Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hasmenés magnéziumtól?

Hasmenés magnéziumtól?

Figyelt kérdés
Béres Magne B6-ot szedek. Hétvégén (6 napja) napi 3x vettem be orvos javaslatára, hétköznap napi 1-2-t. Hét közepétől ment a hasam, először csak 3x, aztán 1x, most éjjel 3x voltam ébren és reggel is még 2x. Mintha pisilnék. Vírus lehet vagy okozhatta a magnézium? Nagyon kis súlyú vagyok.

2023. jún. 2. 09:42
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Ha a hétvégi 3x1től nem ment a hasad, akkor most sem a napi 1-2 okozza.

Egyébként arra kell figyelni, milyen szerkezetben van a magnézium: pl a magnézium-oxid az kifejezetten brutál hashajtó, az engem is meghajtott. Vagy a magnézium-szulfat is ilyen.

Ami viszont jó: magnézium citrát-, orotát, glükonát például.

2023. jún. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Neken a magneB6 okozott hasmenést, nem bírtam. Magnosolvot ittam helyette. Alapból napi 1et, szükség esetén 2x. Volt, hogy a 3.at is megittam, na akkor futhattam a wcre.
2023. jún. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, akkor váltok másikra. Remélem, hogy ez okozta a hasmenést, mert ahogy bevettem este a 2. adagot felpuffadtam és éjszaka ment is a hasam.

Ha vírus lenne akkor nem múlt volna el reggel a hasmenés gondolom.

2023. jún. 2. 09:59
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
Igen, okozhat hasmenést, nekem a magnézium-citrát (Magnesii citrici nevű) okozott. Ez azt jelzi, hogy túl sokat vettél be belőle. Egyébként a méh izomzatára nincs hatással, csak a lábikragörcsre, nem értem, miért ajánlják még mindig egyes orvosok.
2023. jún. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%
4-es vagyok, nekem a magnézium-oroteát jött be, attól nem volt bajom (lábikragörcsre szedtem).
2023. jún. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem ment a hasam ha sok volt a szervezetemnek
2023. jún. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%
Bárcsak nekem is menne... Citricit szedtem az elején. Napi 3-at, aztán 4 et. Lábgörcsös vagyok én is plusz az alhasi húzódásokra is ajánlották. Kevés volt. Megkérdeztem a gyógyszerézt, ő a Magnosolvot ajánlotta, mert gyorsabb felszívódâsú több magnézium tartalommal. Meg vettem. Közben elmentem a védőnőhöz is, ő szerinte a Magnosolv ló adag, próbáljam ki a Magnerotot. Amíg nem fogyott el, nem akartam másikat venni, csökkentettem a napi 2 zacsit 1-re. 2 naponta tudok wcre menni úgy, hogy minden nap megeszek egy activiát. Most megint kettőt iszok egy nap és valószínűleg nem is fogom lecserélni. Durva hogy mennyire különbözünk 😊
2023. jún. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
64%
Az lemaradt, hogy nekem progeszteront is használnom kell, valószínű, hogy az is rá tesz egy lapâttal a székrekedésre.
2023. jún. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
64%

Nekem mindig székrekedésem van, ha húst eszek. 2-3 naponta tudok vécére menni. Ha nem eszek húst, akkor naponta. Ha tejterméket, tojást és finomlisztet sem eszek, akkor naponta többször. A magnézium-oxid nem szívódik fel amúgy, de meghajt az is attól még, mert a hashajtás az a magnéziumhoz köthető, mindegy milyen kötésben van. Nekem sem jött be a magneB6, abban magnézium-laktát van. Nem a hashajtás miatt, hanem nekem pl nem hasznosult, maradtak a görcsök. A citrici meg a Magnosolv ugyanolyan hatóanyagú (citrát), csak a tasakban 7x annyi hatóanyag van. Nekem napi 1 Magnosolv volt terhesség előtt is. Pontosabban a mülleres 400 mg-os pezsgőtabletta, mert az is citrát, de sokkal olcsóbb.

A Magnerot is jó, de überdrága és alig van benne magnézium. Igaz, az tutira felszívódik legalább.

2023. jún. 3. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!