sajnos" motivációm se sok van, mert se gdm, se vérnyomás gond, se komolyabb vizesedés... Ez van, leadom, legalább a terhesség alatt ne kelljen már mindent folyamatos kontroll alatt tartani.


De ha odafigyelsz, akkor simán lehet tartani és kontrollálni a súlyt.

2023. jún. 2. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!