Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van más is aki anyagi bizonyta...

Van más is aki anyagi bizonytalanságban várja a babát?!

Figyelt kérdés

Nemsokkára szülök (2. baba) és jelenleg úgy állunk, hogy kb. semmire sincs pénz. Irtó rossz érzés így babát várni. Főleg, hogy a férjem még hangoztatja is, hogy utólag nem most kellett volna bevállalni a másodikat, de hát most már nem tudunk mit tenni. Ez olyan rossz érzés, mert kicsit úgy érzem, hogy nem is várja igazán, mert ő már csak a második, és ha nem jönne akkor több maradna másra?!?! .(((

Sokfelé tartozunk, már a törlesztőrészletünkre is könnyítést kértünk, mert nem tudjuk fizetni. Félek, hogy még jobban kitör majd emiatt rajtam a depresszió szülés után. Ráadásul sokat dolgozik, pont a vége felé kellene a segítség, de hajtja a pénzt, de még így is csak adósság-adósság hátán...

Más is van így?!?!? :(((


2010. okt. 11. 22:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

:( Húhh hát szerintem sokan vannak így. Mi sem vagyunk tól rózsás helyzetben, ráadásul mindjárt lejár a GYED-em (ami maximum) és lesz a 85 ezer helyett 27 ezrem + a csp. persze. (az eddigi 250 ezres fizum helyett, ráadásul a m.helyem is megszűnt). :( Adósságunk csak egy van, a lakásra még kb. másfél millió ft. (havi 30 ezer a törlesztő, még nem is mondanám soknak).


Van valamennyi megtakarításunk is, de az pont a "nehezebb" időkre van.. lehet, hogy hozzá kell majd nyúljunk. Sajnos nálunk emiatt nem is lesz másik baba, pedig a szívemmel nagyon kívánom, de az eszemmel nem merem bevállalni. (és már nem is vagyunk húde fiatalok, hogy még évekig várjunk).


De lesz ez jobb is egyszer, és nem lesz talán mindig ilyen rossz. A baba pedig érkezni akar (fog), úgyhogy inkább gratulálok!! :)

2010. okt. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Szia!


Anno nekem is tisztességes fizetésem volt, de most ugye csak a GYED jár. Úgy érzem mindent bevetünk amit csak tudunk: a pelenka no name - egyenesen a gyártótól vesszük, igyekszem olcsón vásárolni, több napra főzni, takarékoskodni, nem kötünk semmilyen luxusra (kozmetikus, még hasonlók), a gyerekeinknek csak TV-en vett használt ruhái vannak, mégis csak bukdácsolunk hónapról-hónapra :((((((((((((((

2010. okt. 11. 22:22
 3/20 anonim ***** válasza:

Szia! Együtt érzek veled... Nekem az anyagi okok miatt kellett elvetetni a babócámat:(Nagyon sajnálom, most eszméletlen ürességet érzek és nagyon egyedül vagyok senki sem segít. Nem tudom melyikünk jár jobb cipőben. Az a baj, hogy a baba mellett elmenni dolgozni sehova se tudsz. Próbálj olyan munkát vállalni ami otthonülős. PL: tanítás idegen nyelven kisgyerekek alsósokat segítése a tanulásban házi megoldás, ruha varrás amit el tudsz adni, vagy gépelés, gyorsírás, akkor hirdesd hogy kismama torna és te tornáztatsz mindenkit "te vagy a tanár" ilyesmik...

Add el az olyan dolgokat amikre tényleg nincs szükséged

2010. okt. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Sajnos amit már tudtam eladtam a teszveszen, munkát meg majdnem mindenidős terhesen nem tudom hogyan vállalhatnék. Lassan örülök, ha a játszótérig leérek a "naggyal". :(((

Két gyerek mellett pláne nem tudom elképzelni az otthondolgozást, segítségem meg 0. Senki sincs a családban aki segíthene gyerekeket pesztrálni.

2010. okt. 11. 22:27
 5/20 anonim ***** válasza:
64%

1. vagyok. Lehet, kéne csinálnotok egy "költségvetést". Bevétel(ek) Kiadások. És részletesen beleírni, mindent. És hó végén megnézni, mi az ami úgymond felesleges kiadás volt.. stb. (bár gondolom nem sok minden felesleges lesz rajta, de hátha lehet még ésszerűsíteni).


Én is sokszor gondolok arra, hogy mi lesz 5-15-20 év múlva? Szerintem mindenki gondol erre. Ki gondtalanabbul, ki gondterheltebben. Pedig még egyszer mondom, van tartalékunk, mégis félek. De sztem ez természetes, ha már gyerekünk is van. Gondolj csak bele, az iszapkatasztrófa áldozatai mennyivel xarabb helyzetben vannak nálunk.


És én továbbra is bízom benne, hogy egyszer itthon is ki fog majd sütni a nap, és kicsit több jó jut majd nekünk is. :)

2010. okt. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%
Átérezni ugyan nem tudom a helyzetedet(nekünk 2 gyerekünk van,tervezzük a 3.-at,de hála az égnek semmi adósságunk,és a férjem melója is oké),de nagyon sajnállak....azt szeretném csak kérdezni,hogy amikor megfogant,akkor is ilyen rossz helyzetben voltatok?Mert ha igen,elég nagy bátorság volt vállalni,inkább várni kellett volna egy kicsit.
2010. okt. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

ó igen. :(

nekünk a tesó fogi-gátló mellett csúszott be, a férjem élből el akarta vetetni, mivel a lakáéshitel növekedése teljes ellehetetlenülésbe sodort minket (nem akarom részletezni, de örülök, hogy telik pelusra meg éppenhogy normálisnak mondható kajára a gyerekeknek).

Végül nem vetettem el, részben emiatt férjem el is hidegült(annyira h meg is csalt és ez elsősorban nem fizikai hanem sokkal inkább érzelmi töltetű pótlék volt neki), a kicsit sem fogadta el sokáig, kb 4 hós lehetett amikorra siekrült ráébresztenem, hogy ha így folytatja, akkor uyganazt fogja művelni vele mint amitől ő szenvedett az apukája elutasítása miatt. Belátta és akarattal sikerült változtatnia, nyitott a baba felé és mostmár ( 8 hós) nagyon is jó és szeretetteljes kapcsolat van köztük.


szóval igen, elképzelhető, hogy tényleg motoszkál benne az, hogy emiatt neki-nektek még kevesebb jut majd: pénzből, törődésből stb... lehet h ez tudatosul is benne, valószínűbb azonban, hogy nem.

Sajnos nem nagyon tudok okos tanácsot adni. Majdcsak lesz valahogy, átvészelitek és ez majd megerősít benneteket. A kicsit meg szeretni fogja, részben rajtad is múlik, hogy hogyan "koordinálod" a dolgokat, de ne is ezen agyalj, mert nem érdemes. Bár úgy érzed, hogy te szorulnál plusz lelki támogatásra, ne hidd, hogy ő nem. Minél jobban bezárkózik, annál inkább szüksége lenne rád.

mutad meg neki ezt az egészet, hátha összeölelkeztek... mert csak egymásba kapszkodva tudtok kikecmeregni ebből.


sok sikert! és boldog-boldog-boldog babázást kívánok!

2010. okt. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
utolsónak: nem, amikor terveztük akkor minden oké volt. rendes állása volt egy multinál és ukmukkfukk kirúgták. aztán kb. 4-5 hónapig nem talált állsát, csak csúsztunk-csúsztunk lefele és most ugyan vállalkozóként dolgozik, de ez meg olyan bizonytalan mert egyik hónap ilyen a másik olyan. nyár elején kezdtük utolérni magunkat, aztán az augusztus totál halál volt bevételügyileg és azóta sem tudunk talpraállni.
2010. okt. 11. 22:31
 9/20 A kérdező kommentje:
22:31-nek. Nem, elhidegülés és rossz kapcsolatot nem érzek. folyamatosan kapaszkodunk egymásba, mindketten tartjuk magunkat - de meddig - , mert a gyerek előtt nem akarjuk, hogy rossz legyen a hangulat, meg amúgyi s ha bántjuk egymást attól semmi sem lesz jobb. A múltkor is meglátott a lányom a WC-n hogy potyog a könnyem és ő is rázendített a sírásra. "Anya, síííí...." és már sírt ő is.(1.5 éves) Szóval már csak emiatt is tartom magam és csak zuhany alatt bőgöm ki magam.
2010. okt. 11. 22:34
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3 gyerkőcöm van. Mi eddig egészen jól álltunk. Pontosabban 2 évvel ezelőttig. Amikor megszületett a legkisebb gyermekünk, akkor csődölt be a férjem munkahelye. Egyik nap hazajöttünk az újszülöttel a kórházból, másnap meg ment szégyenkezve a munkaügyi központba. Aztán azóta semmi munkahely. Vagyis alkalmi munkák. De hébe-hóba. És van egy elsős gyerekünk is, és hát az iskolakezdés sem olcsó mulatság. Se autónk, se semmink, csak a pici kis házunk. És hát a 3 gyönyörűségünk,aiket imádunk, meg a rengeteg anyagi gond! De fel a fejjel, hátha lesz jobb is!
2010. okt. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!