Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a következő lépés, mikor...

Mi a következő lépés, mikor jelentkezzek be a nőgyógyászomhoz?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kereken ma van 1 hete, hogy késik a menstruációm. Múlt héten vasárnap (=2 napos késésnél) csináltam egy tesztet, de negatív lett. Ma reggel megismételtem és sikít róla, hogy pozitív. A férjem úgy fogalmazott: mintha piros filccel lenne odarajzolva a 2. csík. :) Ha jól tudom, a terhességet az utolsó menstruáció első napjától számolják, akkor így 5 hetes terhesnek számítok, jól értem? Pedig szerintem a pindúrkánk még csak 2 heteske lehet, hiszen a múlt hétvégi tesztem még full negatív volt... Így mikorra kérjek időpontot a nőgyógyászomhoz, mikor fog már látni valamit? Húzódó, alhasi görcsöm van egyébként napok óta, mintha folyamatosan meg akarna jönni, ez kissé aggaszt, habár azt olvastam, hogy ez normális.
2023. jún. 16. 11:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Most is bejelentkezhetsz, majd megmondják a telefonban hogy mikor menjél. Amúgy a 7. vagy 8. héten elég menni.
2023. jún. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, ugyanezt olvastam én is. Csak engem épp az érdekel, hogy honnantól számítsam a 7. / 8. hetet? Az elmaradt menstruációtól? Vagy onnantól, hogy én tudom, hogy 2 heteske lehet?
2023. jún. 16. 11:15
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Most 5 hetes terhes vagy, ha egy hete késik a menstruációd.
2023. jún. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó mensi első napjától kell szamolni a terhesség korát. Ha 1 hete késik, 28napos ciklus mellett 5hetes vagy
2023. jún. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

Amit te 2 heteskének írsz, az az értelmezésem szerint 4 hetes lehet, ha csak ahhoz viszonyítunk, hogy késői ovu alapján méretileg akkora lehet.

Ez így egy hetes eltérés lehet max, szóval ha mensi szerint kb. 7 hetesként mész, az a te esetedben 6 hét körül lehet.

Tehát szerintem valamikor a 7. hét végére lenne célszerű, akkor már minden esetben kellene látnia valamit.

2023. jún. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Anyukámtól nem szívesen kérdeznék addig, amíg nem bizonyosodunk meg arról, hogy egészséges a magzat és velünk is marad. Elég lesz nekünk a csalódás, ha úgy alakul, de nem lesz így, *kipp-kopp*, lekopogom. :)
2023. jún. 16. 11:57
 7/10 anonim ***** válasza:
92%

Sajnos biztos csak akkor lesz, ha megszületik, de megértelek, én missed abbal kezdtem, így a második terhességről mindenki csak jó soká tudott, anyukámnak mondtam először a 10. hét körül.

De nyugi, az, hogy mikor mész, nem olyan sarkalatos, ha korán mész, maximum visszahív 1-2 hét múlva, ha babát terveztek, akkor gondolom nem ez a plusz vizsgálat ára fog padlóra küldeni :)

Szurkolok, hogy rendben legyetek!


5.

2023. jún. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel 2 nap késésnél még negatív volt, később lehetett valamivel az ovud, mint az a menstruációdból következne. Így valószínűleg még nem 5 hetes a terhesség, persze orvoshoz menj úgy, ahogy az alapján kéne, de ne ijedj meg, ha kisebb, mint kéne.
2023. jún. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet 2 heteske, mert amikorra késik a mensi már 4 hetes.

Simán hivd fel a dokit és mondd meg neki, hogy terhesség megállapítás miatt keresed.

Megkérdezik mikor volt az utolsó mensid , megmondod, a többit majd ő tudja. Ha később is fogant 2, 3 nappal, ha mostantól 3 hét múlva mész, már jó lesz biztosan.

A teszt meg. Mivel a hcg duplázodik, lehet vasárnap negatívnak tűnt, de hétfőn már ugyanúgy leugrott volna a csík, vagy max.kedden, úgyhogy nem feltétlenül fogant annyival később. Ha mégis, a 12.heti genetikain fognak korrigálni.

7. Betöltött hét körül már 100% jó leszel, nekem 5+2n látszott a petezsák, és szikhólyag, 7 hetesen szivhang. ( Más ügyben voltam olyan korán, végül terhesség megállapítás lett belőle)

2023. jún. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Én is mindenkinek minden jót és nagyon jó egészséget kívánok! :)
2023. jún. 16. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!