Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magándokihoz járók! Anyagi...

Magándokihoz járók! Anyagi ügyekben egyeztetnétek velem?

Figyelt kérdés

Úgy érzem fejőstehénnek néz a dokim. Nem akarok még rákérdezni, maradjon meg a békesség szülésig, de zavar, hogy minden konzultáción fizetek, akkor is, amikor semmi sem történik. A férjem is így fogalmazott, amikor egyszer elkísért: túl sok a szöveg, kevés a tartalom. Én ekkor még azt mondtam, hogy nincs panasz, minden rendben, ápolja a lelkem. De kíváncsi lennék nálatok hogy van.


Júliusban teszteltem, augusztusban mentem hozzá először. Egy randi nála 10 ezer forint, nem a legolcsóbb, de van drágább is. Minden hónapban egyszer megyek hozzá, vittem a vérképet, ultrahangot (ő nem csinálja, tehát ezért is mindig külön fizettem az UH rendelőben, mert nem a kórházba mentem), beszéltünk a panaszaimról, amik nem voltak (leszámítva émelygés, fejfájás, sav, de ezeket csak meghallgatta, tenni nem lehet ellene, ez ezzel jár), néha megvizsgált, ennyi. (A 36. héten leveendő kenetért külön kért még 5 ezret.) Most már itt vagyok a végén, gyakrabban kell mennem, hétfőn 9 percet voltam nála, méhszáj zárt, semmi extra, annyit mondott, ha nem jön a bébi 40. hét után minden nap CTG ... hmm.. hmm.. jöjjön a jövőhéten is, én adtam a 10 ezret, ő elvette, elköszöntem és rosszul esett. Miért nem mondta, hogy most nem kell? Semmit sem csinált úgymond!? Egy hét múlva megint fizessek azért, mert felnyúl? Az egész terhességem alatt egy komolyabb bajom volt, nem volt rendben a ph-m, de nem tettünk ellene semmit, mert ilyen a flórám, most a kenetem eredménye Streptococcus agalactiae fertőzés, amit igazából ki sem emelt, csak annyi, hogy lecsorgatnak majd nekem antibiotikumot és a babát is kezelik. ??? Egyébként igazán kedves, barátságos nő, jó, hogy nem stresszel, és hogy nem hozza rám a frászt, de áldozhatna ő is a jó beteg-orvos viszonyért, nem? Vagy csak én vagyok naiv? A 100 ezret pedig toljam majd szülés után... :(


Nálatok hogy van/volt?


2011. márc. 9. 14:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A tarifája teljesen normális, máshol is van ennyi. Az pedig, hogy párperc alatt letud, az a te szerencséd, örülj neki, hogy nincs semmi extra a babával,nincs komplikáció. A vizsgálat az vizsgálat, amiért fizetni kell. Az pedig, hogy nem esz a kapcsolatotokért, neki te egy vagy a sok közül, nem úgy mint ő neked, az egyetlen. A fizetős doki ilyen.
2011. márc. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nálunk is ennyi volt, de én nem jártam havonta, csak 4x voltam és a 36. hét után ingyenes volt.
2011. márc. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszaitokat. Igazából, ha kibújt volna mondjuk vasárnap a bébi, akkor már az utolsó két-három vizsgálat nem is lenne. Ezt miért nem mérlegeli? Jobb lenne a számíze, és továbbra is benne gondolkodnék, ha egyszer azt mondaná, ezért most nem kell fizetnie Kedvesem. Naiv vagyok, tudom... :)


A 2. válaszolónál működik szerintem normálisan, 36. héttől ingyenes.

2011. márc. 9. 14:47
 4/16 anonim ***** válasza:

Én még sajna nem vagyok terhes de állandóan a nődokit járom,mert nem sikerül a baba.

Első vizsgálatért 7.500.-Ft-ot fizettem.Azóta mikor mennyit kér 3.000.-től 6.000.-ig.

Nem tudom,hogy hol laksz, de itt nálunk magánrendelésen a terhesgondozás 5.500.-Ft.Ebben benne van az ultrahangozás is,vérvételt megcsinálják kórházba.

Szerintem az az orvos rengeteget kér.

2011. márc. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Hát az én dokimnál más szabályok voltak. Csak akkor kellett fizetni, ahogy ő fogalmazott: ha lekerül a bugyi, akkor kell fizetni, konzultáció, recept ingyenes.

Összesen 5 alkalommal kellett fizetnem a terhesgondozásom alatt, alkalmanként 8000 Ft.

50.000 Ftot adtam szülésért.

A 6 hetes kontrollon már nem fogadott el semmit, azzal a címszóval, hogy ez benne van a szülés árában.

Tehát cakk-pakk mindennel együtt 90.000 Ftot fizettem az osztály vezető főorvosnak egy vidéki kórházban. ( és a seggem is ki volt nyalva, mert a főorvos úr betege voltam :-D)

2011. márc. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Én 8000-et fizetek havonta (vizsgálat + UH).

Viszont(!): eljött a CTG ideje - CTG 3000 Ft + vizsgálat: 8000 Ft... és ugye hetente... Ami annyit jelent, hogy utolsó hónapban 44000 Ft-ot hagytam volna nála.

Hülye nem vagyok! Megbeszéltem a fogadott szülésznőmmel, hogy járnék hozzá CTG-re a kórházba, a dokihoz pedig 2 hetente vizsgálatra.

Szépen működik így is a történet. Mindig akkor megyek a kórházba CTG-re, mikor bent van a dokim is.

Szülésre egyikük sem szabott meg fix összeget.

2011. márc. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Én 2 és fél éve szültem.

A procedúra a következő volt: minden hónapban egyszer jelenés a magánrendelőben, uh (ő csinált) , dumcsi, ha volt vérkép akkor annak "elemzése". = 7000 Ft (jelenlegi árfolyama már 10.000Ft -még hozzá járok)


3-4 alkalommal (a 12.heti, és 18. heti genetikain kívül) voltam a kórházba is uh-n, akkor semmit nem adtam neki, de nem is kérte. A 36. heti kenet vétel is a kórházba intéződött, így azért sem kért pénzt (meg én sem ajánlgattam)


Túlhordtam, pont külföldön volt mikor beindult a szülés, erre az esetre megadta a helyettese számát, akivel egyszer azért találkoztam, hogy mégis tudja ki ő. Rendes volt, bár így is 24 órát vajúdtam, majd császározott, 80.000 fizettünk a végén (de a helyettesnek, a fogadott orvosom semmenyi pénzt nem kért )


Most akarok váltani, mert az elmúlt évben megcsapta Buda(ott rendel) és a pénz szele, sokkal rátartibb mint 2 éve. :S


És IGEN, egyértelmű fejőstehén effektus, sajnállak, mert nehéz ezt észrevenni. Magadnak és a babának is jót akarsz, aztán súlyos pénzeket gombolnak le az emberről, hülyeségek címén.


Üdv

2011. márc. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nálam a dokinál 10 000 Ft/alkalom. 4-5 hetente jártam hozzá. Ebben benne volt minden alkalommal a méhszáj vizsgálat, uh, konzultáció, ha kellett receptírás. Eddig háromszor vett le tenyésztést, sajnos, volt is rá oka, ekkor + 2000 Ft, mert a labornak ezt ki kell fizetni.

Most hetente járok hozzá ctg-re, uh-ra, most már "csak" 5000 Ft-ot fizetek.

A szülésért nem mondott árat, annyit adunk, amennyire elégedettek leszünk vele.

2011. márc. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ez iszonytosan drága! Én Debrecenbe járok egy nagyon neves, országosan elismert orvoshoz, mégis, 1. alkalommal 8e-et kért, most így a vége felé vizsgálat+kenetvétel+Streptococcus szűrés+Uh+tanácsadás mindössze 5e. Ft-omba került.
2011. márc. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
15:40-es vagyok, Ja, és az eredményeket mindig ő küldi ki postán, természetesen az ő költségén...
2011. márc. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!