Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek van cicája ill. volt...

Akinek van cicája ill. volt amikor megszületett a baba, a cica hogy viselkedett? 3éve van meg a cicánk és megválni tuti nem fogunk tőle, nyilván nem megy be a baba szobájába, csak kíváncsi vagyok, hogyan lehet a cicát hozzászoktatni majd a babához.

Figyelt kérdés
2010. okt. 11. 17:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekünk egy nagyon jámbor macsunk van. Amikor az első baba megérkezett, akkor volt a cica 6 éves. Ő már tudta, hogy babánk lesz, mielőtt egyáltalán eszembe jutott volna tesztelni. Fura volt, hogy állandóan bújt, de nem feküdt rá a hasamra soha, hanem ilyen iszonyú kényelmetlen pózokat vett fel. Viszont mindig csak a hasamnál volt és megszállottan dorombolt. A teszt után állt össze a kép. ;-) Amikor megszületett a lányunk, akkor abba a szobába nem mehetett be a cica, de ezt ő tiszteletben is tartotta (amíg láttuk). Ha lementünk levegőzni, akkor biztos, hogy befeküdt a kicsi ágyába. Onnan kikergettük, megmagyaráztuk neki, hogy oda ő nem mehet. a gyereknek soha semmi baj nem lett a macskától. Amikor 8 hónapos volt, akkor már mászott utána, cibálta, húzta-nyúzta, a cicánk egyetlen egyszer sem kapott oda. Tudta, hogy nem szabad. Viszont mindig a babára szóltam rá ,hogy finomabban simogassa, most már elég volt stb., soha nem a macsra. Látom a tekintetében, hogy ezt érti és hálás is, hogy elhívom onnan a kicsit és lesz egy kis nyugalma. Azóta megszületett a második babánk is, a helyzet változatlan, ők nyúzzák a cicát, de a cica soha nem fújt rájuk vagy kapott oda. Max arrébb megy, ha elég volt neki. Azt érzi viszont, hogy kevesebb energiánk, időn jut rá, ezért mindenkihez odamegy egy kis simire, aki jön hozzánk vendégségbe. Régen elbújt.

Nem vagyok annak híve, hogy ha jön a baba ,akkor a macska menjen. Ha oltva, féregtelenítve van és figyelnek rá is ,akkor nem lehet baj.

2010. okt. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

De érdekes amit írsz. A mi cicánk minden este ha tv-t néztünk ráfeküdt a pocakomra és dorombolt, aztán ez elmaradt, mondtam is a férjemnek, hogy biztos érzi a kisbabát a pocakomban.

Biztos marad a cica, hiszem egyrészt mi vagyunk a felelősek az ő életéért is, és egy nagyon nyugodt cicus.

Köszi a választ!

2010. okt. 11. 17:29
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, azt gondolom, hogy ha nyugodt természete van, akkor maradhat. Örülök a döntéseteknek! ;-)
2010. okt. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekünk két macsek is volt/van amikor a kislányom született.Hasonlóan jártam el, mint az első válaszoló.A cicáim is hasonlóan viselkedtek.Imádták az első perctől kezdve és soha nem bántották, bár mindig figyeltem, hogy rászólhassak a gyermekemre, ha nem megfelelően bánt velük.Nagyon hamar megtanulta, hogy mit lehet és mit nem (a kutyáinkkal is)Nagyon szereti az állatokat és tud is velük bánni-tiszteletben tartja őket.Nagyon hasznos,hogy állatokkal együtt nő fel.Empátiát, gondoskodást tanult.

Annak idején a gyerekorvos azt mondta, hogy nagyszerű, ha van jól gondozott tiszta állat, legalább kevesebb az allergia kialakulásának esélye.

2010. okt. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

De jó! Ez biztos iogaz, amikor én kisgyerek voltam a kezdetektől volt egy cicánk és egy kutyánk, sosem bántottak sőt!

Mindenképp jóttesz ha egy kisállatka van a családban, nekem nagyon hiányozna ha nem lenne.

2010. okt. 12. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!