Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi csíkok a lábon,...

Terhességi csíkok a lábon, combon?

Figyelt kérdés
Egyre több helyen olvasom, hogy a mellek, has mellett a láb is “bestriásodik” terhesség alatt. Simán a bőr nyúlása miatt vagy inkább hormonális okai vannak?
2023. jún. 9. 11:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Stria minden esetben a bőr "nyúlása". Vagyis éppen az hogy nem nyúlik. Terhesség nélkül hirtelen súlygyarapodás miatt is kialakulhat
2023. jún. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azt tudom persze, csak fura volt szembesülni vele, hogy vékonyabb testalkatú nőknek olyan helyen is megjelenik ami terhesség alatt számomra fura.
2023. jún. 9. 11:20
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
Én 7 hónapos terhes vagyok, 3 kg-mal több, mint a teherbeesés előtti súlyom (de első trimeszterben fogytam), és a térdem fölött, a combom hátulján kezdtem el mindkét lábamon striásodni... Inkább ott, mint a hasam közepén, de hát na, fura. 61 kg vagyok és 165 cm, úgyhogy nagyjából rendben is van a súlyom.
2023. jún. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
3-as, szedsz/iszol kollagént? Az sokat segíthet, bár a genetikán múlik kb minden. 😅
2023. jún. 9. 11:36
 5/11 anonim ***** válasza:
Iszok marhakollagént, 2 naponta olajos testápolóba áztazom az egész bőröm, de így is. Pedig már van egy gyerekem és vele a végéig kihúztam egy csík nélkül. Kifejezetten szép volt a hasam. A hasam most is az, csak a térdhajlatom fölött jelent meg 3 szabályos csík. #3
2023. jún. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Genetikan semmi nem segit. En kentem magam mindennel is, napi otszor (igen, ennyire raertem🤣), ittam kollagent vegig, aztan a 36. heten megis tele lettem csikokkal.

Addig vegulis szep volt a borom, de utana….

Hat ez van🤷‍♀️

2023. jún. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kérdeztem az orvosomat én is a kollagénről, de azt mondta, hogy bár szeretnek hinni benne az emberek, de az sajnos semmit sem segít. Én egyelőre kenegetem magam testvajjal és olajjal, és bizakodom... De sajnos tényleg genetikán múlik. Kamaszként, mikor hirtelen megnyúltam, a fenekemen, combomon lettek is striák, úgyhogy a kenegetés ellenére azért felkészültem lélekben, hogy most is bárhol számíthatok rá.
2023. jún. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A terhességi csíkokban lehet nem sokat segít a kollagén de pl narancsbőr ellen saját tapasztalat alapján igenis hasznos.

Köszi a válaszokat!

2023. jún. 9. 12:46
 9/11 anonim ***** válasza:

Én akartam inni kollagént de rosszul voltam tőle a végére meg már el is felejtettem.

Semennyi csíkom nem lett sehol. De kamasz koromból van a combomon, derekamon és a mellemen is.

2023. jún. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szedtem kollagént, 3 féle testápolóval kentem a testem napi 4 szer. Terhesség alatt 23 kgot híztam (extra sovány voltam xxs méret amikor terhes lettem ebből lett m méret plusz egy akkora has hogy az hihetetlen mindössze 4,2 kg volt a fiam). A hasam a mellem a combom a vádlim tiszta stria csúnya nagy piros... mint egy zebra undorító de ez van. Büszkén viselem ezeket a csíkokat, büszkén járok ebben a testben ami egy emberi lényt kihordott, életben tartott.
2023. jún. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!