Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Várandósan tengerparti nyaralá...

Várandósan tengerparti nyaralás alatt ennétek tengeri ételeket? (Grillezett tintahalra gondolok pl)

Figyelt kérdés
Egész jól viseltem a rosszullétek, már rég el is múltak és mire nyaralunk pont a második trimeszter közepén leszek. Nyilván kagylót nem ennék, meg mást se nagyon, de ez a kedvencem🫣lehet ezt sem vállalom majd de kivancsi vagyok ti ennétek/ettetek-e hasonló alkalommal.
2023. jún. 11. 12:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%
Persze. Nyilván nem valami koszos utcai bódéból ennéd, így simán mehet.
2023. jún. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
82%
Calamari and other types of squid are fine to eat in moderation during pregnancy if well cooked. And, because calamari is often served fried, there's little chance of it reaching your table undercooked. Grilled calamari can be safe, too, as long as it's cooked to an internal temperature of 145 degrees Fahrenheit.
2023. jún. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
2%
Én még nem várandósan se ennék ilyen xarokat!
2023. jún. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
14%

Nem terhesen sem.

3 eve korházba kötöttem ki egy ilyen ebéd miatt 😅😓

2023. jún. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
76%

Nem értek miért vannak lepontozva az utolsók, véleményeket kért a kérdező, erre nincs jó meg rossz válasz...


Tengerparti országokban biztonságosabbak ezek a kaják mint itthon, ugyanakkor én is még nem terhesen is keveset eszem ezekből, mert sokkal könnyebben mellé lehet nyúlni velük. Pár éve végigjártam pár tengerparti országot (Spanyolország, Franciaország, Olaszország) munkaügyben, minden helyen legalább egyszer sikerült valamelyik kollégának belenyúlnia a tutiba.


Szóval nem, biztos hogy nem próbálkoznék, max nagyon megbízható puccos helyen, amiről nyilvánosan elérhetőek pozitív vélemények.

2023. jún. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
87%
Ha jól meg van sütve, akkor nincs benne kockázat a terhességre nézve. Egyébként az ólomtartalom miatt nem javasolják a halat terhesen, az omega 3 miatt meg javasolják, így döntsön az ember lánya. :) A lazacot nagyon szeretem, azt rengeteget ettem is terhesség alatt, az ilyen különlegesebb rák, kagyló, tintahalat nem szeretem amúgy sem.
2023. jún. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
78%
Atsutotett normális helyen igen, utcai arusos, nyers vagy ilyesmit nem ennék.
2023. jún. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Igényes helyen simán
2023. jún. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
57%

Arra kíváncsi lennék, miert lettem lepontozva


4#

2023. jún. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Senkit sem pontoztam le, a 3#-as kivételével. Őt is csak a stílus miatt. Plusz mert ezek nem “szarok”. Egyes országokban mindennapos ételek, mert ott az a természetes.

Mindig igényes étteremben eszünk, főleg hogy azt nyaraláskor 1-2x tesszük meg, mivel Horvátországban, apartmanban leszünk. Annak az 1-2 vacsorának igyekszünk “megadni a módját”. Ettől független lehet én se fogom bevállalni, meglátom majd :) de köszi mindenki.

2023. jún. 11. 14:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!