Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehetek terhes vagy csak stressz?

Lehetek terhes vagy csak stressz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ebben a hónapban nagyon szerencsétlen voltam a fogamzásgátlómmal. Este 10-11 között szoktam bevenni, de bealudtam és csak háromnegyed 1-1 óra között vettem be. Ilyen még sosem történt. Viszont reggel 5-fél 6 körül ment a hasam, eleinte csak lágyabb, de aztán 10 felé kétszer olyan, mint a víz. Én akkor úgy gondoltam, hogy a betegtájékoztató alapján, mivel éppen csak letelt az előírt négy óra, nem pótoltam, szedtem szabályosan tovább, viszont mellette gumiztunk.De a hatodik bevett szem után lecsúszott a gumi. Nem tudom, mennyi ment belém, én voltam felül és a páromon tetemes mennyiég volt.


Most tartok a szünetmentes hét 5. napjánál és csak barna folyás van harmadik napja. 10-es teszt negatív ma reggeli vizeletből. Terhes lehetek csak korai volt a teszt? Hívtam a dokimat, de nyaral..


Köszi, ha tudtok okosat mondani.



2023. jún. 9. 09:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Szinte teljesen kizárható a terhesség. Ha egy szem kimaradna akkor sem lenne rá sok esély, de így meg pláne, főleg hogy védekezteztek óvszerrel is. Ezek a fogamzásgátlók nem úgy hatnak, hogy az előző napi hát, hanem kúraszerűen megszűnteti a peteérést vagy elvékonyítja a nyálkahártyát hogy ne tudjon megtapadni. Ne izgulj ezen.
2023. jún. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem vagy terhes. Izgulsz, és ezért nem tudod logikusan végiggondolni a dolgokat.

Én külső szemlélőként biztos vagyok benne, hogy nem vagy terhes.

2023. jún. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi! Sajnos ez parám, nem tervezünk babát és a három havonta adható szurit nem javasolta a doki, lévén hízásra hajlamos vagyok. Most is csak az, hogy minden határeset. Hét napig kell kiegészítő védekezés, nekünk a hatodikon csúszott le, miközben soha ezelőtt nem volt ilyen. Először esett meg, hogy később vettem be, nem szokott hasmenésem lenni és éppen csak meg lehetett a négy óra. A tájékoztató szerint csak akkor kell pótolni, ha tartós a hasmenés vagy 3-4 órán belül van. De mi számít tartósnak? Napi 5 tartós, ha délután már nem volt semmi? Vagy számít az is, hogy valamiért napokig székrekedésem volt? Azóta minden normális. Épp csak késik, pedig sosem szokott. Bár az is igaz, hogy volt egy két napig tartó nagy stressz.
2023. jún. 9. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!