Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet baja a magzatnak, ha a...

Lehet baja a magzatnak, ha a tesója kintről nekiesik a hasamnak?

Figyelt kérdés
Nagyon nyűgös mostanában a kislányom, csetlik, botlik, vergődik, hozzám akar jönni és ezt úgy jelzi, hogy a hasamnak borul, amíg a földön ülök, le akar menni és ezt úgy jelzi, hogy két lábbal tapossa a hasam. Próbálok vigyázni szegény másodikra is, de ha 50 magzat pusztítási kísérletet sikerül is meggátolni, naponta párszor biztos beletenyerel, nekiesik a hasamnak. Főleg, amikor aludni viszem és muszáj felemelnem hozzá, ő meg nem akar aludni, pedig fáradt. Ettől lehet baja a babának? Ha igen, mikortól kell olyan extrán odafigyelni, hogy ha nem tud vigyázni a hasamra, akkor nem veszem fel pl a nagyot? Vagy nem tudom, mit csináljak ebben a helyzetben? Most vagyok 28 hetes terhes.
2023. jún. 10. 13:09
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
Hogy ne lehetne tőle baja?
2023. jún. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%

22 hetes vagyok és egyáltalán nem emelgetem a 2,5 éves fiamat. Nem is fekszek le mellé direkt, mert rám mászna, rugdosna játékból. Ha szalad felém, akkor is próbálom megfogni, hogy ne üssön meg véletlenül sem.

Mert hát bizony egy nagyobb ütéstől, beletenyereléstől megrepedhet a burok. Ez nincs terhességi héthez kötve.

2023. jún. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Ha ennyitől baja lenne egy problémamentes terhességnek, akkor már kihalt volna az emberiség...
2023. jún. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az enyém 1 éves, jön a foga, szeparációs szorongása van, most tanul járni, csetlik botlik, úgyhogy nem olyan könnyű nem emelgetni meg kivédeni a kis ütéseit. Pl. totyog felém, de megbotlik és egy pillanat alatt a hasamon tenyerel. Elkapnám, ha tudnám, de néha gyorsabban esik vagy más irányból, mint én számítok rá. Ilyen helyzetben pl. mit csinálnátok? Vagy az altatást. Muszáj betenni a kiságyába és amint közelítünk az ágy felé, rúgni kezd. Tartsam el magamtól nekem háttal és úgy dobjam be az ágyba? :D Mármint nem kifogásokat keresek, hanem komolyan kérdezem, hogy ezt hogy kéne helyesen kezelni. Egy 6 hetes terhességnél nyilván nem lesz baja a magzatnak, mert egy marék vízben úszik egy kis borsó, nem olyan könnyű bántani. Erre gondoltam, hogy kb hány hónapos terhes kortól kell figyelni. De akkor szerinted #2 a 22 hetes pl. már az a kor, ahol figyelni kell.
2023. jún. 10. 13:31
 5/9 anonim ***** válasza:
97%
A lányom is akkor tájt tanult járni, indult el, amikor terhes voltam a kicsivel. Sokszor fel kellett emelnem, vinnem. Olyan is volt, hogy véletlenül megütötte a hasamat (nem erősen, egy 1,5 éves gyerek nagyot nem tud ütni). Az égvilágon semmi baj nem történt. Nehéz kivédeni ezeket a helyzeteket, talán jobb lenne, főleg a végre felé, ha más, mondjuk apuka többet foglalkozna naggyal. Nekünk erre szükség volt.
2023. jún. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

Ennyitől nem lesz baja a magzatnak, nem egy 30-as punk rugdossa a hasadat acélbetétes bakanccsal, hanem az 1 éves ~10-12 kilós gyereked.

Bőven megvédi a kicsit a hasfalad, a magzatburok+magzatvíz.

2023. jún. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Justinianus ***** válasza:
23%
Majd amikor szüléskor az orvos belekönyököl teljes erővel a hasadba, visszasírod hogy egy kisgyerek nekiessen.
2023. jún. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Akkor vigyázok, ahogy tudok, és remélhetőleg nem lesz baja, amikor nem sikerül. A vége felé megpróbálom majd minél többet a férjemmel kifárasztatni. Itthonról dolgozik, úgyhogy segít, amennyit csak kell.

#7 Nem valószínű, hogy vissza fogom sírni, de nem is az a bajom, hogy nekem rossz/fáj. Remélhetőleg nem fog ilyesmire sor kerülni, ha mégis, akkor annak valószínűleg oka van, és akkor sem a babát üti az orvos, hanem próbálja kituszkolni belőlem, hogy ne legyen baja.

2023. jún. 10. 14:40
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi baja
2023. jún. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!